Rostliny na jižním okně

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod DANY 15. 1. 2009 19:30

Daniel Bozner píše:Mikeš mě zabírá místo pro jednu orchidej :-/ víc orchidejí na http://bozner.rajce.idnes.cz/Orchideje/

to jsem psala já nevím proč tam vlípli návštěvník a stím místem tak to mám na dvou oknech,jinak dendro.super :-)) :-D
DANY

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 15. 1. 2009 19:40

Návštěvník píše:Dámy, nesmíte p. Boznerovi bezmezně důvěřovat :pozor (zapátrejte ve školních vědomostech, fyzika-optika), je to chlap (i když mladý a zahradník). Na jižním okně v letním období (bez přistínění a aklimatizace rostlin) lze pěstovat jen ty kaktusy a sukulenty. Nějaký "fígl" v tom bude, tzv. ZAHRADNÍKOVO KNOW HOW :-) :potichu .

Sama jste to řekla: aklimatizace. Jsou tam 4 roky a v pohodě
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod DANY 15. 1. 2009 19:42

Tak jsem zkoukla ty vaše orchideje no to je nááááááááááááááádhera :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani to nejsou jednoleté orchidy,jak dlouho je pěstujete? to já mám mrnousky styděla bych se je tu ukázat a vy jste ještě mladík :tleskani :tleskani
DANY

Odeslat příspěvekod ra.cermak 15. 1. 2009 19:45

Daniel Bozner píše::shock: Kuš vyvy toto Dendrobium je na jihu nepřetržitě také
Obrázek

A Mikeš taky :?: 8-P :lol: :lol:
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod ra.cermak 15. 1. 2009 19:48

Daniel Bozner píše:Mikeš mě zabírá místo pro jednu orchidej :-/ víc orchidejí na http://bozner.rajce.idnes.cz/Orchideje/ Je tam i můj xicht

To je nádhera budu se muset taky snažit jich mít více druhů ale už vidím obličeje manželky :shock:
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 15. 1. 2009 19:50

DANY píše:Tak jsem zkoukla ty vaše orchideje no to je nááááááááááááááádhera :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani to nejsou jednoleté orchidy,jak dlouho je pěstujete? to já mám mrnousky styděla bych se je tu ukázat a vy jste ještě mladík :tleskani :tleskani

Prej mladík, mládí jsem prožil v minulém tisíciletí :'( Pěstuji je (ty nejstarší) 5 let
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Návštěvník 15. 1. 2009 19:51

Pane Boznere, nemáte v těch plastových oknech PROTISLUNEČNÍ FÓLIE :?:
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 15. 1. 2009 19:52

To netuším ale objednány nebyly.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod ra.cermak 15. 1. 2009 19:53

Má tam stínítko s černým ocáskem :lol: :lol: :lol: 8-P :twisted:
ra.cermak
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 15. 1. 2009 19:58

Návštěvník píše:Pane Boznere, nemáte v těch plastových oknech PROTISLUNEČNÍ FÓLIE :?:

Světlo prochází takřka nezměněno, slunce na ně svítí i v létě ale evidentně jim to vyhovuje páč v létě kvetou mnohem více. Phalaenopsisy a Dendrobia jsou epifyty a občas se jim v přírodě poštěstí být na přímém slunci a musí to vydržet.
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod Arga 15. 1. 2009 20:08

Já mám na jižním okně taky orchideje, v létě při plném poledním slunci stíním žaluziema jinak jim sluníčko dopřávám a daří se jim skvěle. Jednou se mi stalo, že listy co se dotýkaly skla se trochu připekly. :-))
Arga
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Návštěvník 15. 1. 2009 20:09

Těmi foliemi by byla ta záhada (nepopálených rostlinek od sluníčka) vysvětlena. Ono, i když tu "choulostivou" kytičku aklimatizujete, tak tím slunečním zářením stejně vybledne (např. ibišek). Nebo k Vám nezasahuje "ozonová díra" :nenapadne .

Ba ne, já už to mám, ty paprsky zachytí černý kožíšek Vašeho kocourka :!:
Návštěvník

Odeslat příspěvekod crosan 15. 1. 2009 20:12

Daniel Bozner píše:Mikeš mě zabírá místo pro jednu orchidej :-/ víc orchidejí na http://bozner.rajce.idnes.cz/Orchideje/ Je tam i můj xicht

No pane! To je nádhera, klobouk dolů to chce na výstavu, hned bych Vám půjčila okna mám jich
8 a nic v nich. Ať se Vám daří :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
crosan
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 15. 1. 2009 20:19

To jste trefila, okna bych potřeboval :oboze
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod crosan 15. 1. 2009 20:26

Daniel Bozner píše:To jste trefila, okna bych potřeboval :oboze

To jsem někde vyčetla, že chcete okno 2x5m na orchidky
crosan
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka