Hydroponie

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Moravanda 10. 5. 2013 14:13

No tahle je bahenní proto jsem ju tam dala. O Anturii tam píšou že se jí v tom daří. Ale Fialka asi né, ta nemá ráda mokré nohy :hm
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 10. 5. 2013 20:00

Nechci ti kazit radost,ale že by tahle kala co má cibulky byla bahenní?? :hm
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 11. 5. 2013 05:34

Danielko ale ona nemá cibulky, má kořínky je to i na fotce. A píšu jen co mě řekla prodavačka, tak nevím. Dneska jsem na ni koukla a zatím mě nenadává :-)
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sira77 11. 5. 2013 16:04

Fialku jsem zkoušela a přesně jak píšeš nelíbilo se jí to :-)
sira77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Moravanda 12. 5. 2013 18:19

Tak je zasazena další pokustonka :-) Obrázek
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 15. 5. 2013 11:43

Na vaše doporučení, jsem zasadila do Seramisu Fíkus :-) Obrázek. Jen jsem se chtěla zeptat. Přes léto ho dávám na zasklenou lodžii, ale v takhle zasazený nevím jestli můžu, aby se mě v tom neuvařil :hm ?
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 15. 5. 2013 14:56

Taky mě došly objednané květináče s vodoznakem, ale moudrá z toho teda nejsu :hm . Myslela jsem že ten vodoznak má být v květináči ale tohle je venku, tak nechápu jak to má fungovat. Poradí mě prosím někdo ? Obrázek
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chulo 15. 5. 2013 21:43

Ahoj Moravando. Takhle jak to je, tak to dáš do obalu (nejlíp keramickýho). Voda se k vodoznaku dostane jakoby mezi stěnou toho obalu a květináče a vystrká tu kuličku nahoru. Zezačátku, než se rostlina prokoření, je lepší udržovat vodní hladinu na HIGH, později už stačí jenom udržovat na poloze OPTIMUM. Je to jednoduchý jak facka. ;)
chulo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 16. 5. 2013 05:23

Díky za radu :-) , už jsem to někde vyčetla. Do toho ale asi nejde dát Seramis,to je asi jenom na Keramzit že ? Prosím tě ale ještě nevím k čemu má sloužit to otáčivé hnědé kolečko s číslama, tím se něco nastavuje :hm ? Máš s tímhle pěstováním nějaké zkušenosti ? Sem nikdo nepíše tak to asi nikdo nezkoušel.
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chulo 16. 5. 2013 07:03

S tím Ti asi moc neporadím, já mám těch pár kytek, co zkouším takhle pěstovat, v keramzitu.. Seramis vůbec neznám. A ty čísla na vodoznaku jsou myslím nějaká pomůcka pro pěstitele, nějak se tím dá označit potřeba hnojení dlouhodobým hnojivem pro hydroponii. Já to ale úspěšně ignoruju. :) Hnojím, když si vzpomenu, podle návodu na tom hnojivu.
chulo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 16. 5. 2013 11:13

8-D , a jak se jim v tom keramzitu vede, můžeš to sem prosím tě fotnout ?
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 16. 5. 2013 19:04

Tak už jsem koupila obal na květináč a když jsem byla v Albertu pro chleba, donesla jsem si do něho i kyti. Už je zasazené :-) . No a jako puntík jsem tam koupila do té mojí balkonové pece, malinký kaktus, třeba mě tam vykvete :-) ObrázekObrázek. Kaktus sem sice nepatří ale :potichu ;-)
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 16. 5. 2013 21:02

Já ti do toho nechci mluvit, ale to jsou dvě různé věci hydroponie a seramis. Hydroponie je pěstování v živném roztoku, na to tam máš ten vodoznak, abys věděla, kolik ho tam je a seramis je materiál, který vodu nasákne sám a pak jí kytce uvolňuje tady sám. Vodoznak tam je na to, aby se vědělo, jestli je ještě vlhký, nebo už suchý. Ten keramzit máš v hydroponii jen proto, aby tam ta rostlina pořádně držela a bylo to čisté a pěkné. Jinak kořeny normálně zasahují částí do té hydroponie dole. Seramis by podle mě mít odtok měl. Jak jinak poznáš, že jsi ho už nepřelila?
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod chulo 16. 5. 2013 21:12

Zítra zkusím vyfotit u mámy pryšec, co ho pěstuje v hydroponii už deset let a je obrovskej. Myslím, že ho ani nikdy nepřesazovala. Já co mám kytky v hydroponii, tak to jsou teprve výmladky od ledna, na tom není co fotit. Ale musím říct, že jsem zkoušel množit slizoplod (Pittosporum tobira), dva řízky jsem dal do hlíny a jeden do keramzitu a hádej, v čem rostl líp - na první pohled ten v hydroponii. Teď je ale všechny napadly nějaký breberky, tak jsem to postříkal a vyšoupl na letní byt a zkusím je zachránit.
chulo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sira77 16. 5. 2013 21:32

Obrázek

Obrázek


Obrázek

Tak jsem se pokusila vložit nějaké fotky tak nevím jestli to bude OK :oops:
Je tam vodoznak v seramisu a třetí je jak se má použít ten květináč co jsi dostala s vodoznakem. Celé je to pak ještě zasypané v keramzitu, ale je to trochu vidět. A myslím že se jim celkem daří :-)
sira77
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků