Kde seženu šáchor – Cyperus papyrus?

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Maarty 24. 6. 2006 12:11

Zajímalo by mne, jak se správně pěstuje Cyperus Papyrus. Myslím tím ten pravý papyrus, nikoli Šáchor, který se téměř všude propaguje jako Cyperus papyrus, který má listy uspůsobené do tvaru deštníku. Zajímá mě ten s tou chocholkou..naví někdo něco o něm? A je taky docela těžko k sehnání :(
Maarty

Odeslat příspěvekod Martin H. 26. 6. 2006 09:22

Maarty píše:Zajímalo by mne, jak se správně pěstuje Cyperus Papyrus. Myslím tím ten pravý papyrus, nikoli Šáchor, který se téměř všude propaguje jako Cyperus papyrus, který má listy uspůsobené do tvaru deštníku. Zajímá mě ten s tou chocholkou..naví někdo něco o něm? A je taky docela těžko k sehnání :("/quote]

Nechci dělat reklamu IKEA, ale zrovna včera jsem si tam pravého Cyperus papyrus všiml. A mimochodem, pravý Cyperus papyrus je šáchor papírodárný, takže nechápu, proč ho označujete za nepravý. :) Existuje spousta kultivarů, jež se liší od sebe vzrůstem a někdy tvarem vrcholové růžice listů. V té IKEA stojí tuším něco kolem 150 korun. Miluje dostatek vláhy, dokonce roste v bažinách, takže přeschnutí a suchý vzduch nepřipadají v úvahu. Není zimovzdorný, takže se pěstuje ve vlhkých bytech, světlých koupelnách či sklenících.
Martin H.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod flyingmouse 12. 3. 2007 23:18

Forum je docela staré takže papyrus už asi máš co?
flyingmouse
Kolemjdoucí