Růže z Jericha - pěstování

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Fidych 21. 10. 2006 21:08

Oživila jsem si růži z Jericha vložením rostliny do misky s teplou vodou. V návodu k pěstování je psáno, že není třeba sázet, ovšem doplňovat-li vodu nebo ne se nepíše. Rostlina se během odpoledne rozvinula, do dvou dnů se začala prozelenávat, ale ani po 10 dnech nejeví valné známky růstu. Má někdo zkušenost s touto rostlinou? Děkuji za radu
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod ma.krtek 27. 10. 2006 23:24

Já jsem si jednou něco takového objednala u jákesi zásilkové služby a přesně takhle to vypadalo. Jednou jsem ji zapomněla doplnit vodu a ona se schoulila do klubíčka a nic. Po dodávce vody se zase rozvinula a pak začala odehnívat. Ale to nebyla rada, žejo. Jen blbá zkušenost.
ma.krtek
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Fidych 28. 10. 2006 20:13

Rada to není, ale je to jediná reakce na můj dotaz. Chybami se člověk učí, aspoň vím, že nesmím věřit lákavým obrázkům na krabičce ani u rostlin. Přesně to, co píšete se stalo: vodu jsem nedolila, protože se objevovala plíseň, rostlina se zase celá zakoulila a tím to končí. Aspoň že nejsem sama, komu se nepovedlo. Díky za reakci, přeju krásné dny!
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod Klára Folvarská 30. 10. 2006 07:06

Zajímalo by mě, co bylo na obrázku na té krabičce. Nevím totiž, jestli od růže z Jericha můžete očekávat ještě něco jiného. Je to pouštní rostlina, která se v nepříznivé době, tj. po většinu času, choulí do klubíčka, občas cestuje, protože se nechává unášet větrem, a potom při náhlém dostatku vláhy se rychle doširoka rozvine. Asi by se v té době (dle selského rozumu) měla pokusit o nějaké květy, ale s tím žádné zkušenosti nemám. Když ji nenecháte ve vodě moc dlouho, aby nezplesnivěla či neshnila, můžete ji pak uložit na suché místo a pak se dá se ten zázrak opakovat. Zkusím někde najít něco o jejich množení.
Klára Folvarská
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Klára Folvarská 30. 10. 2006 07:23

Rostlina se jmenuje Anastatica hierochuntica, více např. na www2.kudlanka.cz/411229-vranecek-ruze-z-jericha.php
Klára Folvarská
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Fidych 30. 10. 2006 20:04

Moc děkuji, podívám se. Přeju hezký den
Fidych
Zahradník

Odeslat příspěvekod denvoz 26. 11. 2006 10:58

i já jsem nedávno dostala tuto zvláštní květinku, přijala jsem ji i s informací že pokvete, zdá se mi také divné, že všude,kde se o ní píše, doporučují po 10 dnech vyndat z vody a nechat zas uschnout a když si vzpomenu tak ji zas dát do vody atd. takže jestli má kvést, musí v té vodě být trošku déle ne?
denvoz

Odeslat příspěvekod Návštěvník 26. 11. 2006 19:11

S kvetením to vypadá dost bledě - na 2.pokus jsem dala mnohem méně vody, rostlina se opět rozvinula, po spotřebování první dávky vody jsem opět dolila malé množství - jen po dně misky, ale i přesto se začala objevovat plíseň. Nechala jsem rostlinu zaschnout, zavinula se a tím moje pěstitelské úspěchy končí. Po celou dobu si zachovala takovou nevzhlednou šedohnědou barvu, jen místy u středu růžice malinko zelenější. Asi to tak má být.... :?: :cry:
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mrsspooky 1. 12. 2006 16:25

Rostlinku nesázíme do půdy. Po dvou až čtyřech dnech, se růže rozvine. Ve vodě může asi týden a pak jako každá pouštní rostlina potřebuje období sucha, které má trvat min. 2 týdny, (ale také ji můžete uložit v suchu na dva roky). Tehdy se zase svine do klubíčka. Pak růži můžete opět začít zalévat a proces rozkvětu se opět obnoví.

Má se doplňovat vodou tak, aby byla ve vodě jen její spodní část
mrsspooky

Odeslat příspěvekod Návštěvník 2. 12. 2006 08:35

Mám stejnou zkušenost. Běžela jsem po přečtení kouknout na svou rostlinu a už se objevila plíseň. Nechám uschnout a budu ji mít jako raritu ve skle suchou! :roll: :lol: :(
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Torysa 12. 12. 2006 02:08

Taky jsem si jednu pořídila u Starkla a dopadlo to tak,jen se rozvinula,ziskala ošklivou šedohnědou barvu a teď je schovaná v krabici.Jednou jsem se nechala napálit a už si květiny neobjednávám.Co mám,mě stačí a pěstuji kytky a množím je řízkováním.
Torysa

Odeslat příspěvekod Návštěvník 25. 12. 2006 20:32

Ahoj, já jsem si ji koupila taky, dala jsem ji podle návodu do vlažné vody úplně celou a ona se po necelém dni zazenlenala a rozvinula, pak jsem ji vyndala a dala jen do misky s vodou po dne a byla stale krasna.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod nikki-sixx 3. 2. 2007 14:26

vždy po týdnu by se měla nechat znova usušit.
nikki-sixx

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 3. 2. 2007 21:19

Ano, chybou je, pokud ji necháváte ve vodě delší dobu. Je třeba napodobit její život v poušti, tam ji suchou vítr kutálí sem a tam a voda se k ní dostane jen občas a na chvíli.
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod emily 22. 1. 2008 10:29

no, logicky vzato - každá rostlina potřebuje výživu. A voda z vodovodu asi nestačí. necháte li i tuto čistou vodu tejden stát - taky zasmrádne či co. Právě jsem koupila dvě - ta první se do rána neskutečně rozvinula- s tou druhou udělám pokus, protože i na pouští v písku jsou živiny - tuto situaci napodobím, třeba nebude nutné nechat uschnou a uvidíme... dám vědět
emily
Kolemjdoucí

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků