Vánoční kaktus

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod rajsa 6. 10. 2017 10:33

Jo určitě je nechám co to půjde. bude to hokus -pokus.
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 7. 10. 2017 08:40

Tak pak se nezapomeň pochlubit květy. Moje amarylky po otravě ty které to vůbec přežily na květ nepůjdou, tak jen ty nově nakoupené. Radost mi budou dělat hlavně tyto kaktusy. Tak už se na ně moc těším. Bílý bude mít stejně jako loni spoustu květů.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajsa 7. 10. 2017 08:53

Určitě, jinak mám klasický růžový a bílý, ale nějak jsem je letos zapomněla "vyvenčit", tak asi květy nebudou. V těch nových by měl být malinový a žlutý a nějaká směs. To uvidím až příští rok. A tvým amarylkám at' se daří!
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 8. 10. 2017 08:17

U mne pokvetou tyto tři.

Obrázek Obrázek Obrázek
a ještě bych měla mít tyto dvě, ale ty poupátka nemají. Je zajímavé, že ty dvě nové měly sazeničky menší jen krátký řízek . Ty dvě další měly řízky větší a rozvětvené na dvě části
Mimo té bílé - tu mám již několik roků další fotky jsou od dárkyně řízků

Obrázek Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 10. 10. 2017 07:57

Mám dotaz. Psala jsem si s jednou pěstitelkou těchto kaktusů a ukázalo se , že se jí stává to samé co se přihodilo před několika dny i u mne. U jedné sazeničky najednou opadaly poslední lístečky . Byly to jen ty které obrostly jako poslední - nové. Já se na to ptala jí a ona mně potvrdila že se jí to stává taky. Rostlina které se krásně dařilo najdednou takto opadá. V některých případech se padání zastaví a rostlina se vzpamatuje v jiném zajde komplet. Ta moje zatím v padání nepokračuje.V žádném případě nejde o přelití. Já si myslela že je to tím že stojí při okraji parapetu a jde tam teplo z topení, ovšem další stojí hned vedle a tu to nepostihlo. Neví někdo čím to je nebo jak jim pomoci??????????????
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas123123 10. 10. 2017 17:57

To by mě taky zajímalo. Stalo se mi to u velikonocniho kaktusu. Koupil jsem ho na jare, par poupat opadalo, ale nic strasnyho a pak najednou zacaly opadavat cele vetve, klidne i po ctyrech clancich.Pak zasel. Mel na sobe i par svetlych fleku, takze mozna nejaky virus??? Mam i vanocni kaktus a nic takovyho se mi u nej nestalo. Tak nevim no...
Lukas123123
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 11. 10. 2017 06:45

Tak u nás to byly teda ty vánoční. Bohužel co s tím, nevíme .
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 22. 10. 2017 16:22

Dneska je již ten můj vánoční bílý zase víc rozkvetly


Obrázek Obrázek Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas123123 25. 10. 2017 10:09

Paráda!, takový bych chtěl taky mít. Mám jen jeden růžovo-bílý, rostlina velká, ale vždy jen pár květů.
Lukas123123
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dana 19. 12. 2017 13:30

Vánoční katusy máte opravdu nádherné. Mám kaktus doma zhruba půl roku a stále čekám až je budu mít samý květ, ale zatím nic moc. Nedávno jsem se dočetla v článku o pěstování Vánočního kaktusu, že ideální teplota pro pěstování je 12 - 15 stupňů, že potom opravdu hodně kvete. Můžu se zeptat na Vaší zkušenost? Nemám doma žádnou tak chladnou místnost... Děkuji za rady
Dana

Odeslat příspěvekod rajsa 19. 12. 2017 16:25

Tak to není až tak pravda, hlavně je dobré ho v létě dát ven do polostínu a pak koncem léta, nebo koncem září velmi málo zalévat. Po přenesení do bytu víc rosím a zalévat začnu až se objeví poupata, to se s ním pak nemá už hýbat. Bydlím v paneláku, u mě chladno nepřipadá v úvahu a kvetou mi každý rok.
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 19. 12. 2017 16:33

A nevíš, čím je způsobené opadávání kaktusových lístků? Tento velký bílý tím nikdy postižený nebyl, ale ty 4 mladé sazenice ano. O dvě jsem myslím že už skoro přišla. V létě byly všechny společně na dvoře na slunku. Po přenešení dom začaly tři opadávat. Jeden se zdá se vzpamatoval. Dvěma stále padají články listů.Už jsem je pokusně přesadila a dala do jiné místnosti ale asi to nezabere. Stejně tak je postižená i pani od které jsem sazenice dostala a i u jejích známých se tohle ukazuje. .
Nevím si rady.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajsa 19. 12. 2017 17:09

https://www.odpovedi.cz/otazky/zacali-m ... lam-spatne
tady píšou průvan, přelití, jinak nevím, mě se to nikdy nestalo.
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 19. 12. 2017 17:46

Dík za rady možná to bude konečně to poravé. Na okně na ně svítí slunko když teda svítí, a zálivku se budu snažit ještě ubrat. Zalévala jsem jednou týdně. Průvan ten snad mohu vyloučit. Větrám ráno jen chvíli ventylačkou že by i tohle vadilo??????
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajsa 20. 12. 2017 08:21

No je to epifyt, jako Phalenopsy, takže kořeny pořád ve vlhku nemá, jen když zaprší, nebo je vlhko ve vzduchu. Jestli na něj proudí studený vzduch z tý ventilace, tak možná ta prudká změna teploty vadí.
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků