Sprekelia

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Karen Válková 13. 6. 2014 17:26

Tak ty moje už pěkně rostou ,ale že by chtělo něco kvést tak to se mi nezdá.

Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 15. 6. 2014 14:42

Asi mám vykrmenější.
Přílohy
Fotografie008.jpg
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 16. 6. 2014 07:38

Tak to asi ano, mně ještě nekvetly vůbec.Původně jsem dostala jednu mladou cibulku a ta se takto omladila letos jsem je sázela poprve jednotlivě,ale už jsem si myslela že jsou docela velké.
To máš nahoře přisypaný cererit? Taky jsem jej tam dávala ,ale už dřív při sázení.
TAk já tam znovu přidám. I když cibulky byly sázené do nové kupované zeminy.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 16. 6. 2014 08:20

Nee, to je něco jako perlit, dostal jsem asi 3 kubíky substrátu z odhalené pěstírny marjánky. Je to lehké, není to hnojivo. Jinak dávám kompost, ten je taky nacpaný dusíkem.
Já je raději nedělím, tohle je z jedné cibule možná 6 let, spíš 5 zpátky.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 16. 6. 2014 11:36

Jasně rozumím.Já tu moji dostala již v roce 2011. Byla to jen jedna mladá cibulka a hned ten rok z ní byly 3. Jen ten růst byl pořád takovej nijakej. Byly to jak bych řekla takové vytáhlé frňousky. http://karelex1.rajce.idnes.cz/B31_cast ... rcelky.jpg
Tady mám zachycenej průběh jejch růstu. Proto se tak raduji z toho letošního. Mám poptve pořádné silné listy. Sice to na květ nevypadá, ale třeba příští rok.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 25. 9. 2016 00:12

Když se neobtěžuji s vyjmutím z květináče, kvetou až s listy:

-- 25. 9. 2016 01:14 --

Když se zimují v novinách na skříni, je riziko, že na ně není čas. Ale pak ženou první stvol s květem, až pak listy. Za chvíli půjdou zase do sucha a klidu.
Přílohy
FOTO1.jpg
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 29. 9. 2016 17:34

moooc pěkné :tleskani :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 1. 10. 2016 14:25

Díky, už se těším na fotky s novým fotoaparátem, tohle má hodně chyb, protože s mobilem to prostě nevidím.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 4. 11. 2017 11:32

Když již zase nějaká reklama to tady oživila připíši co je nového u mne. Moje sprekelie tento rok přežila. V létě jsem ji vysadila ven jedna ze tří cibulek zašla ale druhé dvě žily . Zrovna dneska jsem je dala spát .Jsou sice zmenšené stejně jako všechny amarylky které prošly otravou ale jsou živé tak snad to bude dobré.Zimují zabalené do novin. :-)
https://karelex1.rajce.idnes.cz/D50_zah ... ekelii_od_
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 18. 6. 2021 23:33

Právě pro tuto kytku jsem to tady otevírala. Sprekelii jsem dostala právě před 10 lety od Marcelky . Stále jsem doufala ,že se jednou dočkám a tato kráska mi pokvete. No a sama tomu nemohu uvěřit, ale letos jsem se dočkala. Rostlinky mám 4 a dneska večer když jsem byla na zahradě zalévat jsem si všimla že jedna rozkvétá!!!
Zítra ji vyfotím a dám na Rajče.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 20. 6. 2021 22:45

Tak moje Sprekelie na záhonku stále kvete , fotku jsem vložila na Rajče, tak snad to půjde otevřít. https://karelex1.rajce.idnes.cz/D50_zah ... 1490205511

Nahrát fotku sem jsem ještě nyní nezkoušela . Dřív jsem to dovedla ....
Na záhonku se Sprekelií mám ještě zasazené Kaly. Ty jsem kdysi dostala od Ludmily Mackové. Ty mi kvetou každý rok.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajsa 21. 6. 2021 09:04

Karen je to zajímavý květ a máš tak pěkné fotky. Ale chci se tě zeptat na ty kaly, mě některé i velké hlízy nekvetou, tak nevím, jestli to není přezimováním. Četla jsem, že aby kvetly, musí být přes zimu v teple. Jak to prosím děláš ty, že ti kvetou?
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 24. 6. 2021 09:50

Já Kaly zimuji společně s amkama v komoře .Teplota tam neklesne pod 5C tal asi moc velké teplo tam není . Zimuji je zabalené do novin nebo i do hadru(noviny nebereme tak co zrovna je) Sázím je na zahradu přímo. Někdy když se mi zdálo, že již začínají rašit tak jsem je zasadila v předstihu do kbelíku , ale letos nerašily a tak šly přímo na zahradu. Přikládám odkaz na Rajče kde je mám ve fotkách za celou dobu co je mám.
https://karelex1.rajce.idnes.cz/C49_kve ... 018_-_2021.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rajsa 25. 6. 2021 09:46

Fotky jsem prohlédla a podle datumu by ty moje ještě mohly kvést. A s tím zimováním teda nevím, máme ted´ po zateplení v panelákovém sklepu docela teplo. Zkusím ještě někde něco vyčíst. Loni mi kvetly jen bílé a to mám fialové a oranžové. Zimovaly úplně stejně.
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků