Ananas - jak vypěstovat

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Moravanda 2. 2. 2009 19:51

Dani až se vám tam něco vyklube, tak mi pošlete prosím fotku ju :-) :?:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 2. 2. 2009 19:52

Tady za mne může někdo takový něco otvírat :-[ :-/ :?:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Daniel Bozner 2. 2. 2009 19:54

To nevím jestli může ale otvírá :-/
Daniel Bozner
Moderátor

Odeslat příspěvekod ra.cermak 2. 2. 2009 20:54

Jo stává já se omlouvám nebyl jsem na příjmu tak ať někdo nemyslí že jsem se naschvál neozýval :-[
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 3. 2. 2009 17:06

Moravanda píše:Dani až se vám tam něco vyklube, tak mi pošlete prosím fotku ju :-) :?:

pošlu foto teď je to takové nic :oops: že není poznat co to je,já říkám rostlinka a manžel se těší na plod :lol:
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 3. 2. 2009 17:10

Vyfoťte pokud je to trošku možný to nic co vám tam leze. Jsu na to strašně zvědavá, prosím :oboze :-)
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 3. 2. 2009 17:22

Moravanda píše:Vyfoťte pokud je to trošku možný to nic co vám tam leze. Jsu na to strašně zvědavá, prosím :oboze :-)

tak jsem to ještě zkusila odfotit http://klasika.ukazto.com/?img=3792061~ ... e-0067.jpg http://klasika.ukazto.com/?img=3792083~ ... 0066_1.jpg jeden je moc nasvětlen adruhý tmavý jinak to nešlo
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 3. 2. 2009 18:34

Dani děkuji moc za fotky. Když na to tak koukám tak je to zajímavé. Vy jste říkala že to roste z prostředka a mě to připadá podle té fotky že to roste ze spodu z boku, nebo ne ? To jsem teda hrozně zvědavá co z toho vyleze :hm :-)
Teď jsem vyčetla z jednoho článku, že když to roste z boku, může to být nový Ananas :-)
Abych řekla pravdu, tak mi to tak podle fotky i připadá :hm
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod rosi02 4. 2. 2009 13:54

musíš zakoupit krásný velky ananas čím dražší tím lépe růžice ananasu (to je to zelený na hoře) musí být dobře vyvinutá a zelená.růžici chytneš a ukroutíš od plodu potom !!čistým!! nožem odkrojíš zbytky dužniny a odloupneš pár listů tak aby ti zůstalo asi dva centimetry bílé části a zbytek zelených listů potom růžici položíš do misky z vodou a obalíš vatou mělo by ti to vyrůst me se to podařilo.
rosi02

Odeslat příspěvekod Danielka.9 4. 2. 2009 18:37

Moravanda píše:Dani děkuji moc za fotky. Když na to tak koukám tak je to zajímavé. Vy jste říkala že to roste z prostředka a mě to připadá podle té fotky že to roste ze spodu z boku, nebo ne ? To jsem teda hrozně zvědavá co z toho vyleze :hm :-)
Teď jsem vyčetla z jednoho článku, že když to roste z boku, může to být nový Ananas :-)
Abych řekla pravdu, tak mi to tak podle fotky i připadá :hm

už nevim kde jsme o něm diskutovaly jestli jsem řekla ,že zprostřed tak se omlouvám :hm roste to z boku,ale vypadalo to na odnož.Jenže už je to nějaké tlusté a odnož je vedle a je vidět rostlinka no dofejme, že bude plod. :tleskani Když jsem odpoledne psala tak mi odešel internet tak mi ho opravili až teď http://klasika.ukazto.com/?img=3798498~ ... 0066_2.jpg
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 4. 2. 2009 19:16

Poznáme, až to vyleze celé :hm :-P :-)) :!:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 4. 2. 2009 19:22

Moravanda píše:Poznáme, až to vyleze celé :hm :-P :-)) :!:

no myslím,že je to ještě na dlouho :oboze doufám, že si manžel uvědomuje,že ten ananas by měl uhynout po odplození aspoň co vím tak to bromélie tak dělají :hm
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 4. 2. 2009 19:54

Ananas je bromélie ? Tak to mi to zase chcípne nebo co :hm :-/ :-P :?:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 4. 2. 2009 20:23

Moravanda píše:Ananas je bromélie ? Tak to mi to zase chcípne nebo co :hm :-/ :-P :?:
ananas patři do rodu bromélii je mi líto je to tak :eh
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 16. 2. 2009 11:48

Dobrý den, jsem tu poprvé a hledám zkušenosti s ananasem. Před dvěma lety jsem zakořenila vrcholovou růžici a teď nám vyrostlo něco, co nás asi brzy vytlačí z bytu. Už jsme kvůli ananasu ani nedělali vánoční stromek, protože tam, kde stával teď trůní ananas. V literatuře jsem četla, že listy mohou být až 1,5m dlouhé, tak jsem myslela - asi ve skleníku. Já je mám tak dlouhé doma v pokoji u okna. V létě byl na terase ve stínu zábradlí a tam nám takhle strašně vyrostl. Plodí prý od tří let věku a příprava na plod-květenství začíná tak, že středové listy se barví do červena. Naše obří rostlina se zatím kvést asi nechystá, zatím dávám pozor, aby si o ni naše kočky nevypíchly oko, listy jsou velmi špičaté a na koncích mají zoubky. Už se těším na teplo, aby to monstrum mohlo zase ven, ale to bude ještě dlouho trvat. Ještě mám jeden, ale ten si zatím klidně žije ve sklenici jen s vodou, už bych ho neměla kam dát. Pěstuji také orchideje Phal. a Dendrobium a některé z Vás jsem viděla i na diskusi k nim. Máme společný koníček. Zdraví Vás Dana z Prahy. :-)
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků