Palma neroste

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz


Odeslat příspěvekod květiny 13. 5. 2012 10:19

Já už nevím jak se jmenuje , byl to dárek a přirůstá tedy zdatně , asi půjde do země , neb nebude kam jí uskladnit :hm
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 13. 5. 2012 10:24

Evičko děkuju a kdy jedeš do Prahy ?
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 13. 5. 2012 13:48

Květinko ty datlové už máš taky pěkné :tleskani :tleskani no a ta druhá je už nádherná :shock: :shock: :tleskani .My datlovku taky máme,ale jeto zatím takový boraček malý. 8-D
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RaiskA 13. 5. 2012 14:22

Květinko krásné palmy,ta druhá už je pěkně urostlá :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
RaiskA
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Alinka 13. 5. 2012 20:01

Tééééda vy máte tak krásné palmy :tleskani :tleskani :tleskani ,vloni jsem si koupila naklíčené semeno palmy :pozor ,nějaké mrazuvzdorné :hm , :grr: ale asi jsem se o ni špatně starala,tak brzy uhynula :grr: :-[
Alinka
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dušan2 13. 5. 2012 21:16

Máte krásné palmičky. Já si chci udělat radost a až narazím na nějakou žumaru tak si ji koupím, ta snad pujde lépe než dotáhlá z tunisu. :-)
OnePlus 9 Pro 12/256
Dušan2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 14. 5. 2012 14:28

Já ani nevím,jak to sem z toho Tunisu vozíte? Letadlo vám to vezme? Vždyt je omezená váha zavazadla, nebo né?? :hm :hm :hm
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dušan2 14. 5. 2012 15:44

To je jednoduché, prodávají je tam bez balu asi tak 30 cm velké, takže v pohodě do kufru, váží tak kolem půl kila. 8-)
OnePlus 9 Pro 12/256
Dušan2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 14. 5. 2012 16:57

áááá záhada objasněna 8-D 8-D 8-D 8-D 8-D Dušane jestli chceš vidět krásnou palmovou zahradu, tak si otevři- Ostatní okrasné rostliny- a pak mrazuvzdorné palmy.Tam má pan Bučko prostě nááádheru v zahradě.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dušan2 15. 5. 2012 11:09

Ještě mě napadá že když budu zalévat tak bych to mohl střídat, jednou Lignohumát a jednou vitality komplex nějaký čas dokola. Co myslíte, můžu to takhle dělat? Nebo jen jedním, pokud tak čím? Já si říkám že při střídání by to mohlo vést k úspěchu, ale to je jen můj dojem. Co na to říkáte? :?: :-)
OnePlus 9 Pro 12/256
Dušan2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 15. 5. 2012 11:31

No ale aby se nepřežrala... Střídala bych to, ale nedávala bych jí to asi častěj než 1x za 14 dní.
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dušan2 15. 5. 2012 15:00

Jednou za týden a dva teď zalévám, tak to je téměř vždy, ale když nemá ani kořínek, tak jestli se má čím přežrat. Nebo to můžu dávat slabší než je doporučeno.
OnePlus 9 Pro 12/256
Dušan2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 15. 5. 2012 21:41

No a co tak postřikovat lignohumátem na list, já to tak dělám a mám pocit, že jim chutná.
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 16. 5. 2012 05:40

Já si myslím , že tolik péče ty palmy vůbec nepotřebují , já se k nim chovám docela macešsky , zaleji když si vzpomenu a dostaly pouze někdy zbytek vody se slabým hnojivem, co jsem slila z orchidejí. Už mnohokrát se mi osvědčilo, že méně je někdy více.. :hm :roll: možná záleží na druhu palmy , ty moje jsou otužilé ;-)
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků