prosím poraďte začátečníkovi

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod lefáček 3. 4. 2013 13:17

Všem milovníkům květin dobrý den!
Jsem mladá holka, co s pěstováním pokojových květin teprve začíná. Pokud Vás při pohledu na fotku v příloze polévá pot, prosím promiňte za to.

Prosím zkušenější pěstitele o radu:
1) květinu na fotce uprostřed (viz příloha) jsem ukradla kamarádce se slovy: "Já ji zachráním!" Bohužel vůbec nevím, co pro ni mám ještě víc udělat :( Kamarádka ji nezalévala a ještě ji do hlíny sypala popel z vonných tyčinek a cigaret :/ Nic moc, co? Hm... Já vím. Nicméně květinu jsem osprchovala ve sprše vlažnou vodou a přesadila ji do většího květináče s novou hlínou. Už jsem i slyšela, že je po ní a že bych ji měla vyhodit, ale ty 4 zelené lístky mi dávají naději, že by se ještě mohla vzpamatovat. Nevíte, jak bych měla dál postupovat?

2) O zbylé 2 květiny se starám sama. Kytička vpravo- nezdá se Vám, že ji mám v malém květináči? Popravdě, ani u jedné ze tří květin nevím, co to vlastně je. Pokud znáte, dejte mi prosím tipy, co dělat, aby chudinky nedopadly, jako jejich kolegyně.

Za každou odpověď a radu budu nesmírně ráda!

Eva
Přílohy
DSCN0003.jpg
lefáček
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Alinka 3. 4. 2013 14:51

Ahoj Evi. Nikdo ti zatím neodpovídá, proto se o to pokusím trochu já :hm . Vezmu to zleva...je to fíkus, žádná zvláštní péče není třeba, snese i místo dál od okna, zalévat podle potřeby, když substrát uschne, podle toho, jak je teplo atd..Prostřední kytku nepoznávám, ale typuji, že by to mohla být dracena, popřípadě juka, ale spíš dracena. Starám se o ni podobně jako o fíkus. A třetí je panašovaná šeflra. S ní tolik zkušeností nemám, mám ji druhým rokem. Zdá se mi, že chce vody poměrně víc, než předešlé květiny a snese i polostín, přes léto ji dávám vn na terasu, kde na ni svítí až odpolední slunce. Tak, to je tak všechno, co o nich vím, ale ještě bych ti doporučila si vyhledat ve vyhledávači podle názvu, které jsem napsala, a tam si o kytce přečíst mnoho dalšího. Doufám, že ti aspoň ta troška mých rad pomůže. Jo a tyhle květiny, pokud vím, nekvetou :hm .
Alinka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lefáček 3. 4. 2013 15:05

Moc děkuji, rozhodně je to víc, než jsem věděla doteď. :) Jen ještě vymyslet, co s tou zmučenou chudinkou.
lefáček
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Alinka 3. 4. 2013 15:26

Pokud je to dracena, tak ji uřízni vrchol asi 10-15 cm pod listama a dej do vody, ona lehce zakoření a potom bude vyhráno :pozor .
Alinka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kandl 3. 4. 2013 15:29

Evo a v jakém stavu má ta chudinka kořeny? Pokud jsou dobré,tak bych uřízla ,tak v půlce toho kmínku.Měla by znovu obratit.Odřízlý vršek bych se pokusila zakořenit.Tohle bych s ní provedla já,ale třeba se ještě někdo ozve a poradí něco jiného.
kandl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lefáček 3. 4. 2013 16:08

myslím, že kořeny má v pořádku. Zakořenění vršku se dělá tak, že ho dám do vody- např. jako kytku?
lefáček
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kandl 3. 4. 2013 16:16

Možná by bylo lepší zapíchnout do mírně vlhkého písku. :hm Ve vodě by to mohlo hnít.
kandl
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 3. 4. 2013 22:54

Ahoj, děvčata ti poradila správně, není co dodat.

Portréty jednotlivých rostlin najdeš tu na Abecedě zahrady v katalogu rostlin (na ukázku šeflera).
Kateřina Hradová
Moderátorka

Odeslat příspěvekod lefáček 4. 4. 2013 08:23

Tak jdu na to. Díky všem.
lefáček
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lefáček 31. 7. 2013 17:56

DSCN0032.JPG
DSCN0033.JPG

dobrý den,
po delší době opět prosím o radu. Nevíte, co je to za kytičku? A co potřebuje?

Předem díky za odpověď.

Eva
lefáček
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod silverfox 1. 8. 2013 10:49

První co mě napadlo nějaký druh filodendronu (philodendron), v googlu jich naskočí moc jen se dopracovat k nějakému podobnému.
silverfox
Návštěvník

Odeslat příspěvekod lefáček 2. 8. 2013 07:49

děkuji
lefáček
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Absolutní krtek 27. 9. 2013 05:28

Dobrý den, dostal jsem tuto rostlinu, ale zatím jsem nenašel, o co se jedná. Prosím poraďte, popř. pošlete nějaký odkaz. Děkuji.
Přílohy
DSC061191.jpg
Absolutní krtek
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Scandiaca 27. 9. 2013 05:48

Prysec belozilny, co ;-] Euphorbia leuconeura
Proti gustu...
Scandiaca
Návštěvník