Jak pěstovat amarylky

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Karen Válková 5. 10. 2009 21:30

Mili tak to jsem nevěděla, už je mám ve špajzu nazemi. Ale jsou tam dost na husto .Musím popřemejšlet kdy bych je mohla dát.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milka60 5. 10. 2009 21:38

môžeš ich nechať posadené ako sú iba ich daj na svetlo nepotrebujú teplo ,ale svetlo.Stapéliu mám v sukulentoch -9 ,,3foto,ale nekvitne milka
milka60
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 5. 10. 2009 21:45

Mili a kde máš ty 3foto v sukulentoch? Máš něco takového jako já Rajče.?Pošli mi odkaz.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dana Bohuslavkova 6. 10. 2009 07:30

Tak já je mám ještě venku a mají listy.Tak až budu mít volno tak je už vezmu domu ale máme všude teplo tak nevím kam snima.Dříve jsem je měla v jednom pokoji kde netopíme tak je tam dám zase asi ale ted poradte mám ty listy ostříhat neho až najaře.Dříve jsem je vždy ostříhala vyndala z hlíny a dala do sáčku ale jak vidím jde to i jinak.Tak děvčata co.
Dana Bohuslavkova
Návštěvník

Odeslat příspěvekod milka60 6. 10. 2009 07:45

Dana B- na to ,aby boli vonku je už dosť chladno,keby si ich nebola polievala/stačila im aj rosa/,boli by sa stiahli,teraz môžeš listy odrezať asi 10 cm od cibule a daj do novej suchej ,kvalitnej zeme a daj do chladna a tmy .Potrebujú aspoň 3 mes. oddychu,potom môžeš preniesť do tepla a svetla a polej.Dalšie poliatie až za 10 dni a potom polievať opatrne
milka60
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dana Bohuslavkova 6. 10. 2009 10:31

Díky za radu zkusím to jak píšeš.Zase něco jiného za pokus to stojí.
Dana Bohuslavkova
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 6. 10. 2009 11:05

Milko, tak jsem hned po ránu zase ty maličké cibulečky ze špajzu vynesla a dala do síně, . Vzala jsem naspět i mladé cibulky(5)co mi dala sousedka.Jsou sice trochu větší a zasazené samostatně ale určitě na kvetení ještě malé.
Trochu jsem je pokropila .Teď ale nevím jestli musí být na přímém světle. Na okno se zatím nevejdou.V síni se netopí ,ale nemrzne tam ani v zimě. Světlo tam je rozptýlené.Snad počkám,až začnou vyrážet a pak je přenesu do obyváku. Ty od tebe už stačily docela zatáhnout.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milka60 6. 10. 2009 14:01

Karen-ja ich nemám na priamom slnku,chcú svetloa miesnosť kde nemrzne,aby ráslli občas ich pohnoj,kvitnú po 3 rokoch,ale ked dobre rastú,tak aj skôr milka
milka60
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 6. 10. 2009 14:28

Nemrzne tam, ale je tu chladno,a světla málo, když jsem tam na zimu dala muškáty vytáhli se a nebylo to k ničemu.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 6. 10. 2009 19:07

Takhle mi dneska vykvetl amarylis, bude mit 4 květy a tlačí se nový stvol,jen měl mít jinou barvu.
Obrázek
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 6. 10. 2009 19:11

Je krásnej proč by měl mít jinou barvu? Jako ,že už jej máš, nebo jsi jej získala s tím, že je jinobarevný?Máš to jako příslib jara.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milka60 7. 10. 2009 07:05

Danielka-je nádherný tohoto roku sa asi zbláznili ,ked nám kvitnú aj v období kludu,ale poootešia milka
milka60
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 7. 10. 2009 08:53

Moje všechny spí a ten co mi kvetl na zahradě a teprve 20.9. jsem jej brala domů, a zastřihla jej ,velice rychle zatahuje ,zežloutl a listy mu odpadávají každý den nějaký.Dřív ,v předešlých letech ,když na zahradě nebyl, zůstával s listy a celou zimu mu nezežloutly.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 7. 10. 2009 14:53

Tak ten můj amarylis měl mít jinou barvu, protože jsem si jinou koupila a né červenou, kterou už mám. Sice ten co mám je s bílým, ale přece jen jsem chtěla jiný. No a ten co kvetl na jaře je stále zelený, tak nevím, nechat nebo uřezat :?: :?: :hm
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 7. 10. 2009 15:26

No tak ten můj co kvetl v létě na zahradě jsem vyndala ze země na zahradě, ještě i s květem,popršel když se ještě doplna nerozevřel a už nepokračoval.Seřízla jsem jej a dala do květináče.Velmi rychle zežloutl a opadává. Všimni si data na fotkách.ObrázekObrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků