Chryzantéma na hřbitov

Vše o nepřeberném světě trvalek

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod Karen Válková 13. 12. 2010 21:53

a rozkliknul jsi si ten obrázek? já myslela že je to zvířátko docela dobře vidět.Jak to vypadá na zahradě já ani nevím. Musím tam po schodečkách a to raději ani nezkouším
.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 13. 12. 2010 22:06

no tvarem vypada na msici, ale ta hneda barva je zarazejici, i kdyz v tuhle dobu je tezke odhadnout jakou by mely mit barvu, ale tvar odpovida na msici a chryzule by nic podobneho nyni mit nemela nez prave ji, tak az na tu barvu to msice snad jsou..
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 13. 12. 2010 22:10

když jsem je rozmázla vypadalo to jako zředěná krev- takové nahnědlé. ale kde se tam vzaly.? Okna už moc neotvírám a ani venku být nemohly. To byly ty mrchy od jara zalezlý v domě a v takovým množství??!!

-- 13. 12. 2010 22:10 --

když jsem je rozmázla vypadalo to jako zředěná krev- takové nahnědlé. ale kde se tam vzaly.? Okna už moc neotvírám a ani venku být nemohly. To byly ty mrchy od jara zalezlý v domě a v takovým množství??!!
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 13. 12. 2010 22:16

nevim zda nebyly jiz predtim na chryzulich, akorad ve stadiu vajicek, stacilo je dat do tepla..si myslim, venku by pošly, ale takto se vylihly a nestacily jeste bastit - proto jsou nahnedle a ne zelene, nebo druha verze-jsou nahnedle, protoze jsou mlade, ve stari by byly domodra - to by byly ty msice makové...aspon takhle nejak by to mohlo byt
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 13. 12. 2010 22:32

ale měla jsem tu kytičku doma dýl jak měsíc.Pořád tu samou , ale jinak by to to vysvětlovalo.I to že nebyly napité by tak asi bylo. Musely se tam objevit čerstvě, ani moc nedržely jen jsem je vzala do ruky - tu kytici už opadávaly a sotva se mlely.Tak to snad tak bude a vylíhly se na kytkách až za tak dlouhou dobu. Ta představa je mi milejší nežli možnost že mám takovou havěť někde v kuchyni.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 14. 12. 2010 20:32

Tak mšice krvavá je hnědá a rozmáznutím krvavá. Jinak doporučuji http://www.zahradkarske-potreby.cz/tyci ... 988052.php to je super věc.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 14. 12. 2010 23:53

Kejki děkuji, podívám se jestli to tady budou taky prodávat, ale asi až po novém roce. Zatím tam nic nevidím,každý den je kontroluji. Mám tam ještě ty řízky,ale jsou čistý.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 5. 2. 2011 13:49

Karen Válková píše:Tak jsem dneska nařízkovala ty chryzky a uvidím. Mám 6 barev co jsem sebrala u sebe a u sousedky .Naskládala jsem je pod igelitem na kuchyňské okno. Čas ukáže jestli to k něčemu bude.
Obrázek Obrázek


Naváži na tenhle můj přízpěvek z podzimku, jak jsem si dělala řízky z chryzantem ze zahrady.Později po dušičkách jsem ještě natrhala ze hřbitovní výzdoby hrobů výhonky těch maličkých. Takteď se pochlubím jak jsem teda dopadla.
Jak mi bylo prorokováno většina se nechytla, v některých kelímcích šlo pryč uplně všechno, ale nějaké se přece chytly.Tam kde byla jen jedna rostlinka jsem to zesadila . Tam k dnešnímu dni mám tyhle tři.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 5. 2. 2011 18:41

Pěkný Karen, už se těším jak pokvetou,
jaký barvičky jsi ulovila.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 5. 2. 2011 18:47

Karen aspoň něco. :tleskani :tleskani :tleskani
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 5. 2. 2011 20:25

Všechno jsou to ty drobnokvěté ,ale barvu vím jen u té druhé ta je růžovofialová plnokvětá. Ty další jsem ztratila přehled. Ona jich většina zašla a ty zbytky jsem sesadila dokupy a už to nemám popsaný. Nakonec jsem ty co jsem sbírala po dušičkách už ani nepopisovala. Bude to překvápko i pro mne.Hlavně když rostou.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 10. 4. 2011 21:48

Tak jsem dneska přerovnávala na okně kytičky a nestačila jsem se divit. Před časem jsem sesadila ze všech kelímků nařízkované chryzky co se ujaly . Jsou to všechno ze hřbitova nastříhané řízky po dušičkách. V několika krabičkách se chytlo jen po jednom řízku a tak proto abych ušetřila místo zasadila jsem je do jednoho kelímku. Dneska koukám ony jdou snad všechny na květ. Jedna už kvete.
Obrázek Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 11. 4. 2011 09:24

No vidíš, jak jsem ti dobře poradila,že nejlíp je chodit na ně na hřbitov.Tak ať se jim daří ja je sadím hned ven a zase se mě všechny neujaly.No tak zase na podzim něco dosadím po dušičkách. :nenapadne
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 11. 4. 2011 11:41

Mi všechny hřbitovní vymrzly, zbyla tam jediná. Asi je lepší je zimovat doma v chladu.
„Ale proč? Aby to bylo v rozkladu? Aby se to totálně rozvrátilo. Proč?“
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 11. 4. 2011 19:19

Kejki chryzantemy nevymrznou,ale spíš uhnijí, nemají rádí přes zimu mokrou půdu.a proto je na podzim stěhuji do skleníku.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků