Identifikace neznámé rostliny

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Moravanda 18. 5. 2013 05:27

Děkuji moc :-) . Je pravda že bez vody nedá ani ránu, ale asi bude jen jeden rok že ? Má neskutečně krásných květů, jsu z ní nadšená :love: :-)
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 18. 5. 2013 09:27

Ano, jednoletka.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chulo 18. 5. 2013 10:40

Mam ji taky, je to jednoletka, ale pry se da kdykoli namnozit rizky a ty prezimovat, takze takova falesna jednoletka ;-). Chci to vyzkouset.
chulo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 18. 5. 2013 16:51

Ja jsem přezimovala původní rostlinu a teprve k jaru jsem ji řízkovala na nové kytky.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alinka 23. 5. 2013 21:23

Měla jsem ji dokonce 3 léta, stejnou rostlinu, ale tuto zimu neustála :hm :pozor
Alinka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ajaa 7. 6. 2013 07:19

Zdravím všechny,
prosím, poraďte mi, co je toto za květinu???Moc se mi líbí, ale nevím pod jakým názvem ji hledat. Děkuji

//Edit Kateřina Hradová: Téma sloučeno s již existujícím. Nezakládejme pořád nová témata, když to samé máme ve fóru už několikrát!
Přílohy
kytka3.jpg
kytka2.jpg
Ajaa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chulo 7. 6. 2013 09:54

Ahoj Ajoo. Je to cibulovitá líbenka velkokvětá (Eucharis grandiflora). Taky ji máme doma a taky jsem nevěděl, až jsem se musel zeptat na jiném fóru. Květy šetří, ale když vykvete, je to nádhera. Nemá ráda přesazování a jako jedna z mála cibulovin nezatahuje listy, mívá pouze období klidu, kdy chce omezit zálivku. Málem nám loni odešla, napadl ji nějaký škůdce, ale po letnění venku ožila.
chulo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ajaa 7. 6. 2013 16:05

jupiiiiiiii, mnohokrát děkuji:) hned se podvám kde se dá koupit:)
Ajaa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod chulo 7. 6. 2013 22:16

Není zač. Dá se koupit třeba na stránkách Lukon Glads: http://www.lukon-glads.cz/eucharis-grandiflora-p-2684
chulo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ajaa 26. 6. 2013 10:51

tak jsem na stránkách zakoupila cibulky, zasadila a mám je zasazené přes 2 týdny a furt se nic neděje:( Já mám na tuhle květinu prostě asi smůlu:(
Ajaa
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JanaNem 13. 11. 2016 09:28

Dobrý den, přidávám se k hledačům rostlin :) Chtěla bych se zeptat, jestli někdo neví, co je to za rostlinu. Přišla ke mně s přítelem, který ji má už několik let, ale taky neví, co je to zač. Nemůžu ji ani nikde najít podle obrázků :( Je celkem odolná, dokáže se rozmnožit uštípnutím ve vodě nebo rovnou zasazením do hlíny. Sice se mi s ní daří, ale přesto netuším, co to je :( Předem všem moc děkuju za pomoc.

2016-11-13 08.49.43.jpg


2016-11-13 08.49.32.jpg
JanaNem
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kolemjdoucí,frýdek 15. 11. 2016 18:54

Pokud z toho po poranění teče mléko, mohl by to být nějaký pryšec.Pryšce jsou dost jedovaté, na úplné otrávení to ale asi není.Zkuste si zasadit semena citronu.Rostliny hezky vypadají a když vyrostou do větší velikosti, tak na listech jdou chovat nádherní tropičtí otakárci.Plodit vám to ale nebude,to by jste museli zakoupit rostlinu v ADAVO.
kolemjdoucí,frýdek

Odeslat příspěvekod vlazy 19. 11. 2016 01:08

Poznáte někdo tuto květinu? Mám ji už několik let a rád bych věděl jak se jmenuje. Má spíše tvrdší ozubené listy. Roste docela dobře. Také se dobře rozmnožuje odstřihnutím větvičky na které pak ve vodě po čase vyrostou kořeny a může se pak zasadit.
kvetina.jpg
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rajsa 19. 11. 2016 11:43

Já si myslím, že je to Kalanchoe, v takové víc keříčkové formě je hodně prodávají supermarkety :-)
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 20. 11. 2016 17:09

je to kalanchoe, mám oranžově kvetoucí :lol:
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků