Proč mně nekvete klívie?

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Oldboy 9. 1. 2006 17:25

Co s klívií, když už léta nekvete?
Oldboy

Odeslat příspěvekod germi123 9. 1. 2006 18:25

Aby klívie pravidelně kvetly, je důležité období klidu. Při velkém nedostatku světla klívie přežívají, ale nekvetou a rostou pomaleji.
V létě jí poskytněte jasné a rozptýlené světlo. Zimní nedostatek světla snáší dobře, můžete ji tedy umístit v nevelké vzdálenosti od jižního okna, na jihovýchod nebo na západ. Zálivka je vždy mírná. U mladých rostlin je to období od září. Klívie se přesazují jen tehdy, pokud je to nutné a květináč zvolíme raději s velkým průměrem. Musíme dávat pozor, aby nedošlo k poškození kořenů. Pokud postupujeme opatrně, mohou se oddělit dceřiné výhonky. Je důležité, aby mladé rostliny neměly méně než 4 listy. Kvůli dalšímu zakořenění se zasadí do písku nebo do směsi písku a rašeliny (v poměru 1:1)
Zksute použít i speciální hnojivo pro pokojové rostliny.
germi123
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ***** 5. 3. 2006 10:43

To mně kvete,ale květ zůstává mezi listy,takže je tam naňahňaný a květy vykvétají postupně když maličko povyroste stvol(?).

Odeslat příspěvekod zz 17. 5. 2006 10:48

Před lety jsem měla krásnou velikou ale nekvetoucí klivii. Tak jsem si s ní popovídala, že když nerrozkvete, vyhodím ji. Do měsíce nasadila poupata a vykvetla! :D
zz

Odeslat příspěvekod Evina (novy) 17. 5. 2006 11:33

Ač se to zdá neuvěřitelné, někdy to fakt tak funguje... Mám opakovanou stejnou zkušenost! A nemusíme jim jen vyhrožovat, že je vyhodíme, můžeme je i poprosit, aby nám udělaly radost. :) Samozřejmě, základní podmínky k životu musíme zajistit v každém případě.
Dokonce na to dělali výzkumy, kdy snímali povrchové napětí v listech (podobně jako při vyšetření u neurologa) a květiny (nejen klívie) ze skupiny lidí spolehlivě poznaly (jednoznačně reagovaly) toho člověka, který jim předtím ublížil... obávám se, že naše spojení s přírodou je ještě stále dost podceňované :)
Evina (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jemhadar 17. 5. 2006 11:46

Měl jsem na gymplu takovou svéráznou češtinářku, a té když odcházela nějaká květina, když se jí nedařilo, tak jenom lakonicky řekla: "Když chceš jít, tak běž..." a vyhodila ji... :)
jemhadar
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Návštěvník 2. 6. 2006 15:35

musite bejt tvrda a fakt ji pres zimu nezalevat, nebojte, neuschne. Zadny aspon trochu abys mi neumrela. Neprehnojovat, zvlast ne v zime
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 27. 2. 2016 15:07

Tak letošní první kvetení Obrázek
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 27. 2. 2016 17:07

Zrovna dnes jsem ji prohlížela a zatím nic není vidět. Minulý rok si taky dala načas a pak měla 3 květy. Uvidíme jak se letos pochlapí. :hm
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Lukas123123 27. 2. 2016 21:47

Parádní! :-)
Lukas123123
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 28. 2. 2016 15:40

Klivie je jich tam 10 některé jsou trošku schované :D
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod bomila 28. 2. 2016 20:23

:-) Danielko, krásně ti kvete,ta moje má 4 květy. Zbývající 2 asi čekají až na léto. :-D
bomila
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rajsa 29. 2. 2016 10:21

Danielko jsi úžasná pěstitelka. :tleskani :tleskani :tleskani Moje mamka ji měla v nevytápěném pokoji a taky jí kvetla. Pak mi jí dala - do paneláku a s kvetením byl konec.
Vlastina
rajsa
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 29. 2. 2016 16:06

Je pravda rajso,že byla dotedka v chladnějším skleníku jen ted před kvetením jsem jí vzala domů.Snad pokvete letos ještě aspon jednou, když si tak pospíšila. :lol:
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Klivie 29. 2. 2016 22:06

Danielko to je vidět, že je krásně rozrostlá. Je božská, já je mám moc ráda. Taky ji mám ve verandě kde je chladněji.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Moravanda 1. 3. 2016 13:06

To je náááádhera :-) :tleskani :tleskani :tleskani . Já už jsem ju měla kolikrát a nikdy potvora nekvetla :hm
Moravanda
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Jája 2. 8. 2016 12:37

souhlasim s nazory, ze mene je vice.Mam klivii, ktera mi v byte nekvetla, tak za trest byla vyhostena na chladnou chodbu domu a dockala jsem se a uz je zase v byte. Na radu ji dam koncem leta zase na chodbu. ;-)
Jája

Odeslat příspěvekod Ajvena 4. 2. 2018 17:51

Mám klívii už 4 roky a pokaždé mi kvete.Někdy jednou i dvakrát do roka.Koupila jsem ji jako nakvetlou.Bydlím v paneláku.Jediné co pro ní dělám je že v listopadu uberu zálivku na minimum.Ráda bych Vám ukázala fotku ale nemůžu se tu s foto dostat
Ajvena
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Krug 5. 4. 2018 14:01

teďka necháváme jednu zakořeňovat tak jsem zvědavá:-)
Krug
Kolemjdoucí

• Podobná témata
    Odpovědi
    Zobrazení
    Autor