Jak pěstovat amarylky

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Klivie 17. 4. 2016 15:45

Karen jsou nádherné jako vždy. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 18. 4. 2016 14:15

Ještě jednou Candy Floss tentokrát v plném květu


Obrázek Obrázek Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 25. 4. 2016 13:06

Máš je moc krásné já se to s němi asi nikdy nenaučím,zas byly celou zimu zelené a samozřejmě kvetení nikde.Už jsem je kdysi měla a bylo to to samé, tak jsem je dala pryč.Když jsem tu viděla tu krásu od tebe, tak jsem se zas o ně pokusila ,no a je to to samé.Asi je zas někomu rozdám,když se tento rok nepolepší :/ . Jo a ten krvokvět krásně roste,ale květ zatím také nikde. :hm
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 26. 4. 2016 16:47

Nevím co bych ti k tomu zimování poradila jiného. U mne to probíhá tak, že od srpna ubírám zálivku když jsou venku kde na ně prší a je deště moc zakrývám je igelitem. V říjnu je beru domu a to už jsou některé i bez lustů a nebo jim aspoň zavadají. Před konečným zazimováním jim listy odstříhnu Zůstávají zelené jen ty co patří mezi stálozelené a ato jsou přírodní druhy a papilia.
Zimují v tmě a chladnu teplota se tam pohybuje k minimální teplotě do 5 C . V mém případě je to špajz. Jednu zimu jsem je zkoušela dát do sklepa. Bramborám to tam vyhovuje ale amky mi tam začínaly chytat hnilobu právě toho zbytku listů. Já si neuvědomila že tam není větrání. Zachránila jsem to ventilátorem,ale vrátila jsem se k zimování právě v tom špajzu. TAm dávám jablka a zavařeniny.

Krvokvět mi taky pěkně roste, už má další mláďata, ale od toho posledního odebírání mláďat a přesazení mi už nekvetl. A to mě mrzí.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 27. 4. 2016 18:38

No ještě to s těma amkama zkusím no, ale mám právě ten problém kde najít prostor s teplotou 5 st. :hm I v tom skleníku je spíš okolo 10 st a světlo. Leda tak do lednice ,ale to by asi nebylo to pravé ořechové. 8-S Ten krvokvět mě teda mrzí, že ti přestal kvést, měla sis tam ty mládata raděj nechat, no ale co už ted, budem si držet aspon palce, aby se nám rozkvetly. :lol:
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 28. 4. 2016 16:25

10 st je moc to by nejspíš rašily, ale tma by se dala nahradit zakrytím , nebo nevím tohle jsem nezkoušela aby zase neměla ta cibule málo vzduchu. Ty moje první jsem skládala na zem ve špajzu ,.Uplná tma tam taky není je tam malé okénko do uličky mezi domy. Sklep nemáš?? Myslím že na to aby začaly zimovat je nejdůležitější to ubírání zálivky. Ještě nad tím pouvažuj.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 28. 4. 2016 18:48

To omezení zálivky jsem udělala, ty starší listy zaschly ,ale zas vypustily nové. Tady je právě ten problém najít studené místo,je to nový dům, bydlíme tady teprve 16 let. Manželovi už je pořád zima, tak si rád topí všude. No musím ještě popřemýšlet,když tak nebudu mít všechno. 8-S
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 11. 5. 2016 17:29

Tak mám zase jednou co předvést Bílá se jmenuje ALASCA
Obrázek Obrázek Obrázek

Růžová je NEON

Obrázek Obrázek Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 11. 5. 2016 18:13

Krááásně ti to kvete Karen :tleskani :tleskani :tleskani
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 23. 12. 2016 21:53

Letos poslední květ bohužel ty červený se tak hrozně špatně dají vyfotit

Obrázek Obrázek Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 26. 12. 2016 09:57

Jak jsem nevěděl, že jsou to amarylky, tak byly celou zimu na chodbě u prosklených dveří se zelenými listy a nezatáhly. Samozřejmě nedostaly žádnou vodu. Ale přesto krásně kvetly.
Letos jsou taky ještě v listech, ve větší zimě v patře. Je to moje chyba, nechávám je růst až do konce září. Ale napíšu si do nového kalendáře, že je mám přestat zalévat na konci srpna, to bylo letos takové vedro, že by určitě listy shodily.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 28. 12. 2016 12:16

Obrázek Obrázek Obrázek


Poslední dva květy u mojí letošní neznámé. Tentokrát trochu lepší zaostření. Obávám se že nic dalšího mi už nepokvete. Mám je všechny takové ubohé po té poslední "otravě"
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 28. 12. 2016 17:58

Karen ty jsou pohádkový 8-D :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 28. 12. 2016 18:54

Bohužel už se z nich nebudu dlouho radovat. Dalšího se nic nechystá. ,ale taky se z nich mám radost.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Jitka 67 15. 1. 2017 12:40

Všechny přispívatele na tyto stránky zdravím.
Už ani nevím, co jsem s cibulkama amarylisů všechno dělala, ale kvetly.Teď nějakou dobu nekvetou a já na těchto stránkách strávila spoustu času a doufám, že se jim zase bude dařit
Jitka 67

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků