Jak pěstovat amarylky

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Klivie 16. 9. 2015 21:05

No pane jo, Karen Ty to máš jako v zahradnictví. Máš to ještě kam dávat?
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 17. 9. 2015 09:19

Prakticky asi ano, na zimu jsou seskládané v květináčích do bedniček ze zeleniny a takto se dají naskládat do sloupců. Je to vzdušné a celkem i je dokáži snadno přeskládávat při kontrolách. Ty co mají růst i v zimě mám na dvouch oknech v pokoji. Letos jsem o hodně sazenic přišla. Způsobilo to špatné zimování předminulou zimu ve sklepě. Už jsem o tom psala. Nedošlo mi, že tam není větrání . Zachránila jsem to pak ventilátorem, ale část rostlin se z toho už nevzpamatovala. Samozřejmě že většina z těch co to odskákaly byla těch lepších. Ale pořád jich mám dost - jak jsi správně poznačila.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod květiny 18. 9. 2015 16:25

Tak to je pěkná školka Karen 8-D
Život s kytičkami je o moc hezčí , Eva
květiny
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 6. 10. 2015 08:52

Jak dlouho vydrží květ?
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 6. 10. 2015 17:21

Ptáš-li se na rozkvetlý květ tak to se dá počítat jen na dny max týden. Ještě záleží na tom, jestli dojde k opylení. Po opylení odkvétá rychleji. Celkově od nasazení poupěte -kdy je poznat že ke kvetení dojde to trva tak měsíc snad 3 týdny. Jestli že je v poupěti květů více bývají 2-8 tak jednotlivé květy rozkvétají postupně a většínou po dvouch protilehlých .Tím se pak kvetení značně prodlouží.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod wit.cz 6. 10. 2015 17:32

Tak to je v pořádku. Měl jsem pocit, že možná dělám něco špatně, když je do týdne po květu a pak zase několik měsíců čekat...
<- Pod obrázkem najdete odkaz na platformu Portu, kde po registraci získáme oba 3 měsíce bez poplatků. Díky, kdo jste využil.
wit.cz
Kolemjdoucí
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sarlote 9. 10. 2015 17:07

Karen neporadis mi kde sehnat tx Cibistri? Už jsem psala, chci alespoň jeden pro zetě jako darek
Sarlote
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 10. 10. 2015 15:46

Já teda budu už v dalších dnech přenášet svoje amarylky ze zahrady dom, ale i kdyby tam nějaký cybister mládě nakrásně byl, bude to jen letošní mládě. Myslím, že ty sháníš nějaký co by už mohl i kvést. Hledala jsem v nabídkách prodejců ale je to ještě brzo. Hlavní sezona nabídek na těchto stránkách je až kolem nového roku.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sarlote 11. 10. 2015 17:19

Karen Válková píše:Já teda budu už v dalších dnech přenášet svoje amarylky ze zahrady dom, ale i kdyby tam nějaký cybister mládě nakrásně byl, bude to jen letošní mládě. Myslím, že ty sháníš nějaký co by už mohl i kvést. Hledala jsem v nabídkách prodejců ale je to ještě brzo. Hlavní sezona nabídek na těchto stránkách je až kolem nového roku.


-- 11. 10. 2015 18:20 --

Moc děkuji Karen
Sarlote
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Sarlote 20. 2. 2016 19:15

Shanim Amarylis papilio, prosím ......a moc dekuji
Sarlote
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Anor 27. 2. 2016 13:03

Papilko by se mi taky moc líbilo... Poohlížím se po nějaké dceřinné cibulce, ale nikde nic. Ani na internetu jsem nenašla prodejce, který by ho měl v nabídce :-( Kdyby měl někdo tip, kde by se dalo sehnat, byla bych taky moc ráda.
Anor
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 5. 4. 2016 16:56

První dvě rozkvetlé amarylky jsou Dancing Queen

Obrázek Obrázek Obrázek

a druhá která kvetla je Amaryllis SUMMERTIME, tuhle cibulku jsem kupovala už před 4 roky a teprve letos poprve rotzkvetla.

Obrázek Obrázek Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 7. 4. 2016 16:12

Karen už jsem sem několikrát nakoukla jestli tu něco od Tebe není, tak konečně budem sledovat tu krásu. Už se těším na další. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Sarlote 14. 4. 2016 13:03

Taky se těším a něco pro mě by nebylo?Diky
Sarlote
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 16. 4. 2016 18:33

-- 16. 4. 2016 18:38 --

obávám se ,že tohle je pro tento čas všechno. Žádná další poupata nevidím.
Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků