Sugar Baby

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod vlazy 23. 8. 2013 20:44

kyle.reese píše:maji jen nedostatek svetla, tak usychaji!
Mám je přímo u okna a tak si nemyslím, že by tam měly nedostatek světla. Samozřejmě, že v noci mají tmu, ale snad bych jim v noci neměl svítit.
kyle.reese píše:me to delaj taky...
A co proti tomu děláš, dá-li se vůbec proti tomu něco dělat?
kyle.reese píše:pak je tu jeste moznost nejakych potvor - treba sviluska ci molice nebo neco podobnyho, chce to radsi zkontrolovat :-)
Stevie kontrolují každý den a žádné potvory na nich prozatím nejsou.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kyle.reese 23. 8. 2013 21:28

vlazy píše:Mám je přímo u okna a tak si nemyslím, že by tam měly nedostatek světla. Samozřejmě, že v noci mají tmu, ale snad bych jim v noci neměl svítit.


tady nejde o to, kde jsou, staci se podivat do prirody okolo sebe ;-) spodni listy proste odumiraji, nebot jim brani vrchni listy ve fotosynteze a tudiz jsou k nicemu :-)
a co proti tomu delam? normalne je otrham a vubec to neresim :idea:
Only strong will survive!
kyle.reese
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 24. 8. 2013 09:20

Ono to žloutnutí a usychání listů ale pomalu pokračuje nahoru. Ono ty uschlé listy asi budou na otrháni, protože nic jiného se s tím asi dělat nedá. Když to ale tak bude pokračovat dál, tak zachvíli budu mít ty Stevie úplně bez listů a budou se hodit asi pouze na vyhození. Bohužel se jím u mne asi nelíbí.
Možná, že v zahradnictví byly přihnojované nějakým hnojivem aby dobře rostly a nyní u mne když ho nemají tak jim to chybí.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 24. 8. 2013 17:03

Určitě nehnoj, když jsou teď přesazené. A taky pozor se zaléváním, jestli k nim běháš denně, tak jsou možná přelité. A sladidlo ze stévie se dá koupit hotové třeba v Kauflandu.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 24. 8. 2013 17:40

kejki3 píše:Určitě nehnoj, když jsou teď přesazené.
Já jsem jim při tom přesazování dal do hlíny trochu cereritu a tak možná jestli jim to nevadí.
kejki3 píše:A taky pozor se zaléváním, jestli k nim běháš denně, tak jsou možná přelité.
Ano zalévám je denně a někdy i 2x denně když se mi zdá hlína být trochu vyschlá. Snažím se zalévat jen trochu abych tu hlínu pouze jen zvlhčil. Jeden den jsem je nezalil a projevilo se toovadnutím listů. Po zalití se listy zase po čase oživily.
kejki3 píše:A sladidlo ze stévie se dá koupit hotové třeba v Kauflandu.
Ano dá se koupit hotové, ale to už není ono. Je to většinou něco jiného s pouze malým procentem (často ne ani 1%) Stevie nebo výtažku z ní. Podle mne by to ani nemělo mít v názvu slovo Stevie, protože by to mohlo být považované za klamání spotřebitele.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 26. 8. 2013 19:27

Tak trochu jsem hledal v internetu informace o Stevií a na http://www.stevis.cz/pestovani-stevie.html jsem našel tuto informaci. Píšou tam mj., že "Nicméně dávejte pozor, na odkvetení. Pokud rostlina odkvete, automaticky stonek s listy uschne a z rostliny nebude nic.". Zajímalo by mne jaké mate kdo s tím zkušenosti. Také vám po odkvetnuti Stevie usychá a hyne? A nebo je to spíše třeba chápat tak, že by se Stevií mělo vytvořit takové podmínky aby ji to nevedlo ke kveteni.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kyle.reese 26. 8. 2013 23:09

vlazy píše:Ano zalévám je denně a někdy i 2x denně když se mi zdá hlína být trochu vyschlá. Snažím se zalévat jen trochu abych tu hlínu pouze jen zvlhčil.

zalevej jednou za cas (podle pocasi) vice, je to mnohem lepsi ;-)

vlazy píše:"Nicméně dávejte pozor, na odkvetení. Pokud rostlina odkvete, automaticky stonek s listy uschne a z rostliny nebude nic.". Zajímalo by mne jaké mate kdo s tím zkušenosti. Také vám po odkvetnuti Stevie usychá a hyne?


to dela vicemene kazdymu ;-) sice je to tak trochu spatne napsany, ale znameta to, ze nebude nic ze sklizne 8-) rostlina se jen zatahne do korenu, ve kterych prezimuje a na jare zase zacne obrazet... ikdyz na tech strankach je vice polopravd a ptakovin, takze kdovijak je to mysleny :mrgreen:

vlazy píše:A nebo je to spíše třeba chápat tak, že by se Stevií mělo vytvořit takové podmínky aby ji to nevedlo ke kveteni.


to muzes udelat jen soustavnym zastrihovanim :-)

a doporucil bych ti sehnat si nejake jine rostliny (nejlip jedle), abys tu stevii nezkoumal 30x denne :twisted:
Only strong will survive!
kyle.reese
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 27. 8. 2013 09:29

kyle.reese píše:na tech strankach je vice polopravd a ptakovin,
Pročetl jsem už více různých stránek a diskuzí o Stevií a většinou se ty informace liší. Někde např. tvrdí, že Stevie má ráda slunce a jinde zase, že by měla být ve stínu atp.. Asi si každý musí najít experimentováním správné podmínky které té jeho Stevií nejlépe vyhovují.
kyle.reese píše:doporucil bych ti sehnat si nejake jine rostliny (nejlip jedle), abys tu stevii nezkoumal 30x denne :twisted:
Vidím, že tě ty moje dotazy ohledně Stevie asi trochu iritují. Co je ale na tom špatného když se někdo něčím zajímá, např. pěstováním Stevie a chce ohledně toho získat nějaké informace a rady?
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kyle.reese 28. 8. 2013 19:29

vlazy píše:Vidím, že tě ty moje dotazy ohledně Stevie asi trochu iritují. Co je ale na tom špatného když se někdo něčím zajímá, např. pěstováním Stevie a chce ohledně toho získat nějaké informace a rady?


:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
prave naopak 8-P
snazil jsem se ti poradit, abys nezkoumal rostliny pod mikroskopem kazdej den 30x, ale abys je nechal rust... PRILIS PECE SKODI!!

vlazy píše:Asi si každý musí najít experimentováním správné podmínky které té jeho Stevií nejlépe vyhovují.


presne tak, nekdy i dobre minena rada muze uskodit ;-)
Only strong will survive!
kyle.reese
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 28. 8. 2013 21:20

kyle.reese píše:snazil jsem se ti poradit, abys nezkoumal rostliny pod mikroskopem kazdej den 30x, ale abys je nechal rust... PRILIS PECE SKODI!!
Za rady samozřejmě děkují. Znamená to ale, že bych se o ty Stevie neměl vůbec starat a podívat se na ně např. až za půl roku zda z nich něco vyrostlo a nebo jsou suché na vyhození? :-) :-|
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kyle.reese 28. 8. 2013 22:07

vlazy píše:Znamená to ale, že bych se o ty Stevie neměl vůbec starat a podívat se na ně např. až za půl roku zda z nich něco vyrostlo a nebo jsou suché na vyhození? :-) :-|


ty vsechno hrotis do extremu a to je spatne vzdy, chce to zlatou stredni cestu :idea:
Only strong will survive!
kyle.reese
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 29. 8. 2013 08:31

kyle.reese:
Nepřipadá mi, že bych to hrotil do extrému. Spíše mi připadá, že ty extrémy si o mne zde vymýšlíš ty. Co je špatného nebo extrémního na tom, že se na ty Stevie každý den podívám a podle potřeby je zaleju vodou a případně odtrhnu suché lístky?
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod vlazy 5. 9. 2013 21:41

stevie1.jpg
stevie1.jpg (41.58 ) Zobrazeno 9211 krát
Tak s touto Stevií se už asi bohužel nedá nic dělat a jakýkoliv pokus o záchranu je asi zcela zbytečný. Když ji vyhodím tak tím na tom už asi nic nepokazím.

stevie2.jpg
Tato druhá Stevie vypadá ještě trochu nadějně a při troše štěstí by snad z ní mohlo něco být. Pomalu se rozrůstá hlavně do výšky a částečně se na ní objevuje i rozvětvování do stran. V posledních dnech se trochu pozastavilo usychání listů a to i přes to, že se o ty Stevie starám stále stejně. Nevím jestli mám pravdu, ale vysvětlují si to tím, že minulý měsíc byly horké a prosluněné dny které Stevií asi prospívaly a pak přišly dny deštivé, chladnější a méně prosluněné což Stevií zase méně vyhovovalo a ta na to začala reagovat usycháním listů. Nyní kdy se zase trochu oteplilo tak se ta větší Stevie začala trochu vzpamatovávat ale druhá menší a asi i slabší se už vzpamatovat nedokázala.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Odeslat příspěvekod kejki3 7. 9. 2013 12:06

Je suchá až dolů? Zkus jí zkrátit kousek nad rozdvojení, jestli neobrazí.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod vlazy 7. 9. 2013 12:49

kejki3:
Mne to připadá, že úplně suchá ještě není, ale jestli je v ní ještě nějaký zbytek života to si nejsem jistý. Hlavně uvadly a uschly všechny listy a vršek. Zkusil jsem ji zkrátit tak jak radíš a uvidím zda z toho ještě něco vyroste, ale příliš naděje tomu nedávám.
Ze zpupnosti vzniká jen hádka, kdežto u těch, kdo si dají poradit, je moudrost.
Bible - Přísloví 13:10
vlazy
Návštěvník

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků