Proc Calathea osycha?

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod kacator 10. 2. 2016 12:53

Dobry den, prosim o radu s Calatheou, mam ji cca rok a nedari se ji, uz cca oschlych 4/5 listu jsem musela ostrihat a listy stale osychaji dal viz foto. Zalevam ji dostatecne, kropim kazdy den, je umistena na svetlem miste bez pruvanu a primeho slunce. Znamky skudcu nema. Dekuji za kazde rady a postrehy!
Přílohy
image.jpg
image.jpg (68.32 ) Zobrazeno 12570 krát
image.jpg
image.jpg (57.2 ) Zobrazeno 12559 krát
image.jpg
image.jpg (56.04 ) Zobrazeno 12484 krát
image.jpg
image.jpg (53.83 ) Zobrazeno 12587 krát
kacator
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod zuzizuzi25 10. 6. 2016 12:11

Mam podobny problem, poradite co robit?
zuzizuzi25

Odeslat příspěvekod Grewi 23. 1. 2017 12:49

Zdravím.
Omlouvám se za pozdní odezvu , ale jsem tu nová :-)
Vypadá to , že kytička trpí nízkou vzdušnou vlhkostí. Vyřešila jsem tento problém podle rady , kterou jsem kdysi dostala - veliká podmiska naplněná kamínky plná vody. Květináč stojí až na těch kamíncích , takže neleží ve vodě a přitom se odpařuje krásně voda na kytičku. Snad se mi zadaří vložit foto mojí - 4 lete - už 2x dělené rostliny a její příbuzné ( 20 let staré). :-D
Není to totiž Calathea. Je to úžasná kytička Stromanthe tricolor. Její příbuzná Stromanthe stromanthoides je původně pralesní podrost , takže umí "využít" každý paprsek světla. Navečer se jí postaví všechny listy jako svíčky a natočí se ke světlu.
Jinak se jí moc nelíbí přímé slunce.

Obrázek

Obrázek
Grewi

Odeslat příspěvekod Návštěvník 5. 12. 2017 12:10

Dobrý den,

u této rostliny mám dobrou zkušenost se samozavlažovacím květináčem. Mám ji už 2 metry vysokou. :-)
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků