Jak mám zpracovat Aloe vera ke konzumaci?

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod ra.cermak 8. 2. 2009 22:38

to si ne to byl kus jak paže :shock:
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Bělena 8. 2. 2009 22:52

Jdu do hajan,dobrou noc
Bělena
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Scandiaca 9. 3. 2009 22:54

ra.cermak píše:Oloupat aloe vzít jen ten průhledný vnitřek v mixéru rozmixovat s pomer.džusem s neperlivou vodou s třemi lžícemi medu a pili to chuť nevím :?: :?:


Hehe, to mi tak připomíná, že jsem někde četla recept na citronovou limonádu s netřeskem :mrgreen:

Já bych teda na tu blemtu moc chuť neměla.. i když na zevní použití je aloe vážně dobrá (mamka ji má :-) )
Proti gustu...
Scandiaca
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 10. 3. 2009 09:15

Z aloe vera se prodává nápoj, bývá v takové zelené hranaté plastové lahvi. Jsou v něm vidět částečky rozmixované dužniny, které při pití rozkousáváte. ;-) Je to přírodní, bez přidaných látek. A je to výborné, naprosto. Pije se i při rekonvalescenci. Takže si myslím, že ten uvedený recept by mohl být chutný, jen nemám srdce svou aloe postupně otrhávat. Beru ji spíš jako pokojovku než léčivku, u kterých s tím problém nemám. :hm
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 10. 3. 2009 17:45

Tak s tím netřeskem jsem pil dříve moje holky si koupily ten nápoj s tou aloe jak píše Katka a musím podotknout že to vypadalo v té tmavé láhvi lépe než to nalily do průhledné slinky už JSEM SE NENAPIL nebudu popisovat jak to vypadalo :lol: :lol:
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 10. 3. 2009 17:59

:-D Radku díky za upřímnost. Už jsem o tom pití uvažovala, tak že couvnu ;-)
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 10. 3. 2009 18:54

Kdysi jsem viděla americký dokument, rozmixovali housenky a taky to bylo zelené, tak jsem si na to teď vzpoměla br. Samozřejmě to pili :-[ :-[ :hm :hm
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 22. 4. 2009 16:09

Tak jsem si právě z obchodu přinesla Aloe vera a Vy tady takhle. V nejhorším ji budu pěstovat jako sukulentík, což ona je, stejně se mi stýská po kaktusech a sukulentech, které už si těžko budu znovu pořizovat. Jinak ten nápoj v plastové lahvi mi moc chutná, jen by neměl být tak drahý. Místo lahve vína, láhev vody s Aloe vera. Vždyky se večer smějeme, že místo, abychom si otevřeli lahev vína, pijeme tohle. :lol:
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 22. 4. 2009 16:39

Tak to bych asi jako Moravák upřednostnila to víno :D :twisted:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jaja28 23. 4. 2009 16:04

Damo, tak já jsem tě předběhla asi o tři dny. Také jsem si ji koupila za úžasnou cenu 99,- Kč. S úmyslem, že až mi trochu povyroste, tak ji budu opravdu využívat jako léčivku. Po přečtení všech příspěvků ale nevím, nevím?!?! No zatím to nehrozí, nejdřív musí pořádně vyrůst.
Jaja28
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 24. 4. 2009 09:26

To mám trochu dražší, moje stála 129,-. Kolik máš listů? Kdyby to člověk chtěl konzumovat. musel by mít asi dvě. Jednu bys pěstovala a z druhé si sem-tam odebrala list. A nebo, že by jednu na krásu a jednu na "jídlo"? :mrgreen:
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 24. 4. 2009 09:51

Kde jste je kupovaly? A jak jsou rostliny velké? Zdá se mně to dost drahé. :-l
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 24. 4. 2009 12:03

Moje má devět poměrně velkých listů a poněkud překvapivě jsem ji koupila v Pennymarketu. Já jsem ale viděla v OBI daleko horší, olámané, stály v průvanu a byly dražší - asi 175,- A drahá bude proto, že to je dovoz z Holandska přes českou firmu, což nutno zaplatit. Je ale jiná, než ta Vaše, Kateřino, Vy máte "stromeček" a já ji mám takovou "do placata" Vyfotím, předvedu zde. Má to i v originálu nápis Aloe vera, indiánská léčivka, s popiskou, že to ničí bakterie, houby i viry + návod na pěstování, v češtině poněkud odbytý, ale umím anglicky naštěstí.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 24. 4. 2009 13:23

tak takhle ta moje vypadá.Obrázek
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jaja28 24. 4. 2009 15:03

Damo, já ji mám také z Penny marketu. Byli jsme na výletě na cestou jsme se stavili v Novém Městě na Moravě a tam jsem ji koupila. Je přesně tatáž jako ta tvoje, taktéž placatějšího typu, ne stromeček a také 5 listů na každou stranu. Myslím, že to byla stejná dodávka, jen tu cenu jsem měla maličko nižší, možná proto, že už bylo skoro večer a končila ta akce prodeje. Jinak tu stejnou jsem viděla u nás v Brně v Obi - v zuboženém stavu a stála 229,- Kčs. Úplně jsem valila oči na tu cenu, kterou chtěli za tak zuboženou rostlinu. Hrůza :!:
Jaja28
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků