Vánoční hvězda

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Návštěvník 18. 12. 2006 15:37

Letos jsem zakoupila vánoční hvězdu. Po dvou týdnech mi však začali usychat a opadávat listy. můžete mi někdo prosím poradit, kde je chyba
Návštěvník

Odeslat příspěvekod standys 19. 12. 2006 15:11

Takže, protože jste k příspěvku nedala žádnou fotku, vypíšu Vám několik stavů, proč listy opadávají:
1) Může to být přílišným teplem a suchem, ale i přílišným temnem => Dejte na světlé místo a pravidelně zalévejte a postřikujte
2) Může to být i tím, že v místnosti máte nějaké výpary (vadí jim třeba hořící plyn a pod) dejte ji dál třeba od vonné svíčky
3)Vánoční hvězdě vadí průvan=> dejte ji na chráněné místo

snad to bylo jedno z možností, jinak nevím
standys
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 20. 1. 2010 20:26

Jako totalni pestitelsky amater mam taky problem - foto pridam hned jak to bude mozne .. hvezda byla pres vanoce sama bez pece, v pokojove teplote, v polostinu ... shodila zelene listy, postupne vsechny asi behem dvou tydnu .. zbyvaji jen cervene, jsou trochu pokroucene a od koncu nacernale, upadnout ale nechteji .. rostlinka ale zije, vetvi se, haze slahounky, na kterych puci a rostou zelene listy ...
tak bych se rad zeptal, co s temi cervenymi nepeknymi listy, a jak docilit toho, aby se rostlina zazelenala i kolem stonku a nerostla jak plevel do vysky :)
jinak na povrchu se objevila patrne plisen, byt rostlinku moc nezalevam, jen udrzuju vlhky substrat
Naposledy upravil wit.cz dne 21. 1. 2010 12:02, celkově upraveno 1
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 21. 1. 2010 12:00

Slíbené foto

21012010952.jpg

21012010951.jpg

21012010950.jpg
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 21. 1. 2010 12:14

Ostříhat, obrazí to zeleně, držet vlhko, přes léto to může být venku.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 21. 1. 2010 14:07

co se tyka toho seriznuti, tak staci vzit nuz(ky) a na tech 10cm obycejne jen strihnout?
a asi hloupa otazka, ta plisen predpokladam tam byt nesmi, takze staci ji odstranit nebo rovnou presadit?
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 21. 1. 2010 19:41

Já tu plíseň nevidím, ona není na těch listech, co půjdou pryč?
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 21. 1. 2010 19:45

Není na substrátu :?:
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 21. 1. 2010 20:05

Jojo na zemině ale to je normál někdo radil zalévat odvarem z přesličky
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 21. 1. 2010 21:06

ne ne, na listech opravdu není. na substrátu ano, ne všude, ale přece jen, radši jsem se zeptal ..
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 22. 1. 2010 14:49

Zatím bude stačit tu půdu z povrchu květináče seškrábnout a vyhodit.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 7. 12. 2010 15:32

Takhle se rozkvetla loni koupená vánoční hvězda. Obrázek
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 7. 12. 2010 15:36

pěknej keřík :)
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 7. 12. 2010 15:37

Krásnou ji máš. Ony už jsou takové hybridy, že se ani nemusejí dávat pod hrnec do tmy, aby jim ty listeny zčervenaly. A bacha, vánoční hvězda je jedovatá pro kočky, tak ji měj někde, kde se na ni nedostanou. Nejen, že by jí bylo škoda, je nádherná, ale měla bys po kočuli.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 7. 12. 2010 15:40

Nezdá se mi, že by kočenky zajímala to asi nehrozí.Jen má ty listeny míň červené než ty kupované.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků