Sugar Baby

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod dama 55 12. 8. 2009 20:26

Já mám na ní úplně jiné listy, takové zubaté. Sladká je ale hodně, syrová i sušená. Nemám ji dlouho, teprve od začátku července. Je ještě malá.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taiko_CZ 12. 8. 2009 20:32

Ta moje má na větších listech taky malinké zoubky. Možná je ale problém v substrátu a hnojení. Skoro vůbec nehnojím :-[
Permakultura mě opravdu zaujala. Jednou budu mít krásnou a zdravou ekozahrádku :-)
Taiko_CZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 12. 8. 2009 20:39

Nic jsem nehnojila, byly to dvě rostliny zasazené v kelímku, vyndala jsem to a zasadila do substrátu na pokojovky, víc nic. Vždyť ji mám chvilku. Zalévám ji jen vodou, co nevypijou kočky - po ránu, když jim ji měním.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taiko_CZ 12. 8. 2009 20:43

Hmm ... no, možná bude vědět nějaký odborník. Prý je mnoho "druhů" stevií a prý snad dva z nich jsou sladké. Třeba mám trošku jiný druh :-)

Díval jsem se totiž na fotky na images.google.com na stevii rebaudiana a většina z nich má zubaté listy :shock: :hm
Permakultura mě opravdu zaujala. Jednou budu mít krásnou a zdravou ekozahrádku :-)
Taiko_CZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod dama 55 12. 8. 2009 21:29

Aha, ale když je sladká a to je důležité, snad to bude i jedno. Třeba jsou sladké dva druhy, jedna zubatá a jedna nezubatá a to jsou ty naše, tak klídek, hlavně, že se jim daří. :lol:
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Taiko_CZ 12. 8. 2009 21:35

Sladké jsou. Hlavně aby byly jedlé, protože je vesele baštím :shock:
Permakultura mě opravdu zaujala. Jednou budu mít krásnou a zdravou ekozahrádku :-)
Taiko_CZ
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kefalyn 26. 2. 2011 12:33

chtěl bych se zeptat jesli je dobré dát stévii do hydroponie a použít jí tak na vyrábění řízků..
známý to tak dělá
já,když potřebuji rostlinku ostříhat,tak si vyrobím z měkkých stonků řízek 2-3cm který na spodku dám do práškového simulátoru růstu a to pak dám do rockwoolové kostičky kterou dám cca 24 hodin do vody aby se nacucala.
pak to následně umístím do skleníčku ve kterém je mokrý agro perlit a zaleju.. nechám tak při stálém zalévání do té doby než mají rostlinky cca 5-10cm a následně přesadím do písčitého substrátu
rostlinky nadále rostou a po cca 4 týdnech je přemístím do skleníku a hnojím klasickým hnojem od slepic a králíků
když se zadaří tak z +/-20 rostlin mám za 4 měsíce i 1kg sušiny
kefalyn
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dama 55 28. 2. 2011 17:13

Vy ovšem na to jdete skutečně vzorně, jak se asi má. Mě řízky z vrcholků vždycky zakoření ve skleničce s čistou vodou. Tam, kde byly lístečky, z kolínek vyrazí kořínky do stran. V podstatě ji kromě teď v zimě řežu často, protože jinak leze skoro po stropě jak je dlouhá.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 28. 2. 2013 11:17

Snad nebude vadit, že po dvou létech tuto diskuzi oživím novým příspěvkem.
Taky se začínám zajímat Stevií a chtěl bych ji zkusit i pěstovat. Zajímá mne kdy (ve kterém období) je nejlépe Stevií začít pěstovat. Zde čtu, že se množí řízkováním, ale někde jsem četl, že se i vysazuje ze semen a viděl jsem i ty semena někde v internetu na prodej. Můžete mi poradit co konkrétně a případně i kde bych měl shánět, tak aby to byla skutečně Stevie a její listy by byly skutečně sladké? Stevii se v naších podmínkách sází asi do květináčů. Jak velký květináč tato rostlina vyžaduje aby v něm dobře rostla a nebylo ji třeba po čase přesazovat do většího, ale také aby nebyl zbytečně velký?
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 6. 3. 2013 16:40

Tak ukázalo se, že to asi nebyl příliš dobrý nápad pokoušet se po dvou létech oživit už asi úplně mrtvou diskuzi. Nechtěl jsem ale zakládat nové téma ohledně Stevie když už zde jedno na toto téma je. Nevadí, že o zdejší diskuzí ohledně Stevie už nikdo nemá zájem. Budu muset informace na toto téma hledat jinam a v jiných diskuzích.
Naposledy upravil vlazy dne 6. 3. 2013 21:25, celkově upraveno 1
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 6. 3. 2013 20:03

Tak jestli sem ještě kukneš tak já něco napíšu.Koupili jsme stevii již napěstovanou, takže tím nemohu sloužit,ale jinak nemá žádné speciální nároky na pěstování.Květináč ji musíš dát podle velikosti rostliny, tak jako všem kytkám.Malá rostlina malý květináč ,když poroste tak samozřejmě se musí přesadit.Dá se říct,že je to bylina, tak si ji sestříhneš a usušíš ona znova obrazí.Když jsme jí kupovali no tak jsem si jeden lísteček utrhla a okusila.Jestli je to stevie, to poznáš okamžitě je to sladké jak hrom :D.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 6. 3. 2013 21:22

Danielka.9:
Děkují za reakci. Ohledně Stevie se dá v internetu najít různé články a diskuze ale některé informace o ni a jejím pěstování se různí. Většinou se píše, že má ráda slunce, ale četl jsem i že vyžaduje spíše polostín. Také jsem o Stevií četl, že dost hodně přitahuje molice které ji napadají a někdy i zcela zničí a není snadné se jich zbavit. Někde doporučují Stevií přihnojovat a jinde uvádějí, že přihnojování nevyžaduje. Asi každý má s pěstováním Stevie trochu jiné zkušenosti a proto bude třeba si najít experimentováním co té něčí konkrétní Stevií nejlépe prospívá.
Asi bude nejlepší koupit vypěstovanou rostlinu Stevie než ji zkoušet vypěstovat ze semen a tak se zkusím poptat v květinářstvích zda něco takového nemají.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 6. 3. 2013 22:33

Vlazy nevím odkud jsi, já ji koupila v Lysé nad Labem na zemědělci. A s těmi molicemi je to pravda nejhorší je, že nemůžeš použít žádný postřik. Já ji nakonec musela ostříhat a teď čekám jak to holka zvládne.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 7. 3. 2013 12:29

Původně jsem přemýšlel, že si Stevií zkusím vypěstovat ze semen které se dají objednat v různých internetových obchodech. Vypěstovat Stevií ze semen asi nebude až tak snadné, hlavně když s tím nemá někdo nějaké zkušenosti a proto se ji asi pokusím někde koupit hotovou vypěstovanou v květináči. Snad ji v některém květinářství budou mít a nebo se ji také dá objednat přes internet.
Pokud je to s těmi molicemi skutečně pravda tak to může být docela problém. Já chci tu Stevií hlavně na slazení a tak nějaké postřiky v tomto případě nepřicházejí v úvahu.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 7. 3. 2013 13:45

Možná se ta molice dá utopit ve vodě ,když jí napadne.Nevím to jen mě to tak napadlo, ostříhat ji,pak namočit a usušit.Snad by to tak jít mohlo.U nás se o ni spíš stará manžel, tak ani nevím jestli byla napadená.My máme kytiček moc, tak se každý stará o něco. :lol:
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků