Parožnatka - jak ji pěstovat?

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod kočičí 6. 11. 2009 11:17

Už léta se mi líbí parožnatka a teď jsem jich viděla v květinářství nepřeberně. Vím, že ji tady mnozí pěstujete. Hlavně mě zajímá, do čeho ji přesadit - do košíku, na kus kůry, do normálního květináče nebo kam? Pěstování jsem si našla na internetu, takže to nemusí být nijak podrobné, zajímají mě spíš osobní zkušenosti.Děkuji!
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gemma 6. 11. 2009 11:38

Napiš Sarlote, ta má doma výstavní kusy hodné botanické zahrady. Vzrostlé zabírají dost místa.
gemma
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 6. 11. 2009 15:55

Kočičko já s ní mám osobně takovou zkušenost, že mi rostla pěkně do té doby ,než jsem jí z horlivosti chtěla přesadit. :oboze Takže jsem říkala jestli do ní ještě půjdu, tak se přesazení nedočká, snad až roztrhne květináč sama. :pozor :lol: :lol: :lol: :lol:
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dana Bohuslavkova 6. 11. 2009 16:10

I já bych jí moc chtěla to je snad jediná kterou jsem ještě neměla.Maminka jí měla obrovskou ale ta už zašla.
Dana Bohuslavkova
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 6. 11. 2009 17:38

mam ji asi 4ci 5let, roste sice pomalu, nevim zda to je kultivar...po koupi jsem ji hned presadil, ale nemusi to byt uplne potreba, paroznatka chce minimalne presazovat, jeste mene nez orchideje! Substrat jsem namichal na půl ze substratu pro zelene rostliny a půlky pro orchideje, mam ji v koupelne na vychodni strane, nerosim ji, ale z pocatku po nakupu jsem ji dva mesice rosil-pro jistotu,aby si zvykla..
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod drzroman 7. 11. 2009 18:23

jednu jsem kdysi koupil a hned v obchodě mi řekli že v paneláku nepřežije zimu.Pletli se ,je v normálním zahradnickém substrátu ,v malém květináči.Ten je postavený na misce ve větším květináči a celý obsypaný keramzitem.Zalívám a hnojím stejně jako orchidky,včetně vlažné sprchy 1x týdně.Ta moje nemá ráda příme slunce a zatím 3 roky žije a roste
http://drroman2.galerie.cz/4661207-orchideje
http://drroman3.galerie.cz/
http://drroman.rajce.idnes.cz/
http://storczykiwiki.forumotion.com/forum.htm
drzroman
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mičurinec 7. 11. 2009 22:17

ano, ty naroky budou totozne jako u orchideji, jinak jsem cetl, ze by se nemely otirat listy, je na nich udajne jakysi film, ktery rostlinu chrani, tak pro jistotu to nedelam..
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kočičí 8. 11. 2009 20:53

Jojo, nemají se otírat a rosení prý moc nemiluje, spíš to obložení mokrým keramzitem. Ovšem šlo mi o to, jesdtli květináč či košík - jdyž prý je v košíku, raší i zboku a zespoda - ale zase by to člověk musel musel tak akorát pověsit nad vanu. Takže jste mě uklidmili - květináč stačí. Asi ji koupím.
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 8. 11. 2009 21:13

ja ji mam take v tom kvetinaci a roste dobre, i ty sterilni listy uz dela...
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 8. 11. 2009 21:19

že prej roste i na dřevě ?????
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 8. 11. 2009 21:51

presne tak, je to epyfit stejne jako orchidej Phalaenopsis a jine... ale naroky paroznatky na kure jsou absolutne nekde jinde nez falenaku, v kvetinaci to bude prece jen jistejsi
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dagmar007 9. 11. 2009 10:50

Ahojky, tak já měla nádhernou parožnatku a dostala ty bestie puklice a ty ničím nešly zničit, jedu si tento týden na Mělník pro novou. Sarlota - moje segra ji má tedy moc pěknou,fakt to nechce přesazovat. Má ji v malém květináčku co ji koupila a je nádherná,
Dagmar007
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kočičí 9. 11. 2009 11:19

Tak to je paráda, že stačí ten květináč, moc se mi věru nechtělo sestrojovat epifitycký strom - i když hezký by byl, alr toho času tolik není.Jinak prý absolutně nesnáší žádný chemický postřik, takže jak dostane škůdce, konečná.
kočičí
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sarlote 9. 11. 2009 13:13

A přiznám se,že ji namáčím jen s orchidejemi, když jí klesnou listy, pak jinechám na 5 minut napít a šup s ní zpátky na míst...
Sarlote
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 11. 11. 2009 21:42

Parožnatka prospívá často lépe na podložce zavěšená na zdi, nebo jako epifyt na větvích, než v květináči. Podobné koše jako na anturia nebo orchideje se taky dobře hodí.
Parožnatka si nepotrpí si v zimě moc na přihnojování, sterilní listy ji tvoří podporu - takový obal k shromažďování živin a vody - proto staré listy nikdy neodstraňujte.Na mírnou zálivku použijte radši vlažnou odstátou vodu a zajistit vyšší vzdušnou vlhkost zvlášť v bytě s ústředním topením.Polostín ji nevadí, ale teplotu chce i v zimě alespoň těch +15. Jakmile přeschne, už se obvykle nevzpamatuje a uhyne.
Právě v suchém vzduchu ji napadají červci nebo puklice (prostě škůdci).
Fidych
Zahradník

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků