Identifikace neznámé rostliny

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Klivie 20. 6. 2010 18:24

Řekla bych, že je to KROSANDRA. Chce dost vody, ale nepřelívat a nenechat vyschnout. Dá se i rozmnožit, mně se to aspoň povedlo. Nechce přímé slunce, spíše polostín. Je dobré ji na jaře zakrátit, pěkně se rozkošatí.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alena3 21. 6. 2010 16:41

Děkuji moc.Já jsem jí koupila v sobotu u Petrova a tam mi řekli,že je to Pachysandra.Když jsem to hledala na netu tak to neodpovídalo.Ještě jednou moc děkuji za Vaši radu.Alena
Alena3
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Klivie 21. 6. 2010 16:53

Není zač. :mrgreen:
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod l3nka 11. 7. 2010 19:05

Zdravím. Mám castanospermum australe a na internetu moc rad není. Nějaké osobní zkušenosti? A prosím o odepsání na e-mail lenkaglacova@seznam.cz a navštivte stránky http://skalky.net/ doporučuju :)
l3nka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milka60 4. 11. 2010 13:41

Kamoška delila raslinku a tak mi dala , ale neviem a ani ona čo je to? pomôžete?
ObrázekObrázek
ja myslím , že je to nejaká papraď, ale aká?.....
milka60
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 4. 11. 2010 17:04

odhaduju to na křídelnici Pteris cretica, ale uz má vic kultivaru tak tezko rict o jaky se presne jedna...
Naposledy upravil mičurinec dne 4. 11. 2010 19:58, celkově upraveno 1
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milka60 4. 11. 2010 19:49

Mirek ďakujem je to ono , :-) vôbec som nevedela , čo som dostala , ale je pekná :-))
milka60
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 4. 11. 2010 19:58

je moc pekna a s tou Davalií až ji dostanes tak to bude duo .-)
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rozárka 3 11. 1. 2011 12:35

Ahoj všichni, může mi prosím někdo z vás poradit, co je tohle za rostlinku? Dcera jí dostala k narozeninám a my jí vůbec neznámeObrázek
Rozárka 3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 11. 1. 2011 12:39

Vsadím, se, že ji znáte, jen je to nějaký nový kultivar s vlnitými listy. Já si totiž myslím, že to je Kroton, skoro určitě.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rozárka 3 11. 1. 2011 12:40

Dámo - děkuju, a prosím, nevíš, jak se o ni starat? :hm
Rozárka 3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 11. 1. 2011 12:55

My jsme ji kdysi doma měli a všude jsem se dočetla, že je to krátkodobá rostlina. Moc nemůžu říct, že by byla na chvíli. Měli jsme ji na parapetu okna na severu před záclonou a měla ty listy krásně červené. Nové jsou vždycky zelené a když má dost světla, vybarví se. Zalévala jsem ji tak, aby byla pořád stejnoměrně vlhká, protože jak vyschla, upadnul jí vždycky dolní list a vyholoval se tak kmínek. Sluníčko myslím nechce. K nám do okna nikdy nešlo a byla pěkná, i v paneláku. Pak ji moje dcera párkrát vůbec nezalila a bylo po kytce. Takže bych radila sáhnout do ní vždycky a substrát udržovat vlhký, stát ve vodě by neměla a hodně na světlo, co nejblíž jke sklu. Má opravdu tendenci ztrácet listy.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Rozárka 3 11. 1. 2011 13:12

Dámo - moc děkuju za tak vydatnou odpověď
Rozárka 3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drem 3. 2. 2011 12:56

Zdravím, dostala jsem od kamarádky tuhle rostlinku (prý je to orchidej) Bohužel, ani ona sama neví, jak se jmenuje a jak se o ní starat. Můžete mi poradit? Nemůžu to nikde najít i když jsem ji na netu už jednou zahlídla a teď ne a ne si vzpomenout kde. Díky
Obrázek
drem
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 3. 2. 2011 13:03

Ludisie - vedle v orchidejích máš o ní celé vlákno. Prostuduj, je tam myslím všechno potřebné. Jinak se zeptej, hodně lidí ji doma má.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků