Musí se semenáčky granátovníku roubovat, když chci plody?

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Dann.b 6. 1. 2006 09:22

Vypěstoval jsme si semenáčky granátovníku a chtěl bych plody. Musí se naroubovat? A jaké podmínky má rád?

// adamek.jan - editoval jsem nazev threadu
Dann.b
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Pěstitel 8. 1. 2006 10:08

Tuším, že nemusíte. Ale možná budete mít menší a méně chutné plody. Roubovance marhaníku - tak se jmenuje strom dávající granátová jablka - jsou u nás asi dost těžko k sehnání.
Pěstitel
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ivan1 13. 2. 2006 10:09

Ak boli semená z plodu predávaného v superhypermarketoch, pôjde o klasický granátovník. Ten vám v našich podmienkach nezakvitne buď vôbec, alebo po mnohých rokoch. Popýtakje sa vo svojom okolí pestovateľov na zákrsok Punica granatum var. nana. Rastlina je menšia, má menšie kvety a plody, ale spoľahlivo kvitne a rodí už ako mladá.
Ivan1

Odeslat příspěvekod Martin H. 14. 2. 2006 09:58

Plody zákrsku jsou ale nechutně kyselé. :) Takže to nedoporučuji. Já pěstuji granátovníky - ty plodící - kvetou mi už po třech letech od výsevu a plody jsou sladké. :)
Martin H.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Ivan1 15. 2. 2006 15:31

Martin H. píše:Plody zákrsku jsou ale nechutně kyselé. :) Takže to nedoporučuji. Já pěstuji granátovníky - ty plodící - kvetou mi už po třech letech od výsevu a plody jsou sladké. :) /quote]


Aké veľké su plody? Fotka by nebola? Existujú odrody, niečo medzi základným druhom a zákrpkom - aj vzrastom aj veľkosťou plodov. Neviem ale o nikom, komu by u nás plodil klasický veľkoplodý (7 cm a viac) granátovník.
Ivan1


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků