Jak mám zpracovat Aloe vera ke konzumaci?

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod ra.cermak 9. 7. 2009 21:11

JASNAŠKA TU chci oni ji nemaj ani v Jihlavě ani jinde klasiku fakticky nemůžu na ni natrefiti
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 9. 7. 2009 21:19

Dani a ty bonsajky jsou všechny tvoje ??? jsou nádherné mně se hrozně líbí
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Pipuky 14. 7. 2009 12:38

Pošli adresu klidně pošlu.
Pipuky
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ra.cermak 19. 7. 2009 20:10

poslal jsem adresu na SZ
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elosha 17. 11. 2009 23:25

Dobrý den, zajímám se o to, zda mohu využít svou letitou aloe, vypadá přesně jako ta hned první horní na obrázku tohoto odkazu http://kvetiny.atlasrostlin.cz/aloe-prava
spíš světlejší zelená s krátkými bílými čárkami. Nevíte, o který druh se jedná? Díky
Elosha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Elosha 17. 11. 2009 23:26

Ještě dodám, že se mi množí sama a dobře, takže pokud by nějakej Brňák chtěl... :)
Elosha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ra.cermak 18. 11. 2009 08:57

Já teda nejsem Brňák ale jsem ze Slavkova u Brna a jest li chceš mrkni do mého alba nějaké aloe tam mám je tam i A.vera je odkaz v profilu na ty stránky ale teď musím na chvílu odejít a pak se ti můžu věnovat všechny aloe jsou použitelné a kdybis měla fotku té své tak mi ji sem můžeš hodit ono se to podle těchto obrázků těžko pozná ale mám nějaké obrázky i tagy na sukulentech tak zatím mrkni Radek jseš můj člověk sukulentíky to já můžu :mrgreen:
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elosha 18. 11. 2009 15:44

Tak já mám tu aloe, kterou máš v albu sukulenty po jednoduchým názvem aloe vera, taky aloe vera 8.11. To je tedy který druhy aloe? Nebo to "vera" je ten druh? A jíš ji? Taky mám tu co máš ve stejném albu,jmenuje se Ledebouria a nevím, jestli ji máš, mám taky Euphorbia leuconeura. Takže jsem nadšenec do sukulentů, který do dnes netušil, že jsou to sukulenty? :)
Elosha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ra.cermak 18. 11. 2009 15:50

Tak vidíš to se připoj za náma do sukulentů a můžem to rozjet ať je nás víc ta Aloe vera je jeden druh ale ještě ji nejím páč jsou malé a nemám je na jídlo ale na pěstování :mrgreen: ale dala by se použít ale je jí škoda takže jest li chceš tak jsme na sukulentech :tleskani
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Elosha 19. 11. 2009 19:47

tak jsem včera pozřela dužinu z centimetr dlouhého listu a žiju! :)
Elosha
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod ra.cermak 19. 11. 2009 19:51

nejlepší nebo dobré je to prej v bílém jogurtu
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jaja28 22. 11. 2009 19:21

Radku, Dama sem kdysi dávala návod na džus z aloe. Někde by se ten recept určitě našel. Jak jsme si ji - tu aloi jsme obě kupovaly téměř současně - tak Damě se dařilo s jejím pěstováním hned od začátku. Mě ta aloe dost dlouhou dobu jaksi trčela, nedělo se vůbec nic, spíš se tvářila tak, že každou chvíli zdechne. Ale nějak si to rozmyslela a nakonec se dala do růstu. Dokonce jí vyhnaly i dvě odnože. Teď vypadá asi takhle Obrázek
Ještě by mě zajímal tvůj názor, jestli je to skutečně druh - aloe léčivá - tak jak měla napsáno na štítku, když jsem ji kupovala. Pokud to bude opravdu ta léčivá, tak bych z ní mohla ten džusík udělat, když se tak krásně rozrostla. Jinak dlouho jsem se tu neobjevovala, protože jsem neměla PC, ale už je to v pohodě. Sláva
Jaja28
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 22. 11. 2009 19:38

Jajo mě připadá, že to ta léčivá je,tak napiš Dame na sz, jestli ti ten recept napíše znova.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 23. 11. 2009 09:31

Jo měla by to bejt ona
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jaja28 24. 11. 2009 16:43

Danielko, recept od Damy je na str.5. Já se přidám ještě něco málo co jsem objevila na netu.

Taky ji máte doma v květináči a nevíte, že Vám může pomoci od nespavosti, stresu, otoků,...? Slyšely jste milé dokonalky, že se s ní dá "kouzlit" ale nevíte jak na to? Přináším vám několik rad na správnou přípravu aloe.
CITRONOVÁ ŠŤÁVA: 50ml šťávy z aloe smícheejte se 150ml minerálky a citronovou šťávou. Přidejte led - drink má chuť jako tonik. Pijte ho ráno na povzbuzení.
RAJČATOVÝ DRINK: 150ml rajčatové šťávy smíchejte s 50 ml šťávy z aloe a přidejte trochu soli. Drik zabraňuje otokům.
JABLEČNÝ DRINK: 50ml aloe smíchejte s 75 ml jablečné šťávy a zalijte 75ml minerálky. Tento drink Vám upraví funkci střev.
ZELENÝ KOKTEJL: Oloupejte jedno kiwi, rozmixujte se 150ml šťávy u pomeranče a přidejte 50ml šťávy z aloe. Obsahuje vitamínové skupiny B, působí na nespavost a stres.
RADA NA ZÁVĚR: Než aloe odříznete, 10 dní ho nezalévejte, poté listy omyjte, zabalte do papíru a vložte na 5 dní do chladničky !!!
Tak všem přeji dobrou chuť.
Jaja28
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků