Poraďte, jak udržet při životě fikus benjamínek

Tipy a rady o našich spolubydlících

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Návštěvník 13. 4. 2018 08:39

Můžu ostříhat benjamínka?
Návštěvník

Odeslat příspěvekod rajsa 14. 4. 2018 08:19

Jasně že jo, loni jsem to udělala, nechala jsem jen kmínek a krátké větvičky a už mi krásně obrazil.Chce jen trochu méně zalívat, když přijde o listy. Ostřihané větvičky jsem si dala zakořenit, taky už rostou.
rajsa
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Návštěvník 25. 4. 2018 13:01

Ahoj, mám stejný problém jako v roce 2009-2013 p_Mach, EliVo a mandy69. Fíkus žije, sice neopadává, ale kroutí se mu mladé listy. Po podrobné prohlídce jsem zjistila, že na 2m vysokém stromku jsou napadeny úplně všechny listy - mezi řapíkem a listem je zespodu hrudka zaschlého latexu (viz foto pana p_Macha u staršího přípěvku), u starších listů je po seškrábnutí hnědá skvrna po kousnutí, u mladších zatím jen tmavě zelená. Na starších listech je kromě tohoto kousance ještě jeden až dva hnědé přímo na listu, mladší listy opět mají zatím jen tmavězelený flek. Nikde nikdo, kdo by hryzal, není k nalezení. Rozhodla jsem se proto pro radikální řešení: ostříhala jsem všechny listy (několik hodin piplačka), všechny jsem prohlédla a nic. Našla jsem asi pět listů s puklicemi, ale to nebyl ten problém. Nechala jsem strom přes noc odpočinout, mezitím se mu rozvinuly nové lístečky (zrovna je v obrážecí fázi - duben). Druhý den jsem stříkala nejsilnějším ředěním přírodního roztoku od Natury - Rock Effect, strom jsem důkladně prolila, odstranila jsem i vrchní půdu až po kořeny, do nich jsem nalila asi litr roztoku. Druhý den jsem dala strom ven, při kontrole na vyrašených lístcích jsem objevila na každém asi půl milimetru velkou nazrzlou potvůrku lístečkovitého tvaru - třásněnku skleníkovou. Shodou okolností jsem použila správný postřik, takže mrtvou, ale už pod sebou měly mrchy vyhryzané minidírečky. Byl to jistě problém i p_Macha, nacházel po nich všude malé černé bobečky - já ne, já si problému všimla po osprchování stromu, takže bobečky nebyly. Za týden, až strom více obraší (a naláká to případné přeživší potvory) plánuji další postřik. Doporučuji stříkat buď venku, nebo si na zeď za strom nalepit igelit či noviny a šplíchat u zdi (strom 4x pootočit, ať se to dostane opravdu všude). V návodu píší sice "do skanutí", ale to se týká spíše listů, větve jsem slila kompletně, když byl cucal neviditelný, byl malý a mohl být kdekoli. Napíšu, jak to dopadlo.
Návštěvník

Odeslat příspěvekod Rozehnalka 13. 11. 2018 22:21

Zdravím, začal mi opadávat Ficus Ginseng a nevím proč, dá se nějak zachránit? Vedle mi roste nová větvička a je v pořádku. Pomoc prosím, dostala jsem ho jako dárek k narozeninám
Rozehnalka
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod katyydysha 4. 3. 2020 16:46

Ok tak kardan, řazení a vejfuk povoleny, jen nemám ještě zatím jámu ane zvedák, bude na podzim, tak pod tím složitě ležím, zítra zkusím dlouhý nástavce jak radi Přemek, ještě dotaz jak sundam vrtulí u motoru, 4 šroubky vrtuli ***** ale jak sundam ten unasec ve vrtuli, zadnej šroub to nedrží
katyydysha

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků