Jak pěstovat amarylky

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod bomila 26. 1. 2019 18:59

Všechny je máš moc krásné :tleskani ,je to radost v tomto zimním období :-)
bomila
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 27. 1. 2019 01:49

Tak to můžeš bejt leda ráda. Listy znamenají zdravou cibulkua to já pokaždé ty listy vyhlížím.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 10. 2. 2019 07:26

Karen jako vždycky jsou náááádherný :tleskani :tleskani :tleskani . Ta moje jedna potvůrka kterou jsem si koupila na jaře na výstavě, vyhnala metrový listy a vůbec do dneška nezatáhla ani nevykvetla. Nějaký listy shodila ale ještě má dva a vyhnala malé mimčo. Tak nevím co s ní. Poradíš mě prosíííím :-)
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 10. 2. 2019 19:38

Já dávám ty svoje někdy v říjnu ze dvora do komory. Je tam skoro tma a chladno. ale neklesá teplota pod nějakých +5C Od září ubírám zálivky pak jak jdou spát, nechávám jim listy a ty postupně pak jak schnou tak odebírám. Protože jich mám víc mám je naskládané do takových těch košů ze zeleniny . Ty pak dávám na sebe to aby se tam vůbec vešly.
V době ukládání mají některé cibule ještě dlouhé listy, postupně je docela zhodí. No a tak tam stojí až do konce roku. Pak je začínám terprve kontrolovat a po troškách zalévat. Je ale třeba dávat pozor, když jsou takto suché voda má tendenci protékat dolů kolem květináče. No a tak je kontroluji a pokaždé trošku zavlažím až do dne kdy najdu první že raší na květ. K tomu tedy nyní již dochází. Je fakt, že některé na květ nanasadí a jdou jen do listů a tak ty pak nakonec taky beru do pokoje k oknu. a začínám zalévat opatrně jednou týdně.
Na obrázku je vidíš jak jsem je uklízela na podzim nyní již listy nemají žádné.
Obrázek

Jo loni jsem ty co nebyly docela v pořádku a nebyly zakořeněné dala zimovat bez květináčů jen zabalené do novin ale to normálně nedělá,.
No a v létě jak jsou olistěné přihnojuji Cereritem . Osvěčilo se mi ten Cererit rozpustit a zalévat tím roztokem . Nebo je taky dobrý dávat jej 1 polévkovou lžici do podmisky a zalévat vodou spodem do té podmisky.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 22. 2. 2019 18:43

Karen děkuju. No ale co ted s ní ? Je rok za oknem. Mám ju vyndat a o mimino oddělit a zase dát nazpátek do hlíny ? za chvilku je jaro. :hm
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 23. 2. 2019 19:54

Myslím, že dávat zimovat nyní je už k ničemu. A to mimino tam nechej oddělovat nemá smysl. Ono poroste u maminky dobře dál. Nasazuje další listy ? Já bych celou rostlinu nechala tak jak je a uvidíš co bude dělat dál. Když se začne víc budit a ukáže nové lístečky tak víc zalévat a i to přihnojení bych dala. Když vůbec po zakoupení nekvetla třeba bude letos i jen po tak mírném zimování. Psala jsi že nějaké listy zhodila tak třeba je to její způsob.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 24. 2. 2019 11:32

Zůstaly jí dva velké listy, ale ty už nevypadají , že by sežloutly. Tak nevím. Zalévám i hnojím ale nic.
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Žak 25. 2. 2019 09:05

Jak píše výše p. Karen-už ji nechejte vegetovat, tzn. bdít a pohlídejte si dobu a podmínky klidu, spánku. Na dobré-krásné se oplatí počkat!
Žak

Odeslat příspěvekod Karen Válková 10. 3. 2019 01:28

Dneska mi vykvetly tyto dvě amarylky

Obrázek Obrázek Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 24. 3. 2019 21:27

Tak mi dneska zase něco vykvetlo. Jmenuje se Cherry Nymph a je to kráska...snad mi vydrží, cibulka je trochu flekatá, tak po odkvětu ji čeká další přesazení a kontrola.

Obrázek
Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Dušan2 25. 3. 2019 18:28

Teda to je nádhera :tleskani :tleskani :tleskani
OnePlus 9 Pro 12/256
Dušan2
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 27. 3. 2019 11:57

Moje první letošní trochu větší skupinka:

Obrázek Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 30. 3. 2019 19:55

Nyní mi jich kvete trochu víc najednou , ale teprve se jich většina začíná otevírat.

Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bomila 30. 3. 2019 22:57

Jsou překrásné :tleskani :tleskani
bomila
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 31. 3. 2019 23:23

Dneska již v plné kráse. Květy ,aspoň většina jsou již docela otevřené


Obrázek Obrázek Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků