Aloe vera, ibišek - přežijí mrazy?

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod angor1 3. 7. 2013 18:37

Dobrý den,
předem se omlouvám, že toto téma zakládám v pokojových rostlinách, ale nejsem zahrádkář a nevěděl jsem, kam to dát, tak to, prosím, omluvte.

Stavím venkovní výběh pro suchozemské želvy a potřebuji tam vysadit nějaké rostliny pro zajištění stínu, a aby to lahodilo i oku. Problém je ale v tom, že rostliny, které přijdou do styku s želvami musí splňovat určitá kritéria - samozřejmě nesmí být jedovaté, ale také je želvy nesmějí jíst, protože by po dvou dnech zbylo z rostlinky jen torzo. Takže keříky jahod, malin a rybízu padají... Mezi takové rostliny patří ibišek a aloe vera. Chtěl bych tedy do výběhu tyto rostliny nasadit, ale problém je v tom, že by ve výběhu musely být i přes zimu (ty rostliny, želvy ne), proto se ptám, jestli ibišek a aloe vera přežije mrazy, které jsou v zimě na území ČR. Nebydlíme u hor, naše nadmořská výška je cca. 250 m n. m.
Děkuji všem za případné odpovědi.
angor1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Danielka.9 3. 7. 2013 19:03

Myslím,že zimu nepřežijí :hm co vím ,tak je všichni na zimu schováváme. :nenapadne Je ale také venkovní ibišek a ten roste venku i v zimě,na ten jsem skoro zapoměla. :lol:
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 3. 7. 2013 21:12

Jak píše Danielka, naši zimu nepřežijí. Ibišek čínský i aloe vera se u nás pěstují jako pokojové rostliny (naopak ibišek syrský můžete mít celoročně venku). V létě jim ale pobyt venku jen prospěje - co to tedy udělat tak, že je vždy na sezonu zapustíte i s květináčem do země a na zimu vyděláte a donesete zpět domů? Želvy na zimu taky vezmete domů, takže by to ničemu nemuselo vadit, ne?
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod angor1 4. 7. 2013 14:41

To by šlo... Dám je do květináče, pak do normální hlíny a na zimu domů...
Děkuji za rady.
angor1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 4. 7. 2013 15:05

Rádo se stalo. Jen pro jistotu ještě připomenu, že do země je potřeba dávat rostlinu s květináčem, který má otvory ve dnu, aby mohla zálivková voda odtékat pryč a rostlina neuhnila.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků