Chryzantéma na hřbitov

Vše o nepřeberném světě trvalek

Moderátor: Moderátoři AbecedaZahrady.cz

Odeslat příspěvekod kejki3 30. 5. 2008 20:54

Doma byla debata, jak udělat chryzantému na hřbitov. Aby byla nízká a pěkně nakvetlá na dušičky.
Na netu jsem našel, co jsem čekal, že se používají inhibitory růstu. Ale mám tu nějakou nižší odrůdu, tak bychom to zkusili bez něj.
Ale jak zaštipovat a kdy? Máte někdo zkušenost?
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 30. 5. 2008 21:18

ne každá chryzantema se hodí na toto pěstování,nejlépe se pracuje s drobnokvětýma který se dobře větví .do země vsadíte řízek který až zakoření začneme zaštipovat a tak se dobře rozvětví.já zaštipuji za každým 5 listem,asi třikrát a potom nechám nasadit na květ,aby to stihli do dušiček.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod kejki3 31. 5. 2008 10:57

No já mám zasazené právě ty ze hřbitova, takže to zkusím.
kejki3
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod HanaT 31. 5. 2008 12:25

za zkoušku nic nedáte,zkusit se musí všechno a i kdyby to nevišlo ,tak se přeci člověk chybama učí.
HanaT
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milka60 9. 10. 2009 18:19

Atoto sú moje chryzantémy.
Přílohy
PIC_0053.JPG
Chryzantémy
milka60
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 9. 10. 2009 20:31

Tohle jsou zase moje chryzantémy a teď bych poprosila o radu, jak to úspěšně přezimovat na terase a v květináči. Jestli je lepší u mělý, nebo z terakoty, jestli něčím zateplit, před zimou sestřihnout, nebo prostě co s ní, aby se nezničila a příští rok mi kvetla. Nemusí takhle, stačilo by mi i trochu.
8.10.09 008.jpg
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 9. 10. 2009 20:37

Taky něco přidám Obrázek
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milka60 9. 10. 2009 20:46

damo-ja ich po odkvitnutí ked už skoro mrzne,odrežem asi 5 cm od zeme a polejem,dám do pivnice,tam je zima,ale nemrzne a ked je silná zima trošu ich zakryjem vôbec už nepolievam a na jar dám von polejem ,ked narastú výhonky 6 cm posadím po jednom do malých kveináčkov/jogurtové/ milka máte ich pekné aj ty aj Danka
milka60
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 9. 10. 2009 20:59

Nojo, Milko, ale já je nemám na zimu kam dát. Leda tak do garáže, ale tam je zase málo světla pro ně. Já bych je musela nechat na té terase, nějak je zazimovat, ale nevím jak a zalévat je, když nemrzne, tak jako jehličiny, co tam dvě mám už druhou zimu. Ty to přežily, ale tohle nevím, jestli to není nějak choulostivé. A taky nemá jen tuhle jednu, ale další tři - každou v jiné barvě.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milka60 9. 10. 2009 21:02

nepotrebujú svetlo,v zime nerastú-spia v garáži im bude dobre v našej pivnici je tiež tma
milka60
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 9. 10. 2009 21:13

Ty horní časti mráz v zimě spálí a kořínky světlo nepotřebují. Klidně je můžeš mít i v té garáži.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dama 55 10. 10. 2009 17:48

Tak dobře, já to zkusím, stejně neparkuju úplně těsně u zdi, tak tam místo je. Musí se to ale aspoň trochu občas zalít, ne? Jinak by to uschlo asi. Tam není úplně zima, podle mého tamní teplota nikdy neklesá pod 12 stupňů, ani kdyby mrzlo venku.
dama 55
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 10. 10. 2009 18:58

Samozřejmě je musíš občas i trošku zalít,ve volné půdě jim dodá vláhu sníh.
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod ra.cermak 10. 10. 2009 20:02

holky takový chci nad hlavou
ra.cermak
Návštěvník
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Danielka.9 10. 10. 2009 20:44

Nesýčkuj a raděj si kup kulicha,určo ti tam byla zima.Obrázek
ať nám kvetou kytičky
Danielka.9
Návštěvník
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků