Chryzantéma na hřbitov

Vše o nepřeberném světě trvalek

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod mičurinec 24. 11. 2010 18:01

no jsem zvedav Karen co z toho bude, snad aspon enjaka zakoreni, drzim palecky
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 24. 11. 2010 20:31

:shock: Tak to mi teda Mirečku drž :-) ,jak se na to tak koukám, bude to zapotřebí 8-D 8-D
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 24. 11. 2010 20:40

myslim, ze ten sacek nebyl dobrej-teda kdyz byly ve vode-ted teda nevim zda by to bylo lepsi..
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 24. 11. 2010 20:54

mičurinec píše:to je skoda..a co tedy jeste nadale hl.pestujes?

Mirku,doma mám hlavně phalenopsisy,a venku v zahradě rododendrony a azalky,
jedinýho co jsem se zatím nevzdala jsou velkokvěté chryzantenky.
Dříve jsem se věnovala převážně hlíznatým rostlinám jako jsou gladioly,jiřiny,
irisy,dneska je času jen poskromnu tak mám jen rostliny nenáročné,ale to už jsem ti říkala.

-- 24. 11. 2010 20:57 --

Karen taky držím pěsti,ať nějaká vydrží,
já je množím jen na jaře ,to je u chryzantem stoprocentní,
necháme se překvapit jak ti to dopadne. ;-)
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 24. 11. 2010 21:11

souhlasim s Hankou, na jare koreni velmi dobre
to ja Hani ted sem zcela pod vladou cibulovin - jirinky,meciky,Ismene,hvezdniky a taky nejakou tu orchidej mam
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 24. 11. 2010 21:18

to jsem si všimla,že tě cibuloviny úplně dostali, :mrgreen:
taky často prohlížím tvuj web,máš tam pěkný novinky z vlastního šlechtění :tleskani
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 24. 11. 2010 21:20

Já vím že na jaře to jde samo. Letos jsem sázela co natrhala sousedka po různých předzahrádkách a pod. Trefila skoro všechny stejný. Proto to zkouším když je poznat co je to za bervu.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 24. 11. 2010 21:21

Karen pěkně se starej o tu zelenou a pak uděláme výměnu, :potichu
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 24. 11. 2010 21:24

take jsem se nezminil o tom, ze krome jirinek a hvezdniku jsme vezli ozárit i rizky chryzantem . . . reaguji pry velmi dobre na ozareni-vytvori se hodne barev a nebo dedicne nizke rostliny ktere se nemuseji moc retardovat - to jen, ze sem si vzpomnel...
a dik Hani na pochvalu :-))
a taky Ti zavidim, ze bydlis na j.Morave-co bych za to dal,abych se mohl projet na kole po vin.stezkach-tady vyjet na kole tak skoncim v nejlepsim pripade v pangejtu..
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 24. 11. 2010 22:26

Hani, zelená mi roste, jen jsem nebyla letos spokojená s tím ,že jaksi nerozkošatila se. Konečně i ta druhá z výstavy loni koupená je taky taková. Májí jen jeden výhon a ten se větvil .Musela jsem je uvázat jinak spadly dolů a krocani jim přez plot ošípaly listy. Měla jsem i strach jestli mi neposcípou, ale asi to není jedovatý. 8-D
O zelenou se ráda podělím.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 25. 11. 2010 18:05

Karen tohle jsou velkokvěté chryzantemy a ty se pěstují na jeden výhon který se za pátým listem na jaře zaštípne a udržuje se na tři květy,aby se docílilo krásných velikých květů.
jinak s drůbeží si nemusíš dělat starost jsou to jedlé rostliny /byliny/

-- 25. 11. 2010 18:42 --

Mirku ,jsem z J-moravy,ale úplně ze západu/moravské vysočiny/mezi Novým Městem na Moravě a Bystřicí nad Pernštejnem,jestli ti to něco říká,
takže na kolo je zde dost náročný terén,ale krásná příroda.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Klivie 25. 11. 2010 19:39

Karen já bych si je označila štítky, abych věděla která je která a a šla bych na to až na jaře. Taky mám špatné zkušenosti s množením na podzim natož teď.
Jana
orchideje moje radost
Klivie
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 25. 11. 2010 21:51

To nejde ona to má dokonale všechno prorostlý a na zimu, jak to přejde mrazík všechno ustřihneme a položíme na kořeny.
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Karen Válková 13. 12. 2010 21:20

Nařízkované sazeničky chryzek některé vypadají docela nadějně, ale většina krabiček je už vyhozená.Do včerejška jsem ještě pořád měla na stole v kuchyni kytičku těch nejobyčejnějších chyzek ze zahrady. Byla to pěkná vzpomínka na teplejší dny podzimu.Až do včera .To jsem jim šla jako každý den vyměnit vodu a koukám uplně vyjeveně. Ty stopečky byly obsypané něčím pěkně hnusným. Jsou to mšice? a kdy se tam pro pánakrále teďka v prosinci vzaly. ???To tam ta kytička stojí už měsíc a ještě den předtím na ní nic nebylo. Ty potvory z ní hned opadávaly tak jsem se snažila to vyfotit.
Obrázek Obrázek
Ahoj všem Karen a Džesinka
Karen Válková
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod mičurinec 13. 12. 2010 21:40

krasna kytice! bohuzel to z te fotky nepoznam zda to msice jsou, obvykle to ale byvaji - vsak ja mel msice na ruzich jeste 1.12.!
ani nechtej vedet jak dopadly moje truhlikovy chryzule - prave jsou v truhliku a je na nich 1m snehu od toho jak se hazelo lopatou :-(
inflore.cz
mičurinec
Návštěvník
Uživatelský avatar

Předchozí stránkaDalší stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků