Co s ibiškem?

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 27. 2. 2008 19:49

Mám doma už několik let krásný ibišek vytvarovaný podle mých představ. Líbí se mi jeho větší rozměry, ale bohužel nekvete.

Myslím si, že kdybych ho radikálně zastřihla, pomohlo by to (pěstuji ještě nějaké ibišky, ty stříhám - jsou malé, takže u těch mně to nevadí - a kvetou), ale... moc se mi do toho právě nechce :( Je to taková dominanta pokoje :wink:
Máte s tím nějakou zkušenost? Díky, K.

Obrázek
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bosto2 27. 2. 2008 20:01

To máte červený plný. Ten dále od okna nekvete. Tento ibišek kvete jen na plném světle(těsně u okna). Já ho mám naroubovaný na oranžovém a na růžovém a i když tyto ibišky kvetou dokonce i v zimě červený ještě nekvetl. Proto jsem na červený narouboval všechny 3 barvy co vlastním tj. bílý,oranžový,růžový.Všechny barvy už kvetly i když ne najednou.
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
bosto2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HanaT 27. 2. 2008 20:04

Tak jak se na to dívám,to je ten problém špatný sestřih.Já bych ho sestříhala skoro až po kmen,větve bych zastříhla za prvním listem a on by se rozvětvil,ale teď už je na sestřih pomalu pozdě,nejlépe v půli ledna.No a druhý problém bývá ve špatném přezimování.Zimoviště by mělo být okolo 10 stupňů a minimální zálivka,měli by opadat aspoň z části listy.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bosto2 27. 2. 2008 20:14

S tím sestřihem máte pravdu ,ale 10°C se mi zdá na ibišek málo.Já když jsem ho měl v netopeném pokoji tak začal silně vadnout.Bylo tam cca těch 10°C. Až když jsem ho přenesl do tepla tak se zase zmátořil. Byl to právě červený plný. Ještě těd bych se ho nebál sestřihnout a dal bych ho co nejvíce na světlo.
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
bosto2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 27. 2. 2008 20:16

Bosto 2: Stoprocentně je červený plný, když jsem ho nechávala ve tvaru dlouhého rovného prutu, kvetl krásně (pravda, byl přímo na parapetu).

Teď, jak je velký, už se tam nevleze, takže má jiné místo, ale taky světlé.

HanaT: Když mně se ho právě stříhat nechce:( Několikrát jsem ho už ostříhala, přesto nekvetl.

Co byste dělali na mém místě?
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 27. 2. 2008 20:21

vždyť ibišky rostou ve středomoří kde klesají teploty i k nule,to si myslím že jste ho měl v chladnu a zalíval jste . Při hladném a vlhkém počasí vadnou listy.myslím že by správně měly opadat,aby se zbytečně neochuzoval o vodu a potom nemusíte zalívat skoro vubec .
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 27. 2. 2008 20:23

Já mám ty další ibišky, které krásně kvetly, také v pokoji (na parapetu), teplotu měly stále stejnou, vyšší - a žádný problém v tom nebyl.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bosto2 27. 2. 2008 20:34

Já mám ibišky stále na stejném místě více jak 10 let.Teplota v zimě 17-21°C V létě 2O-25°C a kvetou. Oranžový nepřetržitě. Jen po řezu nekvete.Červený kvete jen na parapetu.
U středomoří jsem viděl jen Ibišek syrský a ten přežije i naši zimu.
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
bosto2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HanaT 27. 2. 2008 20:36

tak takhle stříhám já,ale nevím jestli budete věřit tento ibiš měl loni přes 30 květů je růžový s červeným prostředkem, a je 3letý.Obrázek
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 27. 2. 2008 20:40

Věřím. :mrgreen: Podobně radikálně jsem střihla své kvetoucí ibišky, ale spíš proto, že jsem bojovala s nezvanými hosty na jejich listech.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bosto2 27. 2. 2008 20:46

Tak to je mazec :shock: .Takle kdybych je doma sestřihl já tak letím z baráku. Já jsem mírnější ,mám rád velké rostliny.
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
bosto2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bosto2 27. 2. 2008 20:49

Ale věřím že kvetl. U svého oranžového bych tipnul tak 100 květů ročně. Budu to letos počítat.
Mimo jiné pěstuji jmelí a ochmet
bosto2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod HanaT 27. 2. 2008 20:50

on taky vyroste ,loni měl 3/4 metru a momentálně je stěží třiceti
centimetrový
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 27. 2. 2008 20:56

Nu a co ten můj ibišek? Jak to vyřešit? Do stříhání se mi moc nechce, přiznávám. Co myslíte, mohl by kvést i takto vzrostlý?
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 27. 2. 2008 21:02

tak ho už nestříhejte a na léto ho vyhoďte ven,ale zvykejte ho pomaly na slunce,aby se nepopálil
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků