Pokojová lipka-Sparmánia.

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod avoklibokavi 22. 1. 2008 09:07

Poraďte prosím, kde sehnat pokojovou lipku. Je podobná Mračňáku. Má chlupatý list ve tvaru lipového. Děkuji. Iva.[/list]
avoklibokavi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 22. 1. 2008 19:47

Ahoj Ivo,

s lipkou bývá problém, většinou ji nikde nemívají a místo ní nabízejí zmiňovaný mračňák (Abutilon).
Pokud vím, lipku ale nabízel svého času zahradník Jan Hofman ze Znojma, našla jsem i jeho webovky: http://hofman.euweb.cz/zahradnik.html

Je třeba mu zavolat a zeptat se. Určitě dej vědět, jak to dopadlo. Snad lipka bude. :D
K.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod avoklibokavi 23. 1. 2008 09:06

Moc děkuji za kontakt. Zatim jsem se panu Hofmanovi nedovolala. Budu to zkoušet dál i večer ne pevnou linku.V nabídce Sparmánii má. Ještě vám dám vědět, jak to dopadlo. Věřím, že budu mít šťěstí. Vám přeji moc krásný den. Ahoj a dík Iva.
avoklibokavi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 23. 1. 2008 10:18

Tak to vypadá, že je to na dobré cestě. Prima! :mrgreen:
Jestli lipka bude, sama bych byla zvědavá kolik stála a jak vypadá (velikost), můžu poprosit o info, případně fotku?
Díky, K.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod avoklibokavi 10. 3. 2008 11:22

Paní Dvořáková konečně mám tu vytouženou pokojovou lipku. :D Cena je podle velikosti od 50.- kč. Ještě jsem si koupila Aspidistru, Wistárii, žlutý oleandr(ten mi taky chyběl ke štěstí). Chtěla jste kontakt na pana Hofmama: tel. 606 191 149, nebo po 20.hodině 515 222 963, mail: hofman.zahradnictví@seznam.cz. Nyní se o lipku budu bát, abych se o ni správně starala. Už jsem jednu kdysi měla, ale nevydržela. :cry: Přečetla jsem o pěstováví Lipky co se dalo, i pan Hofman mi povykládal, ale kdyby jste taky něco věděla, bubu ráda. Každá rada dobrá. Foto zatím nemám. Ještě jednou děkuji za dobrý tip. Pěkný den s kytičkama. Iva. :wink:
avoklibokavi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 11. 3. 2008 22:33

To potěšilo i mně, že jste lipku sehnala a patrně využiju kontaktu a pořídím si ji taky.
Doma jsme ji nikdy neměli, ale pamatuji si, jaký na mně dělala dojem u příbuzných na statku, kam jsme jezdily jako děti na prázdniny: měli lipku v hlavní místnosti v rohu u oken, byla veliká (tehdy se mi zdála obrovská :shock: ), hustá, krásně zelená, a dařilo se jí u těch malých oken skvěle.
Tak ať se ji daří u vás taky:!:
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod avoklibokavi 12. 3. 2008 07:57

Díky za přání. Také si vzpomínám, když jsem byla malá, tak na verandě v rohu vždy byla lipka. Zaujaly mě ty krásné jemně chlupaté listy. Až nyní si uvědomuji, že otec pěstoval plno zvláštních rostlinek, co teď nikde neseženete. Iva.
avoklibokavi
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Nováková 25. 7. 2008 07:50

Děvčata děkuji vám, už několik let sháním africkou lipku a díky vaší diskusi jsem se dostala k panu Hofmanovi a konečeně si mohu lipku, kterou znám ze svého dětství, koupit. Přeji vám hodně pěstovatelských úspěchů Hanka Nováková
Nováková

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 25. 7. 2008 15:09

Tak to mám radost, že naše fórum takhle pomůže. :tleskani Však je prima, když se dají hlavy dohromady. Ivo, takže už máte lipku doma - a jakpak se jí daří? Máte fotku? Takhle dohromady jste mě úplně "nahlodaly" a uvažuji o ní taky. :mrgreen:
Katka
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Davulka22 5. 12. 2013 12:33

Lipka pokojová - můžu poradit kde ji sehnat - má ji zahradník z okr. Přerov
jméno David Talla - piste na email : Davulka22@seznam.cz nebo SMS na číslo 773/830 555
je spolehlivý a u něj jsem tuto rostlinu sehnal..posle ji vam treba pres PPL .
cena asi : 300,-Kč
Davulka22
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků