Poraďte, jak udržet při životě fikus benjamínek

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod p_mach 24. 1. 2012 20:57

Děkuji za zprávu, je to skoro tři roky a fikus žije dál, ale každou zimu se problém opakuje. Nemyslím že to jsou houbičky, jsem si dost jist, že to jsou nějaké brebery, ale žádná chemie nefunguje. Těď zkouším jedovaté tyčinky do půdy, ale je to děsně drahé a protože květináč je veliký, tak bych se nedoplatil, takže to vzdávám.
p_mach
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EliVo 25. 1. 2012 08:51

Myslela jsem, že jste třeba za tu dobu problém vyřešil :-)) ale hlavně že benjamín žije dál!!!! Jen já mám pocit, že tam ty šupinky byly i přes léto venku........... Pokud budete úspěšný, dejte vědět :-) hodně zdaru a škůdcům zmar!!!
EliVo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod mandy69 10. 1. 2013 10:12

Dobrý deň,
môj fikus už dlhšiu dobu chradne, žltnú a následne mu opadávajú listy. Myslela som, že je to tým, že bol premokrený. Na listoch som ale dnes objavila malé čierne bodky. Myslím, že sú to puklice, ale nie som si istá. A na niektorých listoch, sú hnedé fľaky. Podobá sa to na svilušku. Ale tiež som si nie istá. Najhoršie je, že som ten fikus mala pod oknom kde sú orchidky. :/ Prezrela som ich našťastie som nič nenašla, ale čo keď.... :-(
Čo s ním? Poraďte...Obrázek, Obrázek, Obrázek, Obrázek
mandy69
Návštěvník

Odeslat příspěvekod p_mach 10. 1. 2013 10:42

Píšete přesně to co jsem tu psal před lety. Bohužel mi nikdo moc neporadil a v domě se mi dlouhodobě nedaří vymýtit puklice ( ty ale dle popisu nemate - jsou hnede jako male želvicky na vetvickach a spocku listu a nejlepsi na ne je olejovy postrik ktery je udusio - ale musite je pokropit vsechny ) a cosi jako molice. Letos jsem nakoupil zasobu Mospilanu a kropim ve velkem, zatim cekam na efekt
p_mach
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod mandy69 10. 1. 2013 11:00

takže tie čierne bodky nie sú puklice??čo to teda je?
mandy69
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 10. 1. 2013 12:11

Zkus postřik substrál kareo,já jsem válčila s červci a po dvouch postřikách je po nich.Jsou i tyčinky ,granulky které se dají do zeminy.Opravdu to zabírá.
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod EliVo 10. 1. 2013 12:25

a na ty bílé vločky u stopky listů někdo přišel? mám je tam pořád :-(
EliVo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod p_mach 10. 1. 2013 13:42

Uplne laicky nazor, ale i po mnohonasobnem zvetseni jsem zivot nepozoroval a tak si myslim, ze to je prystici stava po poruseni povrchu listu skudci.
p_mach
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod EliVo 10. 1. 2013 20:11

mě už to taky napadlo, že to žádný zvířátko třeba není, ale zase když tu vločku setřu, je na stopce tmavší flíček, jako by ho něco vysálo, tak nevím...
ale myslím, že tím benjamín nijak extrémně netrpí, protože v létě se krásně rozrostl, a i teď přes zimu prospívá.... takže snad jen ťuk, ťuk, ťuk :-)
EliVo
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Evouš 11. 1. 2013 14:06

Mám velký benjamím 1,5 m vysoký,a ty bílé vločky mám na něm každou zimu.Také nevím čím to je .
Evouš
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Madlax 24. 6. 2014 11:48

Dobry den,
před dvěma roky donesl přítel z práce benjaminka, je to poměrně už vysoká rostlina a máme ji na světlém místě, kde na ni nejde přímé slunce ale má potřebné světlo. Zalévám ho pravidelně jednou týdně, samozřejmě aby nebyl přelitý. Doteď se mu dařilo dobře. Odjeli jsme na týden na dovolenou a když jsme se vrátili, tak jsme zjistili že chřadne. některé jeho listy zůstávaj zelené a některé úplně hnědnou, kroutěj se a opadávaj. Také se nám začal v květináči trochu naklánět na stranu, tak jsem si řekla, že mu ten květináč už bude malý a přesadím ho. Pak jsem po pár radách slyšela, že přesazování starších benjaminků může pro ně být nepříjemná změna. Takže teď váhám, jestli ho tedy přesadit? A co mohlo způsobit takto opadavé listy? Ptala jsem se i přítele, jestli do něj nelil vodu a jestli není přelitý, nebo jestli do něj něco nelila známá, co nám o dovolené hlídala byt. Také jsem na povrchu hlíny našla trošinku bílý povlak, plíseň? Co jsme byli na dovolené, tak tu prý byla v čechách strašná zima a před tím zase hrozná vedra. Mohla by i taková změna počasí a teplot mít na rostlinu vliv? Ráda bych zjistila příčinu, abych věděla, jak rostlině pomoct a zdali je vhodné ji přesadit?
Obrázek
Madlax

Odeslat příspěvekod Enky-joe 9. 11. 2016 11:20

Tak koukám, že jsem udělal špatně co šlo. Šel jsem do obchodu a vybral si kytku co se mi líbí, fíkus. Viz obrázek - http://www.katalog-rostlin.cz/pokojove- ... foto1.html

Fíkus, jsem dovezl domů, kde jsem ho přesadil do většího květináče a zároveň přidal jednu zelenou tyčinku hnojiva a substrát z drcených kokosů. Když to sečtu - teplotní šoky při převážení, nemám vychytanou zálivku, nevím jestli tomu nějak ublížil ten kokos a vetší květináč a hnojení.

Sedím v kanceláři s klimatizací, v okně máme celý den žaluzie (roztažené), a na fíkus jde průvan při zavírání dveří.

Opadlo několik listů a listy jsou teď celkově jakoby vysušené. Prostě né tak pevné a silné, jako když jsem ho kupoval, jsou to první 3 dny od změny, zaléval jsem mírně každý den, půda mi přišla témeř suchá v misce žádná voda. Mám si dělat starosti?
Enky-joe
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kejki3 9. 11. 2016 22:49

Může shazovat listy kvůli nedostatku světla, uvidíte sám, jak to dopadne.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod PetrKra 29. 11. 2017 16:47

Většinou je to tím, že je v průvanu ( nesnáší chladný vzduch ) nebo přemokřený. http://www.kytice-expres.cz
PetrKra
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Flora Květiny 6. 3. 2018 10:33

Dobrý den, fikusy všeobecně nemají rádi průvan. Je stli v místnosti větráte tak je pravděpodobné že to bude tím. Také to v tomto období může být zapříčiněno topnou sezonou.
https://www.flora-kvetiny.cz/
Flora Květiny

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků