Pokojová rostlina náročná na vlhkost půdy

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod clyzy 1. 12. 2015 17:58

Dobrý den,
v květinách se ani trochu nevyznám, ale do hodiny informatiky mám vypracovat projekt se samozavlažovací květinou. O co tedy jde? Vše už mám připravené. Květina se zasadí do květináče, do substrátu se zapíchne laicky řečeno měřák vlhkosti půdy a nad květináč se natáhne hadice s vodou. Pokud vlhkost půdy klesne pod určitý bod, sepne se čerpadlo, které bude zapnuté až do doby než substrát dosáhne požadované vlhkosti. A takto pořád dokola. Jediné co nemám je vhodná květina. Příjde mi jako pitomost zasadit například kaktus který vodu skoro nepotřebuje :-D Moje otázka na botaniky je tedy jakou květinu zvolit, která je náročná na vlhkost půdy a v pokoji by mi rostla v každém ročním období.
Předem díky.
clyzy
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lukas123123 1. 12. 2015 18:35

Zdravím, tak jestli to může být jakákoli rostlina,tak bych si vybral třeba potos, ten se může vpohodě pěstovat i ve vodě bez substrátu a vydrží OPRAVDU všechno. Kdybyste chtěl nějakou víc typickou rostlinu,tak třeba spathiphyllum(lopatkovec). Ten má taky rád vlhko :-)
Lukas123123
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dušan2 8. 12. 2015 17:37

Já bych zvolil například cyperus alternifolius, česky šáchor střídavolistý. je to pěkná rostlina, která má ráda vlhko, je to bahenní rostlina. Jinak se ji říká ještě papyrus. Není nijak náročná.
OnePlus 9 Pro 12/256
Dušan2
Návštěvník


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků