Vánoční kaktus

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Klivie 13. 5. 2013 14:15

Aničko jsou nádherné, hned to člověku zvedne náladu, viď? :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 13. 5. 2013 19:02

A pak prý není svět naruby :-) , kaktusy mají teď Vánoce.
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 13. 5. 2013 19:59

Ať mají co chtějí, hlavně, že kvetou.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RaiskA 14. 5. 2013 21:35

Klivie máš je krásné,ten růžový je jak z cukru :tleskani :tleskani :tleskani
RaiskA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod papoj 15. 5. 2013 09:21

Zdravím kaktusářky, máte je nádherné. Já mám jen ty vánoční, ty co ukazujete jako velikonoční, s roztřepenými květy, to jsem ještě neviděla, jsou krásné. Já bych prosila o radu - v zimě mi kvetly, bohatě, ale poslední poupata nerozkvetla a odpadala, jako by už rostlina neměla sílu. Po odkvětu po nějaké době začíná najednou rostlina jakoby měknout, vypadá nezdravě. Už to bylo i loni, a pak se zase vzpamatovaly, ale zajímalo by mě, co jim v té fázi chybí. Ven je v létě nedávám, jsou stále na jednom místě, v chladné místnosti, v létě je tam tepleji. Zalévám spíš málo, shora, nemá se zalévat odspoda? díky za rady.
papoj
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Scandiaca 27. 9. 2013 05:55

Mamka je dycky vysoupne ven a `zapomene`se o ne starat, kvetou cely leto... asi to taky zacnu praktikovat. 8-)
Proti gustu...
Scandiaca
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 27. 9. 2013 09:04

Papoj, mrkni na stránky AZ, máme tam právě článek o pěstování velikonočních i vánočních kaktusů s přesným návodem. ;-)
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 27. 9. 2013 10:19

Dnes jsem je dala domů, velikonoční a vánoční. Celé léto byly pod stromy na dešti, na suchu a jsou pěkný , vánoční má už plno poupat, to zas budou vánoce už v říjnu 8-D ObrázekObrázek
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 27. 9. 2013 10:35

Máš je krásné, svěží. ;-)
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 27. 9. 2013 16:38

Moje mají taky hodně nasazeno na kvetení. Domů jsem je pod hrozbou ranních teplot kolem nuly odnesla včera. Loni mi ale vykvetly jen v jedné vlně, celý kaktus byl samý kvítek a ta zbylá malinká poupátka potom opadala. Asi by to chtělo přihnojit, ale nevím, kdy. V létě měly klidovou fázi bez zalévání, pak nasadily. Co myslíte, přihnojit to teď, aby to udržely?
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 27. 9. 2013 17:11

Dani čau, pokud už mají nasazená poupata, tak přihnojit. Taky záleží, kam je dáš, resp. jaká tam bude teplota. Důležité je nezpůsobit rostlinám šok, dát je pro začátek někam víc do chladna, jinak jim poupata mohou vlivem rozdílné teploty opadat.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 13. 10. 2013 22:22

Ahoj Katko, chladno nemám nikde. Venku už je zima, tak to milé kaktusy musí vydržet tam, kde jsou, tj o obýváku spojeném s kuchyní. No a ten největší, co měl nejvíc nasazeno, ten má Vánoce už teď. Doufám, že letos odkvete celý a neshodí čát poupat. I tak je to krása jen na chvíli a kvety moc dní nevydrží.
13.10.13 003.jpg
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 14. 10. 2013 06:34

Krásně kvete :-)
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 14. 10. 2013 13:06

Dani, kvete nádherně. Naše už taky začínají nasazovat poupata, ale mám je na chodbě, kde je chladněji. Daří se jim tam, ale fakt je, že letos jsem je neletnila, což jim vždycky prospěje nejlíp, tak doufám, že jim nezačnou měknout listy.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 14. 10. 2013 17:54

No to je fesanda, mam radost Dani jak se Ti daří!
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků