Rostliny na jižním okně

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 15. 1. 2009 20:31

Máme zateplovat už jen jižní zeď domu tak nevím nevím jestli by nebylo lepší ji zbourat a celou ji zasklít trojsklem abych měl místo na orchideje. No zkusím to navrhnout ale vezmu si radši na hlavu helmu :kuk:
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Arga 15. 1. 2009 21:20

Hodně štěstí.... :lol:
Já jsem zase chtěla prodloužit kuchyň o zimní zahradu a byla jsem slušně poslána do ...... :mrgreen:
Arga
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 15. 1. 2009 21:23

To jsme dopadli :'( dyť jsme chtěli vyrábět jen více kyslíku.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Arga 15. 1. 2009 21:27

Aspoň jsem si vydupala ten větší parapet :lol:
Arga
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 15. 1. 2009 21:30

My jsme udělali chybu při výměně oken, měli jsme je dát víc ven a měl bych větší parapety.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Arga 15. 1. 2009 21:34

Já mám výhodu, že máme parapety dřevěné jen tak našroubované, takže jsme akorát natřeli novou desku a bylo to. :-D Ale i tak to dalo přemlouvání....
Arga
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 15. 1. 2009 22:02

já mám na jižním okně ibišky a v pohodě, bramboříky jen v zimě. No a máti má celoročně za záclonou orchideje, jen když se nějak dotkly okna, tak se kus listu připekl.
kejki3
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bala 16. 1. 2009 08:14

P.Danieli,to je uzasne!!!Nadhera!!!Prekrasne!!!Skladam Vam velkou poklonu.Uz ani nevim co jsem chtela napsat,nevychazim z uzasu,to budu mit hezky den,po ranu shlednout takovou nadheru.S tim trojsklem to neni spatny napad?Budu Vam drzet palecky,riskla bych to i bez helmy,vzdyt tu krasu musi ocenit kazdy,zvlast Vase pani,to ja-byt Vasi pani- bych Vam ty orch.kupovala sama,ale stejne si musim rypnout,Vy mate v lete pred temi hytickami urcite zaclonu "prileplou na skle" aby se nespalily od slunicka,ze???Ze by stacilo jen je nemit primo na skle?A tu dendrobku mate v zemine?Aspon to na tom obr.tak vypadalo.To musite mit opravdu cit pri zalevani.Jeste-jak si muzete pamatovat pri nakupu novych orch.kterou mate a kterou ne?!Snad chodite s albem?
Bala

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 16. 1. 2009 10:12

Záclona je až za orchidejema, dendrobko je v kůře ale už dost rozložené. Na těch fotkách je celkem dobře vidět jak na ně praží slunce.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Bělena 16. 1. 2009 10:45

JA zjistila-diky radam z tohoto fora-ze jsem ty me chudinecky asi nechala nachladnout,mam je v lete venku a myslim,ze jsem je pozde schovala pred zimou,proto ty "seschle"/svrastele/a ne tm.zel.listy.Ale ted se mi spravily asi je taky nebudu davat ven-jen na chvili aby mely nizsi teplotu-,at mohou kvest alespon mi budou delat denne radost na okne.Ted se bojim i vetrat aby mi nenastydly.
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bělena 16. 1. 2009 10:46

Konecne se mi to podarilo,ted ne Bala ale Bělena.
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 16. 1. 2009 14:24

Arga píše:Hodně štěstí.... :lol:
Já jsem zase chtěla prodloužit kuchyň o zimní zahradu a byla jsem slušně poslána do ...... :mrgreen:

Mám také před kuchynským oknem balkon a stále přemýšlím o celkovém zasklení pro květiny, možná to rozhdone jarní sluníčko DANY
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bělena 16. 1. 2009 18:43

Pani Dany tak Vam drzim palecky s tim zasklenim balkonu. :tleskani To by bylo super!Tam se vejde kyticek!! :lol: Musite je presvedcit o tom,ze cisti vzduch vzdyt prece vyrabi kyslik,kytky jsou dobra cisticka a navic zelena uklidnuje! :roll: Slunicko,svit!!!At ma p.Dany proskleny balkon. :roll:
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 16. 1. 2009 18:47

nojo je to na mě ,většinou když se rozhodnu tak manžela pak už přesvědčím :hm :hm
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Bělena 16. 1. 2009 18:50

Danielka.9 píše:nojo je to na mě ,většinou když se rozhodnu tak manžela pak už přesvědčím :hm :hm

:tleskani :lol: :-)) :-D at se Vam to povede.
Bělena
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka