Vánoční kaktus

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod rajsa 25. 1. 2015 16:34

Karen, to je skvost :tleskani
Vlastina
rajsa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod květiny 25. 1. 2015 17:51

Nádherný, jako z vosku :-)
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 7. 2. 2015 22:41

Tak už jsem se zase dočkala, má tentokrát 8! kvítků. jen by nemusel bejt tak moc skloněný dolů. První kvítek sahal až na zem a to mu ublížilo. Nyní stojí na podložce, aby se květy nedobýkaly parapetu. Zatím ještě nekvetou všechna poupata.

Obrázek Obrázek ObrázekObrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rajsa 8. 2. 2015 09:01

Karen, je moc hezký, tak si ho opečovávej :love: :-))
Vlastina
rajsa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 22. 11. 2016 13:34

Tento rok v lednu znovu ten můj mrňousek nasadil na květ, ale bohužel vykvetlo jen několik kvítků Obrázek
a moje malá vnučka ostatní poupátka olámala,poctivě všechna. Byla jsem naštvaná to je každému jasný, ale nyní už nelituji. Zřejmě tím že rostlina nekvetla dala se do růstu .
Nyní je bohatá a zmohutněla hodně. Nasadila na květ zatim jsou poupátka ještě maličká, ale zato jestli všechna vydrží!!! Napočítala jsem jich víc jak 60 !!
Obrázek
Fotila jsem přímo na okně abych s ním raději ani nehýbala.
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rajsa 22. 11. 2016 16:44

Je krásně košatej a tak má hodně poupat. To bude nádhera až rozkvete :love: Mimochodem - závidím ti ty parapety, mít je já, tak už budou pod tíhou kytek ulomený ;-)
Vlastina
rajsa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 22. 11. 2016 17:04

Ty parapety jsem získala výměnou starých kastlových oken za plastová a neboj přez zimu jsou taky plné truhlíků s mlaičkými amarylkami a přezimujícími amarylkami . V létě jsou prázdné. Nyní jsem na focení toho kaktusu truhlíky odstavila, jak už jsem psala nahoře, bojím se s ním pohnout aby poupátka neopadala.
Karen Válková
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 23. 11. 2016 01:08

Vánočním kaktusům svědčí spíše chladnější prostředí. Mám jeden v pokoji kde netopím a taky mi začíná kvést. Občas kvete i v létě, ale spíše v zimním období a z jara kdy je chladněji pokud se příliš netopí.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 23. 11. 2016 18:46

Na jaře většinou kvete ten velikonoční ony vypadají dost podobně. :nenapadne
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 23. 11. 2016 21:15

Ono jsou i nějaké velikonoční kaktusy? To čtu poprvé. Doposud jsem věděl pouze o kaktusech vánočních a netušil jsem, že existuji i nějaké velikonoční. Až nyní jsem si to vygooglil, že je nejen vánoční ale i velikonoční kaktus.
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 24. 11. 2016 16:02

jo ty velikonoční nemají tak zoubkované listy, neboli články, jako ty vánoční :lol:
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 24. 11. 2016 17:45

Já jsem ty kaktusy považoval obojí jako vánoční pouze jsem si myslel, že ten velikonoční je nějaký druh toho vánočního a ani mne nenapadlo, že by to mohly být každý jiný.
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 25. 11. 2016 18:18

já ty kdysi taky nevěděla, pořád je čemu se učit :lol: :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod diova 30. 11. 2016 17:44

vlazy píše:Ono jsou i nějaké velikonoční kaktusy? To čtu poprvé. Doposud jsem věděl pouze o kaktusech vánočních a netušil jsem, že existuji i nějaké velikonoční. Až nyní jsem si to vygooglil, že je nejen vánoční ale i velikonoční kaktus.

Dobrý den, začetla jsem se tady do témy "vánoční kaktus",
- jsem z Bratislavy, promiňte za chyby ve Vašem českém jazyce. Ke přihlášení mně přimělo - že jsou dva druhy tohoto typu kaktusu- "vánoční" a "velikonoční.
Oni se rozlišují i tvarem květu - ten první - Schlumbergera (dříve Zygocactus), jsou to vesměs hybridy, a proto neuvádím již jméno "truncatus" , mají květ jako dva květy v sobě - s "trubičkou jeden ve druhém.
Kdežto velikonoční (Rhipsalidopsis gaertneri) - má květ hvězdicovitý - taky zdvojený.
Dejte si prosím do Googlu název "velikonoční kaktus" - a ukáže se mnoho obrázků květů, spousta barevných hybridů- neuvěřitelné krásy, křehké,
a na velikonoční znova tak, Jenom ty velikonoční by měly mít asi v srpnu - září pauzu v zalévání, tak na měsíc, aby nasadily poupata, a jenom se mohou tak postřikovat na list.
Mám několik rostlin, taky jsem několik před léty odepsala,... a teď chci se jenom znínit o tom, že mně jedna ze zasklené loggie v listopadu 2015, když začalo být velice venku zima - dala jsem ho do kuchyně- a spadla veškerá poupata- a tentýž kaktus nasadil poupata - méně v počtu ale přece a vykvetl v dubnu................
Jsou moc krásné, hledám růžovou, koupila jsem letos - bílou, mám i idresu do Německa ma lsitové kaktusy, ale jeden řízek je za 3 Eura, a to na mně je moc, + pošta. tak kupuji co je tady, mám jemně žlutou i červenou s bílým jícnem, a na internetu byly i medové barvy................... no nebude u mne ....Pozdrav ,
diova

Odeslat příspěvekod Karen Válková 30. 11. 2016 20:10

Zdravím diova a klidně můžeš psát i slovensky však bychom si rozuměli i tak, aspoň my starší máme ještě průpravu z pondělních slovenských filmů v telce.
Můj bílý kaktus je teda na 100% vánoční. Toho jakoby dvojitého do sebe vsunutého květu jsem si všimla už loni. Je to takové zvláštní.
Až mi rozkvete pochlubím se se snímkem ,zatím se poupátka krásně zvětšují. Už se na ně těším. Mám jen jedinou tuto rostlinku jinak já se hlavně věnuji amarylisům.
Karen Válková
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka