Vánoční kaktus

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Karen Válková 20. 12. 2017 10:05

No jo, do nedávna jsem vůbec netušila že je to epifyt. Náhodou jsem se to dověděla z Receptáře v telce. Byl tam obrovskej kousek jak roste na stromě. Člověk se pořád učí.
Je mi ale stále zvláštní že ten první velký bílý těmito potížemi neprošel ani jako maličká rostlinka. To byl na okně pořád a ven jej dávat mě ani nenapadlo. Nyní po otravě amarylek na zahradě mám v létě všechny kytky přez léto na dvorku a s nimi i tyhle kaktusy. Jsem moc zvědavá jestli ty dva nejvíc postižení vůbec přežijí.
Stejně moc dík trochu jsem tvým přičiněním přišla na nové možnosti.
Jo taky bych měla problem s tím studeným odchovem. V pokoji s kytkama mám také štěňátko tomu teda topím to ani jinak nejde. Tak zatím ahoj K.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dušan2 20. 12. 2017 14:15

Tak po roce opět kvetl na plno :-))
Od jara do podzimu na jižní straně na plném slunci a začátkem listopadu šel domů. Takto se odvděčí, rok od roku víc.

Obrázek
OnePlus 9 Pro 12/256
Dušan2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rajsa 20. 12. 2017 14:40

Viděla jsem ho v galerii, no je nádherný.
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas123123 20. 12. 2017 18:59

Ten je uzasny!!! :-)
Lukas123123
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Dušan2 20. 12. 2017 19:15

Díky :-)
OnePlus 9 Pro 12/256
Dušan2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 21. 12. 2017 12:25

No to je paráda. Moc krásný!!
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 22. 12. 2017 16:49

tak to má vzornou péči a to je jeho dík, paráda
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 28. 10. 2018 20:17

Je to skoro rok co s tím opadáváním článků zápasím. Ten můj první nádherý už skoro nemám. Z těch 5 co jsem dostala sazeničky ještě žijí 3 ovšem když říkám žijí tak je to jen maličká sazenička která má sotva několik článků ale žijících a u některých je poupě. Léto byly na dvoře v polostínu pod stříškou. Já si myslím, že to opadávání je nakažlivé. Psala mi pani opd které jsem ty mladé rostlinky dostala ,že se to u ní a ještě u její matky která ani nebydlí s nimi také ukázalo. Já měla ten původní bílý několik roků nikdy mu nic nebylo a jak jsem dostala ty mladé nakazil se asi od nich. Pokusila jsem se dát do vody několik jeho řízků, ale moc si naděje nedělá, Vypadá to tak, že zůstanu i nadále u amarylisů.
Ale mrzí mne to.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 31. 10. 2018 08:01

Obrázek Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků