Jak pěstovat amarylky

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod bomila 26. 1. 2019 18:59

Všechny je máš moc krásné :tleskani ,je to radost v tomto zimním období :-)
bomila
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Karen Válková 27. 1. 2019 01:49

Tak to můžeš bejt leda ráda. Listy znamenají zdravou cibulkua to já pokaždé ty listy vyhlížím.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Moravanda 10. 2. 2019 07:26

Karen jako vždycky jsou náááádherný :tleskani :tleskani :tleskani . Ta moje jedna potvůrka kterou jsem si koupila na jaře na výstavě, vyhnala metrový listy a vůbec do dneška nezatáhla ani nevykvetla. Nějaký listy shodila ale ještě má dva a vyhnala malé mimčo. Tak nevím co s ní. Poradíš mě prosíííím :-)
Moravanda
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 10. 2. 2019 19:38

Já dávám ty svoje někdy v říjnu ze dvora do komory. Je tam skoro tma a chladno. ale neklesá teplota pod nějakých +5C Od září ubírám zálivky pak jak jdou spát, nechávám jim listy a ty postupně pak jak schnou tak odebírám. Protože jich mám víc mám je naskládané do takových těch košů ze zeleniny . Ty pak dávám na sebe to aby se tam vůbec vešly.
V době ukládání mají některé cibule ještě dlouhé listy, postupně je docela zhodí. No a tak tam stojí až do konce roku. Pak je začínám terprve kontrolovat a po troškách zalévat. Je ale třeba dávat pozor, když jsou takto suché voda má tendenci protékat dolů kolem květináče. No a tak je kontroluji a pokaždé trošku zavlažím až do dne kdy najdu první že raší na květ. K tomu tedy nyní již dochází. Je fakt, že některé na květ nanasadí a jdou jen do listů a tak ty pak nakonec taky beru do pokoje k oknu. a začínám zalévat opatrně jednou týdně.
Na obrázku je vidíš jak jsem je uklízela na podzim nyní již listy nemají žádné.
Obrázek

Jo loni jsem ty co nebyly docela v pořádku a nebyly zakořeněné dala zimovat bez květináčů jen zabalené do novin ale to normálně nedělá,.
No a v létě jak jsou olistěné přihnojuji Cereritem . Osvěčilo se mi ten Cererit rozpustit a zalévat tím roztokem . Nebo je taky dobrý dávat jej 1 polévkovou lžici do podmisky a zalévat vodou spodem do té podmisky.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků