Hydroponie

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Moravanda 8. 5. 2013 07:44

Prosím napište svoje zkušenosti s pěstovánímn kytek v hydroponii.

Danuš děkuji ti tady za odpovědi, jseš moc hodná :-) . Dost mě to zajímá a abych to nemontovala do jiných témat, založila jsem téma nové. Zajímalo by mě jaké kytky vsadit do Seramisu a tak dále a tak dále....... :hm
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sira77 8. 5. 2013 08:53

Tak já mám doma květiny pouze v hydroponii nebo seramisu. Zkušenosti mám pouze dobré je to čisté pěstování a časově velice výhodné (zálivka jednou za 14 dní). V seramisu mi dobře prospívají fikusy, draceny, zamiokulkas, aspidistra....
sira77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Moravanda 8. 5. 2013 19:17

Tak že s čistým svědomím můžete(žeš) doporučit :-) ? Já mám objednaný Seramis a přemýšlím co v něm vyzkouším jako první. A můžu se zeptat. To tu kytičku vyndáte z květináče a kořínky omyjete do čista a nebo sázíte s balem a seramis jen dosypete kolem :hm ?
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bruk600 8. 5. 2013 19:43

Dobrý den, já od hydroponie odešel. Pěstoval jsem tak rosliny asi 3 roky a nebylo to ono. Asi jim chemické roztoky dlouhodobě nestačí.
bruk600
Návštěvník

Odeslat příspěvekod sira77 8. 5. 2013 21:06

Určitě s čistým svědomím můžu. Mám takto kytky už 5 let. No a sázení do seramisu, na začátek bych doporučila možná ten fikus, ty jsou opravdu osvědčené :-). No a sázení vyklepnu z květináče a oberu jen zeminu která jde volně odebrat, nemusí se proplachovat do čista. Květináč musí být bezodtoký. Nasypu na dno asi do 1/3 seramis, potom kytku a zasypu zase seramisem. Je potřeba květináč trochu větší a pak je v jedné velikosti květináče kytka schopná vydržet i 10 let. Přeju ať se daří
sira77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Moravanda 9. 5. 2013 06:50

No pane jo :shock: deset let. Prosím tě (můžu tykat ?) a proč bezodtoký květináč , dole se musí tvořit po čase v tom květináči binec :hm . A ještě se zeptám máš tam taky ty měřáky ? To je otázek co :D .
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sira77 9. 5. 2013 17:14

Jasně můžeš tykat :-). Ten bezodtoký květináč je základ, ten poskytuje tu výhodu že se květiny nemusí tak často zalévat, protože tam najednou vleješ víc vody a seramis ji vlastně vsákne a postupně uvolňuje kytce. Bez toho to jsou zbytečně vyhozené peníze, paky by to nefungovalo jak má. A binec tam není, teď s jarem jsem jednu květinu měnila, byla v seramisu pět let a žádný nepořádek tam nebyl. Co se občas dělá že se sráží vápenité usazeniny, ale to napovrchu. No a měřáky určitě doporučuju, ale ne ty do seramisu ale vodoznaky. Ty ti ukážou kolik tam naliješ vody a navíc mají rysku po kterou se to má zalévat tak to člověk nepřelije.

http://eshop.hydroponie.cz/produkt/vodo ... -cm-braun/
sira77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Moravanda 9. 5. 2013 19:05

Aha. Já jen že Danka psala, že na Amarelis použila průhledné květináče co jsou na orchidky a ty jsou určitě průtokové. Prý když je Seramis tmavý je zalito a když zesvětlá je nutné zalít.
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod sira77 9. 5. 2013 19:29

S tou barvou to je pravda, ale já osobně bych se tím asi nedokázala řídit.
sira77
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Evouš 9. 5. 2013 21:40

Věrko já měla už pár kytek v seramisu.Už i mini orchideje jsem v něm měla,a v pohodě.Nyní už je v tom nemám ,jelikož mini dorostly takjsem je už přesadila do větších obalů.Pak jsem v tom měla pnoucí kytky .

-- 9. 5. 2013 22:42 --

Věruš mám i ty vodoznaky.Dříve je ktomu dávali a dají se i koupit.

-- 9. 5. 2013 22:44 --

Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 10. 5. 2013 06:11

Můžete sem prosím dát fotky vašich kytek, aby bylo vidět jak v tom prospívají ?

Já jsem koukala na nějaká videa na netu, a sleduju, že to není pěstované v Seramisu, ale dávají do květináče celé kytky i s hlinovým balem a Seramis jen okolo. To mě připadá že to teda roste z normální hlíny a ne ze Seramisu :hm
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 10. 5. 2013 11:23

Tak pytlík Seramisu je doma. Pořád ale bojuju s myšlenkou, jestli to dát do průhledného květináče průtokového a nebo do pevného :hm
Německy sice neumím, ale tohle vypadá zajímavě http://www.youtube.com/watch?v=KRA-EyELUgk
Co vy na to :-) :?:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Evouš 10. 5. 2013 13:39

Věruš já měla čistý seramis.A neboj se toho ,zkus nějakou orchidku kterou běžně seženeš.A klidně dej do obalu na orchideje.
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 10. 5. 2013 13:46

Rozhodnuto. Podle návodu mě zaslaného, čtyři kroky provedeny a prvnička obětována. Jen doufám že přežije :-) .Když nic jiného, tak to aspoň líp vypadá :D . Tu měrku jsem musela objednat u nás v krámě ani neví co to je.

10.5.2013
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 10. 5. 2013 14:07

V zásadě v tom budou prospívat všechny druhy kytek, které mají rády vlhký substrát a nesnášejí přeschnutí. Podle toho si vyber. Podle mě by se v tom líbilo anturiu, saintpauliím a jejich příbuzným a z orchidejí střevíčníku třeba.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků