Jak pěstovat amarylky

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod hejjar 15. 1. 2017 15:22

Tak na tohle je tady odborník Karen Válková, ta má amarylky co si sama kříží
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 15. 1. 2017 19:53

Já bych ráda poradila ,ale na co se vlastně ptáš? Když tak shrnu způsob pěstování tak asi tohle: Od srpna ubírám zálivku v říjnu dávám ziomovat Zimuji v chladnu když to jde tak i ve tmě . Sama zimuji ve špajzu. Teplota by neměla klesnout po +5 C. V době zimování chodím kontrolovat, a od ledna občas jen velice mírně zavlažím aby kořeny docela nepřeschly. Většinou se ukazuje rašení na květ někdy touto dobou. Jakmile se ukáže květní stvol přenesu rostlinu do pokoje ale se zaléváním začínám jen opatrně. Kořeny ještě nejsou docela aktivní a při moc velké zálivce by mohli začít hnít. Jestliže nenasadí na květ a ukáží se listy nespěchám s přenesením do tepla, ale nakonec ji také dám do pokoje. Ven na letnění dávám rostliny až po zmrzlecht to je v půlce května.
Jestli máš možnost letnit na zahradě nebo aspoň na verandě rostlinám to velice prospívá.
Přesazování je nutné, jakmile cibule zaplní skoro celý prostor v květináči. Proto je nutné přihnojení. K tomu používám Cererit - granule. Osvědčilo se mi dávat v době vegetace jednu polévkovou lžici do podmisty a zalévám spodem - do pomisky. Granule se postupně rozpouští a spolu s vodou se vztřebávají do květináče.Ta jedna polévková lžice se tam rozpoušří tak 3-4 týdny. Podle toho jak často zaléváš. (já jednou týdně - v neděli)
Jestli že máš raději hnojivo tekuté tak musíš koupúit specialní pro cibuloviny - to je důležité. No a to použij podle návodu v době vegetace rostlin.
Myslím že to je tak asi všechnio. Případně se ptej odpovím ráda. Rozhodující pro vytvoření květu je zimní odpočinek a v minulém roce dobré olistění rostliny a to bez přihnojení ani nejde.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 24. 4. 2017 21:28

Tak jsem dokončila průběh onemocnění amarylek po tom postřiku. Fotky i s popisky jsou seřazené od prvních příznaků až do dneška .ještě jednou děkuji kejki3 za potřebnou informaci o použitém prostředku. Doufám, že nikdo z vás nebude moje zkušenosti potřebovat, ale třeba někdy budou někomu ke prospěchu., aby to moje trápení mělo nějaký užitek. Tady je odkaz na Rajče kam jsem album vložila

http://karelex1.rajce.idnes.cz/B31e_Ama ... 2015-2017/
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod hejjar 25. 4. 2017 16:37

Teda Kren obdivuji tě, trpělivost práci, držím palce ať se zadaří
hejjar
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 29. 4. 2017 19:50

Po pohromě kterou mi uštědřil některý z mých hodných sousedů se našlo stránkách milovníků amarylek hodně hodných lidí a od několika z nich mi přišly balíčky s mladýma cibulkama.

Vosička mi dokonce poslala jednu ze svých dvou již kvetoucích cibulí této krasavice. A tak jen díky jí mohu se i já letos pochlubit s kvetoucí rostlinou.


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 30. 4. 2017 17:48

Karen je to krasavice. :tleskani :tleskani :tleskani :tleskani Držím palce ať už je jen líp. Taky máme souseda blbce, nám zatím dává pokoj, ale hůř jsou na tom sousedi z druhé strany. Ty si s ním užili, dokonce uvažovali, že se odstěhují a to jim bylo oběma přes 80 let. Žijí tam už 57 let. Teď vlastně v březnu paní umřela.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 6. 5. 2017 07:44

Nakonec kvete 5 květy a to má již třetí stvol


Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 26. 5. 2017 20:57

Nádhera.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 27. 5. 2017 11:15

Byla to nádhera ale již je to jen vzpomínka. Nyní je s ostatními na dvorku a nabíra doufám síly do další sezony. .
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 30. 10. 2017 17:00

Tak mi rozkvetla první z letos kupovaných amarylek . Je to sice záměna a ještě si nejsme jistí jestli je to Faro ale pěkná je i tak že??!!


Obrázek Obrázek Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas123123 31. 10. 2017 17:52

Nádhera! Mně právě rozkvétá červený. Sice klasika, ale vždy potěší. A jako bonus ma dva stvoly :-)
Lukas123123
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 31. 10. 2017 20:04

Já jsem o mnoho rostlin přišla někdo mi je otrávil a tak se raduji z každého květu . I když jsem tuhle kupovala jako Rilonu a rozkvetlo Faro ale to je jedno hlavně když kvete a bude zdravá. Dneska se otevírá třetí květ tak zíra nafotím.
Já bych se radovala i z červeného jenkdyž bude zdravej . :) :) :)
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lukas123123 2. 11. 2017 17:33

Zdravim, tak to je muj jediny amarylis.Mam ho od lonska, takze tohle je moje prvni vlastni kveteni :-D
Přílohy
IMG_3100.PNG
Lukas123123
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 2. 11. 2017 18:40

No krásně ti kvete, a hned nasadil na dva stvoly. A květy vypadají hodně velké.
No je to paráda.
Moje zaměněná za Rilonu už ji teda dále povedu jako Faro dneska otevřela poslední květ. Stvol má jen jeden nebo aspoň zatím.


Obrázek Obrázek Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 3. 11. 2017 18:11

No teda co nám to sem zase vlezlo!!!! Měli by to vymazat.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků