Co s ibiškem?

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod HanaT 1. 3. 2008 21:22

tak to necháme až na zítra nam vyskakuje elektrika takže musí vypnout počítač
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 2. 3. 2008 00:10

Posílám ten Brachychiton sem: zrovna se chytla fotka, která není nejlepší. Kde jsme o něm předevčírem mluvili ani nehledám - nějak nám všechno funguje prapodivně, aby vůbec něco odešlo.
První listy byly celokrajné, ty novější už jsou trochu tvarované, začíná se mu dařit. Potřebuje přesadit, pak poroste jak z vody :)
Obrázek
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod HanaT 2. 3. 2008 08:52

jo už ho vidím,ten má pěkné bujné listy a až budou tvarované to bude nádhera.Tak jste mě s ním naladil,že si asi koupím semínka.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 2. 3. 2008 20:09

Přišla mi ještě semínka - Delonix, vyklíčil pouze jeden, a tomu se moc nedaří. Měl asi čtyři listy (zpeřené), postupně opadaly a vždycky vyrazí jeden, předešlý postupně opelichá a upadne i stopka... :cry: Něco se mu nelíbí, a nedaří se mi přijít na to, co by to mohlo být :?:
Takže mám trošku invalidní stromeček, a těším se, že se jednou vzpamatuje.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod HanaT 2. 3. 2008 20:17

tak to nevím co je,psal jste že vám nevzešla semínka mučenky mě vzešlo jen jedno,rostlinka je asi deseticentimetrová,tak snad už přežije
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Fidych 2. 3. 2008 20:26

Zkusím zítra invalidu vyfotit, bude to bída (jestli na něm něco zbylo).
S mučenkami mám špatnou zkušenost (taky Koexflor), bylo pět semen červené a nevzešla ani jediná :cry: Je sice fakt, že poslali návod, jak co vysévat (jako čím větší semena, tím hlouběji a podobné rady), ale klíčivost dost špatná u všeho.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod bosto2 2. 3. 2008 20:26

Mučenky modré Passiflora coerulea mám spoustu. Mám ji venku a sklidil jsem spoustu semen. Já kdybyste náhodou chtěli.
bosto2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 2. 3. 2008 20:30

Mám jednu rostlinu celoročně na verandě, kvete vydatně, roste pěkně, ale pořád si netroufám ji vysadit ven. Kdekdo tu píše, jak mu venku pěkně přežívá a roste až moc, mně se do toho pořád nějak nechce. Mám to risknout?
V tom případě by se mi nějaké semínko od vás hodilo :wink:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Fidych 2. 3. 2008 20:35

Opět se povedlo, tak posílám loňský kvetoucí ibišek. Měl květů postupně přes třicet.
Obrázek
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod HanaT 2. 3. 2008 20:35

modrou mám taky,ta neni náročná, a tu červenou nelitujte ta by vás zachvíli vystěhovala u nás ji máme v botaické zahradě a je jí porostlá třetina skleníku šlahouny asŇ 15 metrů.
škoda že nemají návod co ze semeny před setím my v práci některé stratifikujem nebo brousíme a máčíme .pak nám ty koupené neklíčí neklíčí
Bosto to snad není možné to vám nezmrzne?
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bosto2 2. 3. 2008 20:36

No tak přiznám se ,ten kdo to píše jsem já . Loni přežila krásně . Letos je už skoro hotová. Holt přes -10°C nevydrží. Velmi dobře ovšem vyráží ze země ,vyrazila i po zimě 2006. Mám ji těsně u domu což ji určitě vždy pomůže protože tam nepromrzá zem.
bosto2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 2. 3. 2008 20:42

Takový mráz letos na severu nebyl, ale těsně u domu už žádné místo nemám: jednu stěnu okupuje vistárie, na další jsou dva druhy břečťanu, na třetí se usídlily vloni zakoupená akebie a trojhrotý přísavník. Na poslední stěně je veranda a "přískleník", jedině v něm by mohla růst pěkně celý rok.
Taky myslím, že by na volném prostranství nepřežila, spíš tak, jak píšete, za větrem a chráněná.
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod HanaT 2. 3. 2008 20:47

nojo já zapoměla vy máte tu úžasnou nadmořskou výšku co vám závidím
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 2. 3. 2008 20:48

pro Fidycha ty květy nemaj chybu
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bosto2 2. 3. 2008 20:50

Teda ten ibišek máte moc pěkný. Já mám podobnou barvu ale je plný ,tedy občas poloplný(to je pak skoro stejný jako ten Váš)
Líbí se mi jak nikdo nenarušuje ten krásný čas 2.3 přesně o půlnoci v tom fóru nad tímhle.Taky tam schválně nepíšu.
bosto2
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků