Jak mám zpracovat Aloe vera ke konzumaci?

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod dama 55 24. 11. 2009 16:53

No jo, Jájo, ale 5Oml šťávy, na to padne půl rostliny. To abys fakt měla dvě. Taky jsem kdesi na netu vyčetla, že ta, která se pěstuje v bytě jako pokojovka moc léčivých látek v sobě nemá. Nejvíc jich má ta, která roste venku pod širým nebem - tedy pro nás v létě, když ji vystrčíme ven. To hořké žluté mléko se má odstranit vymáčením 3O minut v pitné vodě. Na jednom webu jsem taky našla nabídku těch obřích listů Aloe barbarensis, která má údajně nejvíc být léčivá, za jeden ten velký list chtěli 15O,- bez dobírky. Mně se začíná zdát, že nejlepší je si ji nechat jako pěknou pokojovku a maximálně ji mít na popáleniny a drobné rány. Já ji asi nejspíš jíst nebudu, je mi líto ji zničit - Ty máš ale ty odnože, mohla bys ji rozpěstovat.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 24. 11. 2009 17:38

Jajo dík, ale já ten recept nepotřebuji, :hm :lol: to jsem psala jen tobě, když jses po něm zháněla. 8-D 8-D
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jaja28 25. 11. 2009 21:22

Dany z jara odnože určitě rozsadím a uvidím jak si povedou. Tu maminu přesadím taky do většího květníku a přes leto ji dám na zahradu letnit. Určitě se tam ještě víc rozroste a pak se uvidí, jestli do ní fiknu nebo ne.
Danielko to nevadí, že receptík nepotřebuješ, třeba ho využije někdo další.
Jaja28
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 25. 11. 2009 21:26

Stejně je to hezká kytka, neměla bych to srdce z ní kus ufiknout.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 25. 11. 2009 22:03

Když jsme u té aloe, onehdá jsem ji prvně v životě uviděla a ochutnala v podobě kompotu v plechovce (prodávají ji v Kauflandu). Skoro průhledné kousky (horní vrstvy zbavená dužnina), v nichž je vidět zelené úzké proužky - komu chutná pití z aloe, o kterém jsme se bavili, tomu bude chutnat i tohle. Mňam. ;-]
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 25. 11. 2009 22:06

Mě chutná to pítí s aloí v zelené hranaté lahvi :-- 1,5 l za zhruba 60 kaček :-[ :-[ :-[
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 25. 11. 2009 22:09

Také jsem se to naučil pít sice to je jak sopél s prominutím ale dobré a drahé ale rostlinku bych neřezal kvůli tomu néééé
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod marcela somrová 33 25. 11. 2009 22:11

Teď to maj v Kaufu ve slevě,za 39,- :D 8-D
ahojky Macek ;-]
marcela somrová 33
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 25. 11. 2009 22:19

No, tak právě tohle pití jsem myslela. To by vám kompot chutnal taky. Je v něm té aloe víc, člověk si víc zakouše. :mrgreen:
Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 26. 11. 2009 09:21

Tak na to bych asi vážně chuť nedostala :hm
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ario 26. 11. 2009 12:31

no jo moravanda ta jen slivovicku 8-D :mrgreen:
ario
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod cibusik 26. 11. 2009 13:01

a co takto aloeovicu?
Cibúšik
cibusik
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 26. 11. 2009 14:02

Marťánku já si dám slivovičku ale jen VYJÍÍÍMEČNĚ :pozor :!: Aloevičku no co to je :shock: :D :-P :?:
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod katmarda 15. 11. 2010 23:24

Prosím vás potřebuji poradit.Kde dělám chybu a nebo přesněji jak se mám o ní starat. Koupila jsem si aloe v květináči a měla u velké cca 5malých. Přesadila jsem je a všechny malé mi odešly. Jakoby od spodu začly být měkké a lehly a vyhodila jsem je.A teď i velká od spodu jí dva listy "spadly" jako by byly mokré, ale nezdá se mi, že bych jí přelila nebo tak něco. Prosím kde je chyba :'( Půjde zachránit aspoň ta velká? Když už z malých nemám ani jednu :'(
katmarda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 16. 11. 2010 09:26

Když dělá tohle, je opravdu, ač se Ti to nezdá moc zalitá. Aloe je sukulent a spíš snese úplné sucho, než přelití. Taky by měla mít dost písčitý, hodně propustný substrát. Já mám pokojovky:písek skoro 1:1. Ty malé Ti odešly možná ze stejného důvodu, měly se oddělit, nechat pořádně zaschnout a pak napíchat do substrátu buď jen písek, nebo perlit, nebo aspoň 1:1 s pískem. Ke všemu si myslím, že ta Tvoje už měla nějaký problém ze začátku, Aloe Vera zase tak masivně odnože nedělá, pokud se jí něco neděje. Mám už pořádně velikou a odnož nemá a neměla zatím ani jednu. Prostě ji teď nezalévej vůbec.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků