Odstrašující řez stromů.

Rady o pěstování jabloní, hrušní, mišpulí či oskeruší

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 29. 4. 2009 21:25

Ty normální co mám stály také dost- 950,- a to jsem je musel koupit podruhé páč jsem je zlomil. Já řežu asi 20 zahrad atak mě to musí jít od ruky. Loni jsem si na to koupil li-
ion bateriovou pilu ocasku abych se nemusel z větvema řezat ručně. Teď to budu vše dělat elektricky :nenapadne
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidych 29. 4. 2009 21:32

Aspoň si trochu ulehčíte, ono je to na ruce dost záhul. Dvacet zahrad neřežu, stačí mi moje a sousedovic a příbuzenstva. Teď jste mi nasadil brouka do hlavy - už vidím, jak to řeže samo :D
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 30. 4. 2009 05:38

No zas takovej zázrak to není. Vše neustřihnou, bohužel.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidych 2. 5. 2009 22:05

... a ta pilka - jak dlouho vydrží pílit na jedno nabití?
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 3. 5. 2009 09:15

To je pila ocaska na Li-ion akumulátor 36V 92W a vydrží v kuse asi půl hodiny ale při řezu stromů většinou celé odpoledne. Já mám 4 akumulátory ze sekačky a vrtačky a tak mě to vydrží celý den.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Fidych 3. 5. 2009 21:46

Díky! :-)
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod StanislavKrejcar 7. 5. 2009 09:16

Také řežu pár sadů.Na tu nejhorší a nejzanedbanější práci používám Partnera s krátkou a úzkou lištou.Sice mě lákala Arbopilka ale na ní nejsou finance a tento stařeček mi stačí.Na dotvoření jsem přešel na Fiskarse a jde to.Ale na malé množství a jednu zahradu je to zbitečný přepych na to by opravdu stačil asi pouze Fiskars.Pokud mohu radit,zahrádkáři mající úrodu pouze pro sebe neměli by si pouštět stromy do zbitečných výšek,úplně stačí třímetrová výška,spíše pokud je místo je pustit na plocho,topoly na zahrádkách se blbě sklízejí a i ošetřují.Pro zahrádkáře by opravdu mělo platit čtyřleté dřevo je už pro dřevorubce a nikoli pro pěstitele!
StanislavKrejcar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 7. 5. 2009 10:33

Já mám také Fiskars nůžky, jedny už jsem odrovnal. Jen k těm stromům špatně se těm stromům vysvětluje že mají růst jen do 3 metrů. Jedině snad spur odrůdy se dají. Na slabě vzrůstných podnožích jabloně sice seženete ale kolikrát vám řeknou že na slabé podnoži je ale to vám kolikrát řeknou aby jste si je vzali.
Daniel Bozner
Moderátor

Předchozí stránka