Chryzantémy v zahradě

Vše o nepřeberném světě trvalek

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Listopadka 9. 8. 2016 18:38

Dobrý den,
prosím o radu ohledně chryzantém. Nemám s nimi zkušenost, pročítám internet a nejsem z toho moudrá.
Koupila jsem chryz. s většími květy v Kauflandu - výška cca 25 cm, na každém stvolu jeden velký květ. Mám bílou, bílozelenou, žlutou a zelenou. Bohužel neuvádí, jaký je to druh. Vysadila jsem je na zahrádku, protože jsem si myslela, že je to zahradní trvalka. Spolu s nimi jsem tam zasadila i malinkou drobnokvětou listopadku.
V článcích zjišťuji, že mi zimu zřejmě nepřežijí, jinde uvádí, že s krytem ano, ale že záleží na druhu.

Prosím o radu, jestli je mohu v zimě nechat v zemi? Mám je přikrýt třeba zavařovačkou, nebo je nutné je vyndat? Přiznávám, že vyndání je pro mne trochu komplikace - nemám skleník ani jiné chladné místo k přezimování.
Moc děkuji za vaše odpovědi. L.
Listopadka

Odeslat příspěvekod Listopadka 9. 8. 2016 19:46

Zhruba takto vypadá ta zelená.
Obrázek
Jedná se o typ, co může zůstat na zahradě? Díky.
Listopadka

Odeslat příspěvekod Danielka.9 10. 8. 2016 14:46

ty velkokvěté zimu venku nepřežívají,mám s tím zkušenost,raději je někde schovat do garáže nebo sklepa do jara
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Listopadka 10. 8. 2016 15:12

Takže ven jen ty multiflory? Kryt ze zavařovačky, jako se dává na růže, by nepomohl?
Listopadka

Odeslat příspěvekod kejki3 14. 8. 2016 13:02

Ne, naopak na jaře začnou brzy rašit a pak je spálí mráz. A taky mi je žrali slimáci. Mi nepřežily venku ani všechny drobnokvěté, ideální je zimovat uvnitř a hlídat, aby neuschly a zalévat velmi opatrně.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků