Jak mám zpracovat Aloe vera ke konzumaci?

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod katmarda 16. 11. 2010 12:59

Děkují za odpověď.Tak když jí nebudu zalévat a přidala jsem tam písek tak by se měla zpravit? Snad mi neodejde :-(
katmarda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 16. 11. 2010 15:55

Měl by přestat i ten opad zmokvaných listů. Pokud ji nezachvátila zevnitř nějaká hniloba, mělo by se to zastavit. Možná jsi do ní trochu i rýpla, tehdy, když jsi oddělovala odnože a dostala se do toho vlhkost a rána nezaschla. Je to stejné jak s orchidejí. Všechny řezné rány se zasypávají - práškem z dřev.uhlí, nebo aspoň skořicí, případně se rána nechává na vzduchu aspoň volně zaschnout.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Freya 13. 7. 2014 15:22

Mě se aloe doma v truhlíku (ještě s dracenou) množí jak ďas, tak jsem se rozhodla dvě ufiknout a zpracovat ... ale tady nastává kámen úrazu. Máte někdo tušení jak ji trochu inteligentně oloupat nebo z ní dostat ten gel? Zkoušela jsem rozříznout a vydlabat lžičkou, ale ten gel se táhne jak sopel a mám hu všude po kuchyni jenom ne v té misce, navíc se ty lístky trhají a gel na té slupce drží jak přibitý.... Napadlo mě rozmixovat celou kytku, když toho nevypiju moc, snad se z toho nepos... :-D
Nějaké praktické zkušenosti?
Freya

Odeslat příspěvekod PeterSu 13. 11. 2015 12:34

Slyšel jsem, že je aloe vera velké množství druhů a jen jeden je prý nejléčivější. Je to pravda? Můžete mi někdo prosím poslat fotky abych tu pravou poznal? Nějakou doma mám, ale nevím o jaký druh se jedná.
PeterSu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Ahoj už je toho dost na stránkách i nápoj čistá voda citron a med a gel aloe vera ;) 19. 1. 2018 13:06

joudamAtEs píše:Dobry den,

asi pred rokem jsem si zakoupil rostlinu Aloe Vera, protoze jsem velky pestitel pokojovych i jinych kvetin a tuhle jsem jeste nemel. A druhy duvod byl ze vim o teto rostline ze ma spoustu lecivych ucinku.

Rostline se velmi dari, roste jako z vody a ja bych ted rad nejak jeji pestovani zuzitkoval. Ale bohuzel nevim jak ji zpracovavat, jak z ni delat napoje ... v jakem mnozstvi atd. Na internetu jsem takove navody a rady nenasel.

Kdyby jste nekdo mel se zpracovanim teto rostliny zkusenosti, prosim podelte se se mnou. Dekuji :wink:
Ahoj už je toho dost na stránkách i nápoj čistá voda citron a med a gel aloe vera ;)

Odeslat příspěvekod hejjar 24. 1. 2018 19:01

jen uříznu a žvýkám, spáleninu jen máznu, ale opravdu jen v nutnosti nouze, jinak ji neničím
hejjar
Návštěvník

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků