Proč mně nekvete klívie?

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Oldboy 9. 1. 2006 16:25

Co s klívií, když už léta nekvete?
Oldboy

Odeslat příspěvekod germi123 9. 1. 2006 17:25

Aby klívie pravidelně kvetly, je důležité období klidu. Při velkém nedostatku světla klívie přežívají, ale nekvetou a rostou pomaleji.
V létě jí poskytněte jasné a rozptýlené světlo. Zimní nedostatek světla snáší dobře, můžete ji tedy umístit v nevelké vzdálenosti od jižního okna, na jihovýchod nebo na západ. Zálivka je vždy mírná. U mladých rostlin je to období od září. Klívie se přesazují jen tehdy, pokud je to nutné a květináč zvolíme raději s velkým průměrem. Musíme dávat pozor, aby nedošlo k poškození kořenů. Pokud postupujeme opatrně, mohou se oddělit dceřiné výhonky. Je důležité, aby mladé rostliny neměly méně než 4 listy. Kvůli dalšímu zakořenění se zasadí do písku nebo do směsi písku a rašeliny (v poměru 1:1)
Zksute použít i speciální hnojivo pro pokojové rostliny.
germi123
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod ***** 5. 3. 2006 09:43

To mně kvete,ale květ zůstává mezi listy,takže je tam naňahňaný a květy vykvétají postupně když maličko povyroste stvol(?).
*****

Odeslat příspěvekod zz 17. 5. 2006 09:48

Před lety jsem měla krásnou velikou ale nekvetoucí klivii. Tak jsem si s ní popovídala, že když nerrozkvete, vyhodím ji. Do měsíce nasadila poupata a vykvetla! :D
zz

Odeslat příspěvekod Evina (novy) 17. 5. 2006 10:33

Ač se to zdá neuvěřitelné, někdy to fakt tak funguje... Mám opakovanou stejnou zkušenost! A nemusíme jim jen vyhrožovat, že je vyhodíme, můžeme je i poprosit, aby nám udělaly radost. :) Samozřejmě, základní podmínky k životu musíme zajistit v každém případě.
Dokonce na to dělali výzkumy, kdy snímali povrchové napětí v listech (podobně jako při vyšetření u neurologa) a květiny (nejen klívie) ze skupiny lidí spolehlivě poznaly (jednoznačně reagovaly) toho člověka, který jim předtím ublížil... obávám se, že naše spojení s přírodou je ještě stále dost podceňované :)
Evina (novy)
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod jemhadar 17. 5. 2006 10:46

Měl jsem na gymplu takovou svéráznou češtinářku, a té když odcházela nějaká květina, když se jí nedařilo, tak jenom lakonicky řekla: "Když chceš jít, tak běž..." a vyhodila ji... :)
jemhadar
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Návštěvník 2. 6. 2006 14:35

musite bejt tvrda a fakt ji pres zimu nezalevat, nebojte, neuschne. Zadny aspon trochu abys mi neumrela. Neprehnojovat, zvlast ne v zime
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Kateřina Hradová 23. 3. 2012 19:10

Kateřina Hradová
Moderátorka
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 27. 2. 2016 14:07

Tak letošní první kvetení Obrázek
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 27. 2. 2016 16:07

Zrovna dnes jsem ji prohlížela a zatím nic není vidět. Minulý rok si taky dala načas a pak měla 3 květy. Uvidíme jak se letos pochlapí. :hm
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas123123 27. 2. 2016 20:47

Parádní! :-)
Lukas123123
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Danielka.9 28. 2. 2016 14:40

Klivie je jich tam 10 některé jsou trošku schované :D
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bomila 28. 2. 2016 19:23

:-) Danielko, krásně ti kvete,ta moje má 4 květy. Zbývající 2 asi čekají až na léto. :-D
bomila
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rajsa 29. 2. 2016 09:21

Danielko jsi úžasná pěstitelka. :tleskani :tleskani :tleskani Moje mamka ji měla v nevytápěném pokoji a taky jí kvetla. Pak mi jí dala - do paneláku a s kvetením byl konec.
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 29. 2. 2016 15:06

Je pravda rajso,že byla dotedka v chladnějším skleníku jen ted před kvetením jsem jí vzala domů.Snad pokvete letos ještě aspon jednou, když si tak pospíšila. :lol:
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků