Rostlina táhne za sluncem – co s tím?

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Uzivatel919 12. 8. 2018 11:54

Mám pokojovou rostlinu, podle všeho nekvetoucí, vizte obárzky.

Obrázek
Obrázek

Ohlá je do zatáčky, jak jsem jí otáčel vůči světlu, a také dolu, jak vytáhla mimo osu. Od 1. chvíle co ji mám táhne za světlem.

Nevím, co je to za druh, tedy jestli ji mohu nějak zastříhávat.

Otázky:
a) Jak ji zastříhnout?
b) Co udělat proto, aby se netočila za světlem.
Uzivatel919
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rajsa 13. 8. 2018 12:35

Je to nejspíš dracena. Zastřižena už byla, protože je vidět že vyrůstá z kmínku. Když se začla naklánět, měl jste ji přivázat k tyčce a spíš bych jí postavila na zem aby na ní dopadalo světlo shora. Vidím na fotce zatažený závěs, jestli to máte často, tak možná má málo světla.
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Uzivatel919 13. 8. 2018 13:18

Koukal jsem na ty Dračince a zdá se mi, že jsem přešně tento nenašel, nicméně nevylučuji. Nejvíce se podobá druhu Dracaena Rikki – https://duckduckgo.com/?q=Dracaena+Rikki&t=h_&iax=images&ia=images&iai=http%3A%2F%2Fwww.morningdewtropical.com%2Fwp-content%2Fuploads%2F2014%2F12%2Fdracaena-rikki-cane-9-in.jpg.

Závěs mívám spíše roztažený. Rostlina lehla vahou. Pomohl jsem tomu tím, že je ohnutá do zákruty, když jsem jí už dříve otočil, aby se narovnala vůči ose.

Když ji na podzim zastřihnu, zajde? Táhne tolik za světlem, protože je přelíváná? Na zálivku je až překvapivě nenáročná.

Rád bych jí dal na zem, ale jak už leží, zabrala by dost místa. Nicméně pokusím se dát ji někam stranou do stínu. Beztak se pravděpodobně začně zvedat až na špičce, takže se toho ohlého bez úvazu nezbavím.
Uzivatel919
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod rajsa 14. 8. 2018 07:22

Zalévá se málo a nevím, co chcete zastřihovat. Bud´ odstřihnout celou tu rostlinu od kmínku, z ní ustřihnout ten ohyb a vrcholovou růžici dát zakořenit do vody. A z toho kmínku nejspíš vyrazí nová rostlina.
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Uzivatel919 14. 8. 2018 09:08

Něco takového jsem se chtěl dozvědět. Díky.
Uzivatel919
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dušan2 15. 8. 2018 20:38

Hlavně po sestřihutí dát na zem, nebo se zase bude ohýbat.
OnePlus 9 Pro 12/256
Dušan2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Uzivatel919 16. 8. 2018 10:24

Jó, jó. :hm
Uzivatel919
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dušan2 17. 8. 2018 08:19

V práci máme tuším tuto stejnou a má možná ke třem metrům. :-)
OnePlus 9 Pro 12/256
Dušan2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 7. 2. 2019 21:47

Podle fotk yto není dracena,ale juka a to umístění není dobré,měla by stát na zemi,potom roste do výšky.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Uzivatel919 8. 2. 2019 03:26

Jo, jo. Je to Juka. Našel jsem náhodou uschovanou cedulku. Díky.
Uzivatel919
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků