Rostliny v gelových kuličkách

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod SimonaS 19. 3. 2009 12:35

Zajímalo by mne, zda je možné, že by například Spathiphylum mohlo růst v gelových kuličkách (nevím jesli to má nějaké zvláštní jméno). Doma mám takto Lucky Bamboo.
SimonaS
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 19. 3. 2009 18:30

Viděl jsem veliké dendrobium ve váze bez ničeho, taky mi nebylo jasné, jak to funguje. Prodávají to v Baumaxu v Letňanech za 800,-. Jen kořeny a žádný substrát.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 19. 3. 2009 18:33

Mělo by to fungovat, Vandy se tak pěstují běžně, bez zeminy, zavěsené nebo ve váze. :hm
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 19. 3. 2009 18:42

Já jsem si ty kostečky koupila na zkoušku. Měla jsem v tom jednou kytky, zdálo śe to být fajn, ale kytka zvadla a když jsem kostky dala do síta abych je opatrně proprala tak se mi jich dost rozpadlo :-/ . Už bych je nekoupila :pozor
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SimonaS 19. 3. 2009 19:10

Zvadla jo? no mě to jen zajímalo.. mám tam teďka u toho bambusu přidané i dva lístky z fialky.. už asik dva měsíce a drží, ale moc kořínků nepustily.. tak mě to tak napadlo.. dneska sem totiž přesazovala spatko i anturku.. jelikož sem se chtěla přesvědčit, jesik tam sou furt brebery.. a vypadalo, to že už tam nejsu ale tak pro jistotu jsem zeminu propekla v troubě. a tak sem si říkala, jesik by to v těch kuličkách nebylo trochu bez práce..
SimonaS
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 19. 3. 2009 19:15

Já jsem to špatně napsala, měla jsem tam řezanou kytku :-[ . Kytky rostlé do toho snad taky dávají ale ne Orchidky !! To je psané na sáčku že to na ně není vhodné, mám pocit že tam byla psaná i Fialka nemá ráda moc vody. Ale jistě to nevím :hm. Ale Spatka by možná šla ta miluje vodu.
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod SimonaS 19. 3. 2009 19:27

Tak orchidka by mě ani nenapadla..ale lákalo mě to spatipko..pořád mi nece kvést..ani ta bílá anturka :-S dneska sem jim do zeminy přimíchala troche guana..tak nevím..
SimonaS
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod crosan 19. 3. 2009 20:35

A guano samotné? Kde bylo k dostání, třeba mi to Simi pošli na SZ ať neděláme reklamu(podle pravidel) Strašně ho v obchodě sháním ale samotné nemají jen je vše s guánem Dík
crosan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod SimonaS 19. 3. 2009 20:39

tak to asik neporadím.. přítel to dostal od nějakého známého... kdysi pěstoval bonsajky.. a mě už dal jen skleničku od marmelády..takže ani nevím, jesik je to čisté guano..ale je to takový prášek..
SimonaS
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod crosan 19. 3. 2009 20:45

Aha, já ho měla v granulích,
crosan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rozárka 3 19. 3. 2009 22:51

Já v kuličkách měla ulomenou orchidku a taky brzy zvadla :oboze A když jsem je proprala ve vodě, dopadla jsem jako Moravanda... :hm
Rozárka 3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 25. 3. 2009 21:46

crosan píše:A guano samotné? Kde bylo k dostání, třeba mi to Simi pošli na SZ ať neděláme reklamu(podle pravidel) Strašně ho v obchodě sháním ale samotné nemají jen je vše s guánem Dík

Možná by se vám hodilo toto - mělo by to být přírodní netopýří guano
http://www.growexpert.cz/index.php?call ... lbg5&idk=4
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod crosan 26. 3. 2009 08:29

Díky, zajímavé je i to Plagron - žížali hnojivo
crosan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rozárka 3 26. 3. 2009 09:13

Tak jsem se včera dozvěděla od známé v květinářství, že jsem si koupila blbé gelové kuličky, moc levné a z Číny :-! , ty prý nekupovat, ať se nedivím, že jsem s nimi takhle dopadla, jsou nekvalitní a nevydrží :hmm:
Rozárka 3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Tereza.M.Karolína 22. 10. 2016 16:48

mám doma taky lucky bamboo , ale mojí hlavní otázkou je : dá se nějak oživit zvadlý už skoro žlutý bambus??? perfektně jsem se o něj starala a najednou je v čoudu . Kamarádka říkala že nemá vodu , ale vodu vyměňuji každý den ( bambus mám v hluboké váze)
Tereza.M.Karolína


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků