Ananas - jak vypěstovat

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Moravanda 4. 2. 2013 06:36

Už je tady 8-D :tleskani :tleskani :tleskani
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Radek B. 4. 2. 2013 09:32

Dobrý den pro všechny přítomné. Byl by prosím jeden panašovaný ananas pro mě ? mohu vyměnit za jiné rostliny, převážně pokojovky, nebo netřesky, najde se i nějaký kaktus. Děkuji Radek.
Radek B.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod cengurka 26. 2. 2013 12:34

Zdravím a musím Vám oznámit že jsem dnes zjistila že můj 4-letý ananas pokvete.Myslím že by kvetl už loni,ale mně se zdála rostlina malá a tak jsem se snažila aby ještě narost a aby k tomu nedošlo, netrápila jsem ho ke květu.Jednou se mi to povedlo,rok před tím a z malé rostliny byl ananas velikosti madarinky.Letos jsem ho trochu potrápila suchem a asi 3 neděle byl v obložení jablek.Ještě to nejde vyfotit a až bude vidět tak to fotnu a pošlu.Jestli to bude zase chcípáček tak asi s nima skončím.Mám tu ještě dvě rostliny od toho co odplodil a šešuli z plodu co jsme ochutnali a to doslova protože z něho měl každý jedno sousto.Tak jsem ho pořádně zalila po těch suchých týdnech a uvidíme jak bude veliký.Jsem na něj zvědavá 8-D o<:) 8-)
cengurka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 26. 2. 2013 16:46

Tak to se těším ,jak ananas poroste, určitě sem dáš pokračování :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cengurka 6. 3. 2013 17:59

Tak se to stvoření začíná klubat na svět
teprve se klubu na svět.JPG
cengurka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 6. 3. 2013 20:06

Sluníčko ti ho ted bude popotahovat, tak poroste asi rychleji, tak se těš. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ruzka 11. 3. 2013 13:51

roste pomalu protože není slunce,ale trochu povystrčil "růžky"
ananásek.JPG
ruzka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 11. 3. 2013 14:22

Tohle je úžasné. :tleskani Dana si krom chuti pochvalovala i velmi příjemnou vůni, kterou plod vydává. To je cítit po celou dobu zrání, nebo až když ananas dozraje?
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ruzka 11. 3. 2013 16:26

Co se týká vůně,tak to nevím,ale nic necítím.Před dvěma roky taky jeden kvetl a ani jsem to nezaregistrovala
ruzka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod dama 55 12. 3. 2013 11:56

Samotné květy ani zelený plod nevoní, to si musíte počkat, až bude zrát a bude žlutý. Potom voní krásně po zralém ananasu. Teď by potřeboval hlavně sluníčko a toho je žalostně málo. Už vidím, že můj plod nebude tak velký, jako minule.
2013-02-27 14.06.46.jpg

Foto tentokrát pouze z telefonu, ale snad to pro ilustraci postačí.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 12. 3. 2013 12:30

Buď ráda že máš aspoň nějaký, ten můj lenoch pořád spí.
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 12. 3. 2013 12:58

Dani, vždyť je nádherný! Tohle má doma jen málokdo. :-P
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 12. 3. 2013 15:06

Já si nemyslím, že je to až taková vzácnost, je těžké to s ním vydržet bydlet a pak by plod měl mít. Nebo pokud nemá, aspoň odnož a tu zasadit, protože mám takový dojem, že co tvoří odnože před květem, to plody nemívá.Jen když už se to vydrží tak dlouho, měl by plod být trochu slušně velký, aby se jen neolizovaly slupky. Plod je opravdu krásný, jak umělý, vypadá jak dětská hračka z gumy. Uvidíme, na kolik deka to dotáhne - kilo mít ale nebude určitě, to už vidím podle počtu dužnatých okýnek co má.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cengurka 23. 3. 2013 14:02

Tak už jsem větší a vyšší
ananásek.JPG
cengurka
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 23. 3. 2013 16:47

Krááásně roste jen tak dál :shock: :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků