Výsadba jabloně a hrušně

Rady o pěstování jabloní, hrušní, mišpulí či oskeruší

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Karen Válková 2. 9. 2018 20:03

Koukejte co mne před pár dny potkalo. Jabloňka je mladá .Letos poprve takto bohatě nasadila na plody. Při suchách které letos vládnou jsem ji zalévala . Nyní jsem pár dnů na zahradě nebyla , ale tento čtvrtek měla již takto suché listy . Jen si nejsem jistá jestli ta jediná olistěná a nezvadlá větev vypadala jako dneska ,nebo jestli ožila po zalití ve čtvrtek . Dnešní ráno již měla listy na jedné větvi nezvadlé, . Jablíčka jsou menší ale zatím stále na větvičkách drží.
Poradí mi někdo co mám dělat?


Obrázek Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod fagot 3. 9. 2018 09:53

Podle popisu tomu neco sezralo koreny. Vykopat, oplakat, zasadit novou do kose proti hlodavcum.
fagot
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Karen Válková 3. 9. 2018 09:58

Dík za radu, tak tohle by mě teda nenapadlo. Snad počkám až dozrají ta jablíčka abych z ní měla aspoň něco.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajsa 5. 9. 2018 08:57

Mě se to stalo s Nashi, vzala jsem za kmínek a vytahla ho ze země bez kořenů :grr:
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Žak 5. 9. 2018 11:17

Karen, Vaše jablůňka zpívá šlágr labutí... Jestli ji chcete nějak potěšit, tak její poslední úrodu hned očešte-jinak se plody scvrknou a nebude je chtít koza žrát. Možná ta poslední halózka bude zelená i narok, ale moc tomu nevěřím-já bych ji ušmikl i s jablíčky a dal SPODKEM na týden-dva do kýbla s vodou. Takové hynutí nemusí způsobit jen myšovití-tady to může být i kvůli extrémům počasí-únorové mrazy po mírné zimě+rekordně žhavé léto a houbovky k tomu.
Žak

Odeslat příspěvekod Karen Válková 5. 9. 2018 20:56

Tak myslíš že umíra? No já dneska ta jablíčka z uschlých větviček sebrala, začínaly padat, ale tu zelenou jsem nechala tak. No uvidím zítra. Já měla na dnešek naplánované zasadit dva jiné stromky (broskvoň a švestku)
Kdyby i ta jablońka byla napadená nějakým tim hryzcem na kořenech bylo by to poznat na půdě kolem kmínku? Tady teda nic vidět nebylo. Ještě jsem zkoušela jestli jsou suché i větvcičky , ale to nejsou když jsem koneček větévky zlomila byl živý.

Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků